Skocz do zawartości
Baron Rafau

tutorial Alternatywna metoda odblokowania bootloadera - bez konieczności uzyskania kodu od Huawei

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymając vol+ podłącz kabel USB do komputera i zobacz co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udalo mi sie zainstalowac jeszcze raz MM 6.0 bede jeszcze raz probowal wszfystko powtorzyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@@revolt123

Najlepiej na karcie pamięci utworzyć trzy foldery :

dload_B170; dloadB574 oraz dload (tutaj plik rollback 6.0 > 5.0.1) do każdego folderu wrzucasz odpowiedni plik.

Szkoda że nie podałeś jaką kompilację masz Androida M.

Czyli masz 6.0

post-287828-1469318312,2447.png

Robisz rollback.

Klikasz zieloną słuchawkę , wpisujesz kod serwisowy , uruchamia się ProjectMenu , wybierasz punkt 4 , OK , i czekasz.

Po rollbacku , wchodzisz na kartę pamięci przez aplikację Pliki zmieniasz nazwę folderu dload na dload_ rollback , tego dload_B170 na dload .

Ponownie zieloną słuchawka , ProjectMenu .... i cała procedura instalacji

Jak już zainstaluje się B170, przejdziesz wstępną procedurę instalacji telefonu to uruchom sklep Google i wyłącznie automatyczne aktualizację przez WiFi.

Zainstaluj KingoRoot. Zrootuj telefon.

Uruchom tryb debugowania. Jak ponownie podepniesz pod komputer i pojawi się monit o autoryzacji debugowania zaznacz "ptaszka" i potwierdź. Uruchom KingoRoot i zatwierdź pozwolenie dla trybu debugowania USB.

Uruchom wiersz poleceń i uzyskają kod odblokowywujący bootloadera. Odblokuj bootloadera.

Uruchom aplikację Pliki i ponownie Zmień nazwy z dload na dload_B170 natomiast dload_B574 na dload.

Ponownie zabawa z ProjectMenu i całą procedurą ....

Jak już będziesz miał ponownie 6.0 skonfigurowane musisz podjąć decyzję czy zostajesz przy stockwym recovery czy też instalujemy TRWP w wersji 3.0.2.0 Kierunek postępowania zależy już od Ciebie i tego co chcesz uzyskać.

Pliki ściągasz że strony Huawei Polska (wyszukaj przez Google?). Nie wiem czy już B574 jest oficjalnie na serwerach na pewno jest B564.

W każdym pliku jest dokument z opisem!!! Możesz przestudiować opisy.

Do folderu dload wrzucasz rozpakowaną wersję pliku update.apk

Trzymaj się tego co masz w pierwszym wpisie a wszystko powinno pójść dobrze.

Wysłane z ALE-21C432B574 deodex przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dapik1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...teraz  to wbiłeś mi gwóźdz do trumny..... już nie wiem co i jak robie tak jak w poradniku pierwszy post ...wgrywam  rollback. pozniej b170 bo w tym folderze sa 2 foldery ale wrzucam ten co ma 1,3 gb a ten o nazwie vangador zostawiam i po wgraniu tego b170 niby ok ale po restarcie phon siue uwala nic nie ma na wyswietlaczu tylko pionowe linie zero loga nic sie nie uruchamia dobrzeze jeszcze przez kompa moge raz jeszcze wrzucic MM 6.0 komp. B574 i phon dziala ale nadal nie umie przezto zrootowac  odblokowac bootloadera. prosze pomoz krok po kroku i linki do odpowiednich plikow nie uszkodzonych ktore mam po koleii wgrac. dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez mobopx
    zbędne podkreślenie całej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pliki są ok i to dziwne, że za drugim razem też się sypie. Miałeś brandowany soft?

Chyba najprościej dla ciebie będzie zdobyć kod odblokowania na stronie EMUI, skoro rollback ci nie działa, a powinien.

https://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlock&mod=detail

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy później da rady zablokować bootloader, żeby było tak jak oryginalnie? Bo obecnie mam firmware od play ale od nich nadal nie ma aktualizacji do 6.0 i nadal mam 5.0.1, a chodzi mi o aktualizacje do 6.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Banzu

Niestety nie da się tak zrobić będzie nazwa relocked znaczy że ponownie zablokowany

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzymonDeath Do zrobienia debrandu nie potrzebujesz odblokowywać bootloadera. Postępujesz zgodnie z poniższym poradnikiem, a następnie wrzucasz aktualizację do B574:

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zzorck

Hmm. A ja nie umiem zrootować KingRootem podanym w temacie. Adb zainstalowałem ale komendy wywołują tylko info, że su: not found. Niby ok bo root nie poszedł, ale co dalej?

Jakiś miesiąc czy dwa temu robiłem to samo na poprzednim P8 lite z brandem Playa. Root się nie udał, ale kod jakims cudem wyjąłem. Niestety po reklamacji wifi wymienili mi fona. Teraz mam 5.0.1 bez brandu i zaczynam od nowa.

Edytowane przez zzorck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@zzorck
    Wgrałeś / pobrałeś KingoRoot'a na telefon. Uruchomiłeś go, "" pokręcił kilka minut"" i pokazał komunikat o sukcesie?
    Jeżeli tak to w KingoRoot nadaj uprawnienia dla opcji debugowanie USB ( uruchom ponownie ) i wtedy podepnij pod komputer.

Wysłane z ALE-21C432 B574sokkoban/kangvipB564luki922 bez wipe przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi