Skocz do zawartości
Gio

Galaxy S5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli.

Rekomendowane odpowiedzi

Nexus 5 jest 3x tańszy a system na nim działa równie dobrze, a nawet szybciej niż w S5. Czytnik linii papilarnych faktycznie jest niezbyt dopracowany. Menu ustawień trochę zagmatwane - wiadomo Samsung napchał tam za dużo opcji i bajerów z których i tak użytkownicy wykorzystują co najwyżej połowę z nich. Generalnie S5 nie zrobił na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia, ot kolejny smartfon i tyle. Zostaję przy Nexusie 5 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojt
    U mnie na 30 prób (zrobiłem specjalnie test) nie rozpoznało 3 razy.

Wiadomo jak mokrą ręką (palcem) - to już jest problem - ale chyba na 5s też by był

Chodzi mi , ze w iphonie przykladasz bokiem , na wprost czy jak chcesz i zadziala,

W s5 zapisalem skan palca przejechalem po ekranie by odblokowac i z 3 prob 2 razy musialem podac haslo dodatkowe by odblokowac.

Moze przyzwyczajenie do touch id , ze tam nie trzeba ruchow paluchem robic ale jakos nie tak fajnie dziala .

Nigdy nie uzywałem blokad na telefonie (pattern lock czy hasło) ale przy iphonie i touch id zmienilem zdanie i bajka :)

Tez zastanawiam sie jak ramka srebna i ramka od aparatu foto bedzie podatna na ryski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do czytnika linii papilarnych trzeba zarejestrować kciuka pod pewnym kątem i wtedy będzie go łapał bez większych problemów. Bo chyba nikt nie chce odblokowywać przejeżdżając idealnie pionowo kciukiem trzymając telefon w jednej ręce :P

A najlepsze rozwiązanie to dodanie dwóch skanowanych palców jako KCIUK pod innymi kątami czyli pionowo i trochę skośnie a trzeci skan to palec wskazujący :) 90-100% skuteczności :)

Edytowane przez jurandzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jeden duży problem, który uniemożliwia mi korzystanie z s5. Program email ma błąd, który nie pozwala skonfigurować mojej firmowej poczty. Po wpisaniu danych aplikacja zamyka się samoczynnie. Masakra. Darmowe konto na o2 działa bez problemu. Jeśli ktoś zamierza używać firmowego maila odradzam narazie S5!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

To raczej Twój administrator ma problem a nie Samsung skoro sam piszesz, że inne konto działa bez problemu. Nie wyciągaj takich ogólnych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś wcześniej Note 3? Jak wypada porównanie? Chodzi mi bardziej o wygląd i wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam N3 i bawiłem się pół godziny S5 i za nic nie zamieniłbym Note. Ładniejsz wygląd(bardziej elegancki-klapka z tyłu bez wątpienia dużo ładniejsza niż ta w S5.

Płynność działania bardzo podobna(może mały + dla S5 bo nakładka lepiej śmiga, chociaż zapewne jak się trochę napcha aplikacji to też będą lagi)

Kolejny + dla N3 za pamięć( 16 Gb w S5 to jakaś kpina)

+ dla N3 za rysik

+ za Wielkość ekranu(kto co lubi ale jak dla mnie 5'7 jest idealny)

Ogólnie wiadomo że każdemu pasuje coś innego ale moim zdaniem S5 wypada blado na tle Note3.Nie mówi tego dlatego, że posiadam ten telefon. Mówie to dlatego że miałem porównanie.

Gdyby nie to że poprawili aparat to moim zdaniem model wogóle nie udany.

Ale to tylko moje subiektywne opinie:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To raczej Twój administrator ma problem a nie Samsung skoro sam piszesz, że inne konto działa bez problemu. Nie wyciągaj takich ogólnych wniosków.

Nie administrator. Na S4 bez problemu szła konfiguracja tego samego konta.

Spotkałem się na tym forum z takim przypadkiem na S5 u kogoś innego.

To błąd oprogramowania.

Zgłaszałem sprawę do samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crasch

Napisał przecież, że wyrzuca program więc jak to może być wina serwera? Ewidentnie wina programu skoro aplikacja zostaje niespodziewanie zamknięta. Zapewne problemy wieku dziecięcego :).

Telefonik wydaje się fajny jednakże zostaje przy note 3.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam telefon od piątku, wcześniej miałem s3, musze przyznać że jest szybki ale są i minusy, szybko rysyje się przycisk home, ponadto jak w S2 srebrne ramki są delikatne i wystające wiec zamierzam ubezpieczyć telefon od uszkodzeń bo na 90% jak w S2 będą pojawiać sie na nich odpryski srebrnej farby. dla mnie to przerośnięta S2, nic ponadto, gdyby nie fakt że kolega wział mi go na fv i zwróci cały vat to nie kupiłbym S5 drugi raz,

Ogólnie wrażenie pozytywne ale za rysy na home po 2 dniach i te wystajace srebrne ramki które sprawiają wrażenie jakby się miały rozsypać i odprysnąć lakier dale 6/10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi