Skocz do zawartości
can5ona

Etui + odbiornik Qi micro usb

Rekomendowane odpowiedzi

can5ona

Czy ktoś korzystał z  takiego rozwiązania? W sklepach można zakupić odbiornik QI - zewnętrzny - podłączany przez micro usb - chciałbym go zakupić a do niego jakieś etui np. DIZTRONIC MATTE TPU.

Podłączyć ten  odbiornik do portu micro usb, wywinąć go na tył obudowy i wsadzić z nim telefon do etui. Tylko hmm - szkoda wydać +/- 100zł na taką zabawę nie wiedząc czy to zadziała. Boję się, że przez etui ładowanie nie będzie możliwe.

Wszystko przez to, że mam ładowarkę Qi i leży nieużywana - aż kusi, żeby zrobić z niej użytek ;)

post-73118-0-58240300-1468520763_thumb.jpg

post-73118-0-34153600-1468520813_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Skoro działa przez tylną klapkę to przez etui także powinno, na XDA jest fajny tutek jak dorobić ładowanie bezprzewodowe do OPO, niestety troszkę to ryzykowne ale dzięki temu port pozostaje wolny.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Widziałem ten poradnik i właśnie stwierdziłem, że ryzykowny dlatego postanowiłem spróbować tej opcji. No nic - spróbuję w ciemno. Dam znać jak wyglądają efekty za kilka dni jak przyleci paczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Czekam na info jak poszlo, mimo ze swojego One juz sprzedałem. Ładowanie bezprzewodowe i irda to sa 2 rzeczy ktorych brakuje OPO do perfekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

No niestety nie udało się - odbiornik nie działa z OnePlus One - nie wiem dlaczego. Miałem pod ręką telefony innych marek pozostałych domowników (Sony. Huawei oraz Samsung) i odbiornik współpracował z nimi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na co ci irda potrzeba? Może jeszcze rs232 a potem port LPT

Tapnięte z OnePlus One

Edytowane przez rodrigez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja gdy miałem LG G2 bardzo często używałem irdy do sterowania sprzętem w tomu typu tv, projektor i amlituner. Miałem wtedy wszystkie potrzebne mi piloty w telefonie i nie musiałem w nocy po omacku szukać/celować w klawisze bo miałem je ładnie wyświetlone na ekranie smartfona. Tego mi będzie najbardziej brakować w OPO a to według mnie godny następca G2. Ja swojego OPO odbiorę prawdopodobnie jutro i sprawdzę w ciągu kilku dni z innym odbiornikiem QI takim co jes w Auchan za 16zł w promocji. Oby działał bo też chciałbym go umiejscowić pod gumowym etui :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ale co w tym za sens, skoro gniazdo usb będzie cały czas zajęte. Będziesz musiał to odłączać żeby podłączyć normalną ładowarkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi