Skocz do zawartości
zabka35i

Folie/szkła ochronne na wyświetlacz i tył telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

King S

Ja też uważam, że firma 3mk jedzie już chyba trochę na wcześniejszej opinii. Parę miesięcy temu zakładali mi szkło Flexible Glass na Galaxy S5 żony. Widać było ewidentne rozwarstwienie warstwy zewnętrznej, tak, jak u któregoś kolegi tutaj, co załączył zdjęcia. Też tak samo na rogach. Była reklamacja, wymiana. Ja parę dni potem założyłem to samo na swój S6. Bardzo sie palcuje i trudna w utrzymaniu czystości. Poza tym odnoszę wrażenie, że wpływa negatywnie na dotyk ekranu. Reaguje wolniej. Ze swojego doświadczenia polecam szkła firmy Panzerglass, tylko jest bardzo trudno je zdobyć i nie są tanie. Ja nie znalazłem punktu, który by je zakładał. 2 lata temu miałem taki w Warszawie, ale Panowie się wycofali i pompują na rynek 3mk. Zauważam jakąś dziwną ekspansję w naszym kraju tej firmy już od 2 lat. Rozumiem, że niby polska firma i też uważam, że powinno się wspierać takie firmy. Ale jeszcze odstaje jakością od oczekiwań rynku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zabka35i

@@zabka35i Jeśli tu jest źle nałożona folia i jest za bardzo w lewo.. to wytłumaczyć trzeba to, że po obu stronach świecący ekran wystaje poza nią... czy z tym też mogę coś zrobić zakładając folię bardziej na prawo? Wydaje mi się, że nie... I czy jakieś drobiny pod folią też zmieniają efekt tego, że folia nie przykrywa ekranu?

Folia nie będzie zakrywać całego ekranu bo jest on zakończony szkłem 2.5D i to oczywiste ja się odnosiłem do powstania nieprzylegania do szkła po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rokston

Hej, widzę że s7 też ma ekran 2,5 d jak A5(16) Znacie może jakieś szklo hartowane które będzie przycięte tak by nie odlepiało sie na krawędziach ? I czy tak mocno przycięte nie przeszkadza w używaniu telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkła z forevera co prawda nie trzymają jakoś nazbyt mocno, ale przynajmniej zachodzą tak, jak powinny. Tylko, że jeszcze ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zabka35i

Mam aktualnie, Flexible Glass i przylega super ale troszkę drążni że nie zakrywa całego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rokston

@UP

Myślisz że na a5(16) również będzie tak przycięte by nie odlepiało się po bokach? A to niezakrywaniecałości  ekranu drażni Cię pod względem estetycznym, czy jakoś przeszkadza, kiedy użytkujesz telefon?

Takie znalazłem http://www.x-kom.pl/p/283101-folia-ochronna-3mk-flexible-glass-do-samsung-galaxy-a5-2016-a510f.html

@@Klingos Czyli szkła z forevera dopasowują się do tego ekranu 2,5 d?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! bardzo przepraszam za wszystkie przygody z naszymi produktami, zarówno na S7 i S7 Edge. 

Myślę, że każdy przypadek musi zostać indywidualnie zweryfikowany w naszym dziale kontroli jakości. Zależy mi na tym,

aby dokładnie to wyjaśnić, dlatego proszę o kontakt na priv lub maila pytania(at)3mk.pl, z dokładnym opisem sytuacji,

fotkami ją obrazującymi, oraz informacjami na temat czasu i miejsca zakupu. Z góry dziękuję za wszystkie wiadomości!

Bardzo możliwe, że projekt na te modele będzie wymagał korekt, a te wszystkie elementy będą bardzo pomocne. 

Trzymka, Paulina z 3mk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zabka35i

@UP

Myślisz że na a5(16) również będzie tak przycięte by nie odlepiało się po bokach? A to niezakrywaniecałości  ekranu drażni Cię pod względem estetycznym, czy jakoś przeszkadza, kiedy użytkujesz telefon?

Takie znalazłem http://www.x-kom.pl/p/283101-folia-ochronna-3mk-flexible-glass-do-samsung-galaxy-a5-2016-a510f.html

@@Klingos Czyli szkła z forevera dopasowują się do tego ekranu 2,5 d?

Drażni mnie to pod względem zarówno eterycznym zwłaszcza, ale gdy np oglądam coś i telefon jest na biurku czy pod odpowiednim kątem to mocno widać gdzie się kończy szkło, zwłaszcza przy białym tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! bardzo przepraszam za wszystkie przygody z naszymi produktami, zarówno na S7 i S7 Edge. 

Myślę, że każdy przypadek musi zostać indywidualnie zweryfikowany w naszym dziale kontroli jakości. Zależy mi na tym,

aby dokładnie to wyjaśnić, dlatego proszę o kontakt na priv lub maila pytania(at)3mk.pl, z dokładnym opisem sytuacji,

fotkami ją obrazującymi, oraz informacjami na temat czasu i miejsca zakupu. Z góry dziękuję za wszystkie wiadomości!

Bardzo możliwe, że projekt na te modele będzie wymagał korekt, a te wszystkie elementy będą bardzo pomocne. 

Trzymka, Paulina z 3mk

Zakupiłem 3mk felxible glass do S7 flat. Opakowanie wspaniałe (tak trzymać). Aplikacja bez większych problemów. Wszystkie elementy zestawu - duży plus.

Niestety zmartwił mnie rozmiar szkła. Wg mnie (tak - mam mniejsze doświadczenie niż producent na pewno :) ) dałoby się wyciąć większą powierzchnię.

Przynajmniej 2 mm z lewej strony, 2mm z prawej, góra i dół po 1 mm. Mogę dopłacić za taką wersję :)

Używam też case SPIGENa i te odstępy między szkłem a casem wyglądają słabo. Case nachodzi na 2.5D w pełnym stopniu więc to lekkie zwiększenie powierzchni powinno pomóc a i z odklejaniem nie są dze żeby była problem tuż przy krawędziach.

Niestety po aplikacji zachciało się sprawdzić Gear VR i... niemiła niespodzianka. Uchwyt z GearVR zagina szkło nad napisem Samsung (nad głośnikiem z frontu). Szkło niestety zagina się na tyle, że już nic z niego nie będzie.

Szkoda wydanych pieniędzy i Waszej dobrej opinii.

Jak na tą chwilę remedium to zapinanie zatrzasku Gear VR "ręcznie" tzn poprzez precyzyjne ustawianie zatrzasku zanim dotknie szkła pod zbyt ostrym kątem. Niestety szkło już uszkodzone.

Spróbuję zrobić zdjęcia i pokazać kłopot zwłaszcza z Gear VR. Miałem się i tak odzywać. Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    farba

Witam a dlaczego nie skorzystać z płynnej ochronny telefonu na przykładzie filmu 

podobny płyn  posiadam sprawdzę jak to wygląda później 

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi