Skocz do zawartości
Gio

Galaxy S5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli.

Rekomendowane odpowiedzi

Gio

Temat dla osób posiadających już ten telefon. Proszę nie wygłaszać teoretycznych rozważań, tylko wymieniać się opiniami opartymi o faktyczne wrażenia z używania tego modelu.

Z mojej strony krótko:

+ genialny ekran

+ znakomita szybkość

+ sporo nowych funkcjonalności w tym bardzo przydatny czytnik linii papilarnych i tryb maksymalnej oszczędności energii

+ obudowa spasowana znacznie lepiej niż w S4

- błyszcząca ramka wokół obudowy (obleśna)

- wbrew pozorom dość ciężkie do przeszukiwania nowe menu ustawień

Edytowane przez InfinityFX
    Korekta tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy u Was jest folia na wyświetlaczu? Ale nie ta niedopasowana, tylko taka techniczna. Jak pisze @robsoniqe

Edytowane przez Tasi
    Wszelkie grafiki/wideo wstawiamy w Spoiler [S]...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atc5

rozważam mocno zmianę obecnej słuchawki (s3) na s5 lub note 3 (jego wielkość wymaga przyzwyczajenia), wybrałem się dziś sprawdzić na żywo oba modele

bawiłem się s5 białą i szarą , o dziwo występuje znaczna różnica w jakości tego tworzywa na "plecach", szare jest bardzo przyjemny w dotyku i dobrej jakości (lepiej wygląda w realu niż na zdjeciach) , natomiast biały ma bardzo twardy ten plastik !!!!, pani która z ramienia samsunga dbała o ich zabawki tłumaczyła że biały to jakaś wersja pokazowa, wersja "detaliczna" ma podobno być takiej samej jakości jak szara !

wyświetlacz...bajka

aparat bardzo szybko łapie ostrość, jakość fotek wydaje mi się lepsza z note 3

największe obawy jakościowe wzbudził u mnie czytnik linii papilarnych, wyczuwalnie wystaje nad taflę ekranu i ma spore luzy (kiwa się góra, dół )

note 3 ...rozmiar , trudno go jedną ręką obsłużyć (a piłkę do kosza potrafię w jednej łapie trzymać)

czekam na jak najwięcej opisów od posiadaczy s5 (co do jego ustawień można sobie zmienić sposób wyświetlania na listę czy zakładki, jak kto woli)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio
    Czy u Was jest folia na wyświetlaczu? Ale nie ta niedopasowana, tylko taka techniczna. Jak pisze @robsoniqe

Co to znaczy 'techniczna folia'? Jest taka jak na każdym nowym samsungu. Jest oklejony tak z tyłu jak i z przodu.

Edytowane przez Tasi
    Edycja cytowanego posta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    resore

Jak sie porówna s4 za 1300 i s5 za 2800 to ciężko uzasadnic kupno s5:/ plecki s5 wygladaja dobrze na zywo i tel w zasadzie lezy w rece jak s3/s4 mimo zwiekszoych gabarytów.

Przycisk glosnosci/power wyglada na metalowy, jest waski i ladnie wkomponowany w ramke.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zrywając zwykłą folię, tę słabo dopasowaną niektórzy niby mają taką idealną, ponoć od modelu SGS 4 Black Edition Samsung nakłada folię na ekran...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Prosiłem o wymianę wrażeń z używania s5. Proszę trzymać się tematu.

Edytowałem treść tego postu po usunięciu na moją prośbę bajkopisarstwa jakie się tu pojawiło.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojt

Ja niestety zawiodlem sie czytnikiem linii papilarnych - porazka porownujac do 5s'a. Na 10 razy zadziala moze raz albo wogole :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwlsqad

U mnie na 30 prób (zrobiłem specjalnie test) nie rozpoznało 3 razy.

Wiadomo jak mokrą ręką (palcem) - to już jest problem - ale chyba na 5s też by był

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio
    Ja niestety zawiodlem sie czytnikiem linii papilarnych - porazka porownujac do 5s'a. Na 10 razy zadziala moze raz albo wogole :/

Mam zdecydowanie przeciwne odczucia. Czytnik działa rewelacyjnie. Nie widzę żadnych różnic w stosunku do ip 5s z którego też krótko korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi