Skocz do zawartości
xyyy018

Wgrywanie softu za pomocą LG UP i LG Flash Tool 2014

  Rekomendowane odpowiedzi

  xyyy018

  Jako, że stary poradnik dotyczący wgrywania softu jest ciut stary i niedokładny postanowiłem zrobić nowy.
  Oczywiście jak to zawsze w takich przypadkach bywa nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzone telefony niezdatne do użytku, robiłem już tymi sposobami flash i u mnie zadziałało, ale niewykluczone, że ktoś coś pomyli, albo coś się popsuje nie z winy użytkownika, no wiecie, robicie to na własną odpowiedzialność
  Dodam, że trochę wzorowałem się na tym co znalazłem na XDA, nie koniecznie były to tutoriale pod nasz telefon, ale sprawdzałem i w moim przypadku zadziałało, na dole podam źródła zainteresowanym

  Zaflashować soft możemy na dwa sposoby, omówię oba:
  - Przez LG UP
  - Przez LG Flash Tool

  Nie jestem pewien czy przy pomocy LG Flash Tool zaflashujemy również Androida 6.0, nieróżni mówią że się nie da, a inni że się da, osobiście nie sprawdzałem, wiem zaś, że przy pomocy LG UP wgramy androida 5.0.1 jak i 6.0 :)
  Tak więc, na początku zaczynamy od pobrania interesującego nas pliku KDZ, lista na forum nie jest aktualizowana i chyba nie ma za bardzo sensu jej aktualizować, bo w bardzo prosty sposób możemy przejrzeć listę dostępnych KDZ na nasz telefon, niestety po jakimś czasie KDZ z serwerów LG są usuwane dlatego też może się zdarzyć, że np v10a niebrandowanego z Polski nie będziemy mogli pobrać (wtedy pozostaje nam tylko poszukać czy ktoś wstawił może na inny serwer interesujący nas KDZ).

  Pobieranie KDZ
  Wchodzimy na http://lg-phone-firmware.com/ i wybieramy nasz model telefonu, w naszym przypadku jest to "LG Spirit 4G LTE" (tak nazywa się na liście, gdyby komuś się nie udało go tam znaleźć to tutaj macie link do listy z KDZ)
  Następnie scrollujemy do interesującego nas KDZ, mamy ich tam na prawdę wiele, nas interesują te z Polski, mamy podane tam takie dane jak operator, kraj, wersja softu, model i ilość pobrań (zliczana na podstawie pobrań przez stronę, nie są to prawdziwe dane z serwerów LG, bo oni chyba tego nie zliczają)


  sYWxEHv.png


  Wracając jeszcze na chwilę do wersji softu, warto wiedzieć, że są one numerowane literkami alfabetu, czyli pierwszy soft jaki ukazał się na nasz telefon to był v10a, potem był v10b, v10c itd.
  Ale, jeżeli następna wersja softu oznacza inną wersję androida, czyli np. w naszym przypadku przejście na androida 6.0 to zwiększana jest cyferka, a literki alfabetu wracają na początek, czyli android 6.0 to v20a, v20b itd.

  No, to tyle na dobry początek. Pobieramy nasz ulubiony KDZ, ostatni dostępny dla Lolipopa to v10k, a dla Marshmallow to v20b od PLAY lub v20a niebrandowny

  Włączamy debugowanie USB
  Można, ale nie trzeba przed flashowaniem włączyć debugowanie USB w telefonie, oczywiście bez tego również możemy flashować. W tym celu wchodzimy w Ustawienia i znajdujemy "Informacje o telefonie".
  W przypadku widoku z listy będzie to na samym dole zaś w przypadku widoku z zakładek musimy przejść do zakładki "Ogólne" i scrollować na sam dół.
  Gdy już się tam dostaniemy wybieramy "Informacje o oprogramowaniu" i klikamy Sobie z 5 razy na pozycji "Numer kompilacji", najprościej jest klikać aż wyskoczy nam "Jesteś teraz deweloperem!", potem wracamy i przechodzimy do "Ustawień programisty". Zamykamy ostrzeżenie (bo jesteśmy prawdziwymi programistami i żadne ostrzeżenie nie jest nam straszne :D) i odnajdujemy pozycję "Debugowanie USB", zaznaczamy i gotowe :)
  (Jeżeli nie możemy włączyć debugowania upewnijmy się, że telefon nie jest podłączony do USB)

  Instalacja sterowników
  Prawdopodobnie masz już zainstalowane sterowniki, możemy to zrobić na kilka sposobów, ja omówię dwa.
  Możemy pobrać LG United Mobile Driver (np. stąd) i zainstalować (daruję Sobie opis tego, każdy chyba potrafi wciskać "Dalej") lub zainstalować je przy pomocy telefonu.
  W tym celu podłączamy telefon pod USB i klikamy na powiadomienie dotyczące podłączenia telefonu pod USB.
  Następnie klikamy na trzy kropki w rogu i wybieramy "Instalacja oprogramowania PC", sterowniki zostaną zainstalowane, a potem zaproponuje nam, żebyśmy zainstalowali LG PC Suite ale nie jest to konieczne :)

  Flashowanie przez LG UP
  1. Ściągamy to i wypakowujemy. Najpierw instalujemy LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 a potem LGUP_Install_Ver_1_14_3
  2. Ściągamy jeszcze to (w rogu jest przycisk "Pobierz" i wybieramy "Pobierz jako plik .zip") i wypakowujemy, dla porządku można zrobić sobie jakiś folder na pulpicie
  3. W C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP powinniśmy mieć zainstalowanego LG UP'a, jeżeli tak nie jest to warto zorientować się gdzie się znajduje, najprościej wyszukać "LGUP" w Windowsie, potem PPM->Właściwości i sprawdzamy dokąd prowadzi element docelowy
  4. Gdy już znaleźliśmy LGUPa wchodzimy do folderu "model" i zmieniamy nazwę folderu "8994" na "8916", usuwamy z niego plik "LGUP_8994.dll"
  5. Z wypakowanego zip'a w punkcie drugim do folderu "8916" przenosimy plik "LGUP_8916.dll" i odpalamy "h440n_.reg", zgadzamy się na wprowadzenie zmian do rejestru
  6. Podłączamy telefon pod USB (nie musimy go wyłączać, ważne żeby telefon był podłączony jako "Urządzenie Multimedialne MTP")
  7. Uruchamiamy LGUP, widzimy tam kilka opcji, ale my zostawiamy zaznaczone "Refurbish", całość powinna wyglądać mniej więcej tak


  Kc0AyxQ.png


  8. Klikamy trzy kropki w rogu i znajdujemy pobrany na początku plik KDZ, warto dodać, że program będzie wymagał od nas podania pliku o rozszerzeniu TOT, dlatego też musimy skopiować nazwę naszego KDZ i wpisać ręcznie pamiętając o dopisaniu rozszerzenia .kdz, czyli prościej mówiąc. Wyrzucamy nasz KDZ na pulpit, po kliknięciu trzech kropek wchodzimy na pulpit i wpisujemy nazwę naszego KDZ z rozszerzeniem, czyli np. "H440n20b_00_0502.kdz"


  ieyUf8X.png


  9. Klikamy "Start" i grzecznie czekamy. Telefon się wyłączy jeżeli był włączony i wejdzie w tryb Download Mode, po wszystkim uruchomi się ponownie i kilka razy zresetuje, najprościej jest monitorować kolumnę "Progress", gdy będzie tam napisane 100% to klikamy kilka razy LPM na polu kolumny "Step" (zaznaczyłem ładnie na zdjęciu gdzie kliknąć, bo chyba trochę pokręciłem :D)


  ahW4rz5.png


  Po wszystkim możemy odłączyć telefon od USB, jeżeli mamy już zainstalowane LG UP to spokojnie przy kolejnym flashowaniu tym sposobem możemy pominąć instalację od nowa

  Flashowanie przez LG Flash Tool
  1. Pobieramy LG Flash Tool np. stąd i wypakowujemy na pulpit
  2. Podłączamy telefon pod USB i uruchomiamy Flash Toola ("LGFlashTool2014.exe")
  3. W Select Type wybieramy "CDMA", a w Phone Mode wybieramy "DIAG", resztę pozostawiamy bez zmian


  AufoSXi.png


  4. W "Select KDZ File" mamy taki mały folder (patrz zdjęcie wyżej). Klikamy go i znajdujemy nasz plik KDZ (najprościej wyrzucić go na pulpit i po prostu wybrać, Flash Tool widzi pliki .kdz), po wybraniu automatycznie uzupełni nam się pole "Version"


  gHjHi80.png


  5. Klikamy "Normal Flash" jeżeli chcemy zaflashować KDZ bez utraty danych, ale należy pamiętać, że jest to opcja niezalecana, możemy to zrobić jeżeli wgrywamy ten sam KDZ co mamy na telefonie, jeżeli zmieniamy KDZ na nowszy/starszy czy coś nam się popsuło to najlepiej zrobić "CSE Flash", stracimy wszystkie dane, ale mamy pewność że wszystko wgra się dobrze
  6. W następnym okienku klikamy po prostu "Start"


  pTz8t2H.png


  7. Może nam wyskoczyć że jakiś tam program chce wprowadzić zmiany, zgadzamy się, w następnym okienku "Country" ustawiamy na "Different Country", a "Language" na "Polish"
  8. Następnie klikamy "Clear phone Software update Registry" i zatwierdzamy przyciskiem "OK"
  9. Teraz nasz telefon wejdzie w tryb Download Mode i mogą stać się dwie rzeczy:
  - We LG Flash Tool pojawi się smutny błąd ale instalacja będzie dalej szła, wystarczy zerkać na telefon i poczekać chwilę gdy się już ostatecznie uruchomi żeby mieć pewność że się nie zresetuje, wtedy odłączamy telefon od USB i wyłączamy Flash Toola (może być wymagane zabicie procesu przez CTRL+ALT+Delete)
  - We Flash Toolu błędu nie będzie i musimy tylko patrzeć jak to się tam wszystko ładnie instaluje, program nas poinformuje mniej więcej takim okienkiem że wszystko się skończyło pomyślnie


  51nEA79.jpg


  (To zdjęcie nie było akurat robione dla naszego modelu i nie jest moje, bo nie zatwierdzałem instalacji, w momencie pisania poradnika byłem świeżo po flashowaniu przez LG UP i niestety nie flashowałem drugi raz przez LG Flash Tool)
  Klikamy "Exit" i odłączamy telefon od USB, wszystko gotowe :)

  Hard Reset
  Może się okazać, że nasz telefon się nie uruchamia po zabiegu albo coś się popsuło, ja flashując przez LGUP czy Flash Toola nigdy tak nie miałem, ale zakładając, że jednak po flashowaniu się uruchomił, a potem po resecie już zatrzymuje się na logu LG można spróbować zrobić hard reset.
  1. Wyłączamy telefon, można wyjąć baterię
  2. Trzymamy przycisk od wyciszania oraz przycisk od uruchamiania telefonu tak długo aż pojawi się logo LG
  3. Gdy tak się stanie puszczamy na chwilę przycisk od uruchamiania i natychmiast wciskamy go znowu, trzymamy tak, aż pojawi nam się mniej więcej coś takiego (zdjęcie nie moje)


  kWyMaRt.jpg


  4. Przyciskami od głośności możemy wybrać interesującą nas pozycję, my wybieramy "Yes" i zatwierdzamy pojedynczym wciśnięciem przycisku od uruchamiania telefonu. Telefon się zresetuje i przywróci do ustawień fabrycznych.
  Jeżeli to nie pomogło Ci, telefon się nie uruchamia a wcześniej działał to najlepiej spróbuj jeszcze raz i daj znać w tym temacie, może coś poradzimy ;)

  Źródła
  https://guidebelajar.blogspot.com/2016/03/guide-how-to-flash-lg-spirit-4g-lte.html
  https://guidebelajar.blogspot.com/2015/12/guide-to-flashing-lg-kdz-firmware-r-and-d-test-tool.html
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190
  http://www.factoryresets.com/2015/05/how-to-hard-reset-lg-spirit-4g-lte.html
  http://forum.android.com.pl/topic/282516-instalacja-androida-60-marshmallow-przez-lgup/

  Edytowane przez xyyy018
  • Lubię to! 6

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Witam! Jest jakaś możliwość cofnięcia androida z Marshmallow na lollipop'a jakiś prosty sposób, jeśli tak to proszę o informację jak to zrobić.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  xyyy018

  Zaflashuj soft v10k przez LG UP, stracisz dane, innego sposobu na cofnięcie nie ma ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Czy jak mam zainstalowany TWRP i ROM v20b (play) to mogę zainstalować niebrandowany przez LGUP albo Flash Tool? Czy wtedy stracę TWRP?
  Bo nigdzie nie mogę znaleźć niebrandowanego polskiego zipa do wgrania przez TWRP

   

  Edytowane przez openforu

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Cześć,

  jakiś czas temu zainstalowałem z poradnika LineageOS na swoim H440n. Wszystko działało dobrze, ale od paru dni telefon wariuje i obecnie nie mogę do nikogo zadzwonić, ani nikt do mnie - nie wyskakuje żadne okienko z możliwością odebrania połączenia, sygnał jest, ale na telefonie nic nie widać. Postanowiłem wrócić do jakiegoś innego ROM'u i tu pojawia się problem. Mam zainstalowane sterowniki, włączony tryb debugowania i MTP, komputer wykrywa telefon, ale LG PC Suite już nie. Próbowałem Flash Tool'em, ale zawiesza się na 60% (wyrzucając błąd połączenia z telefonem), LG UP "There is no handset connected". Wszystko wskazuje na to, że komputer nie wykrywa telefonu, a jednak wykrywa :) Może ktoś coś poradzić jak wgrać totalnie od nowa i od zera jakiś ROM? 

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Lysolus

  @LeCezar Znany problem, skorzystaj z innego komputera, innego portu USB albo innego systemu. Być może pomoże też zmiana kabla.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x