Skocz do zawartości
mrand

Samsung Galaxy J5 (2016) - pytania nowego użytkownika/pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

mrand

Telefon man od około miesiąca i jestem zadowolony. Jak u was wygląda kwestia trwałości obudowy oraz ramki? Dzisiaj jak wyłożyłem telefon z obudowy Nillkin Frosted to  zauważyłem na kantach telefonu małe wady , coś jakby folia schodziła z ramki. Dodam ,że telefon od początku był w obudowie i nie wiem czy nie jest to jakaś wada fabryczna. 

Edytowane przez bzik123
    Poprawa nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Już kiedyś miałem założyć taki wątek ale nie wiedziałem ilu użytkowników ma ten model.

Sam go posiadam i jak dla mnie jest wystarczający , co obudowy i ramki to ja nie zauważyłem jakichś otarć czy coś w tym stylu.

Jeśli chodzi o użytkowanie telefonu to wiadomo sms,połączenia,muzyka,internet i czasami jakieś gierki , od kilku dni gram uporczywie w Badland 2 i szczerze polecam tą gierkę , dochodzi do tego jeszcze emulator Nintendo DS i GBA (tak jestem fanem pokemonów ale nie gram w pokemon go bo to jest nudne jak dla mnie) a tak to jeszcze jest FIFA 15 bo 16 nie jest w ogóle rozwijana już więc starszy tytuł jest bardziej oblegany.

Telefon ładuję codziennie i nie patrzę na % baterii bo to nie ma być telefon jak stare Nokie że kilka dni bateria trzyma i o ładowarce się zapomina , nic złego się nie stanie z baterią jeśli codziennie ją ładujemy byleby nie zapominać o całkowitym rozładowaniu.

Oczywiście posiadam najnowszą wersję oprogramowania czyli J510FNXXU1APG1 i to by było na tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrand

Jeśli miałbym ocenić baterie to tylko jednym słowem - fantastyczna. W telefonie nigdy nie wyłączam wifi ani LTE, używam go pełną parą i baterie trzyma świetnie. Gdy wracam z pracy to mam około 50-60% bateri przy około 3h SoT. Jak dla mnie wynik jest świetny. 

Jest tylko jeden problem który ostatnio opisałem. Przy sparowanym Mi Bandzie i włączonym bluetooth, baterie strasznie leci w dół. W poprzednim telefonie się to nie zdarzało a w tym przez noc potrafi zejść koło 20% tylko ze względu na Mi Banda ( normalnie leci 1-2%). Mam nadzieję, że to poprawią, wydaje mi się ,że to błąd oprogramowania ew. Mi Fitu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Tak z ciekawości zapytam jakiej "mocy" jest ładowarka dołączona do zestawu ?. Czy jest to standardowa 1A ?.

Jeśli jest to 1A, to czy ktoś z Was ładował może "mocniejszą" ładowarką baterię telefonu. Ciekawi mnie to, ponieważ w J5 (2015) jest narzucone ograniczenie przez producenta i czy będzie ładowana bateria ładowarką 1,5A czy 2A nie ma to żadnego znaczenia, czas jest taki sam, jak przy ładowaniu standardową ładowarką 1A.

Akurat dla mnie jest to minus telefonu 3 godziny pod ładowarką, to zdecydowanie za długo.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrand

Ładowarka ma 1.55A. Nie mam mocniejszej więc nie próbowałem.

Co do Cyanogenmoda to chyba zależy od popularności telefonu ale myślę, że szanse są tylko pewnie dopiero za jakiś czas.

Edytowane przez Fenek
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Ja też czekam na CyanogenModa bo inne custom romy są zbędne bo jeśli ma się roota to jest Xposed a po za tym to żaden problem wrzucenie apek z innych Samsungów itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy u Was też podczas najzwyklejszego uruchomienia CPU-Z (czy innego) wykorzystanie każdego z rdzeni procesora wynosi co najmniej 800 MHz i to prawie non stop czasami wyłączając dwa a czasami wszystkie cztery lecą do 1,19 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up

Po coś chyba ten procesor jest co nie? Jak chcesz żeby jego taktowanie wynosiło 0Mhz to wyjmij płytę glowna i będzie git.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym momencie właściwie nie używając telefonu to tak skacze i jest normalne? Wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi