Skocz do zawartości
owall

Lenovo K5 jak zrobić roota?

Rekomendowane odpowiedzi

owall

Recovery oraz root dla Lenovo Vibe K5 (A6020a40):

Nie odpowiadam za ewentualne "uceglenie" telefonu. Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność. Wykonanie poniższych czynności powoduje UTRATĘ GWARANCJI.

Recovery:

1. Aktywujemy opcje programistyczne. Ustawienia>Informacje o telefonie>Informacje o urządzeniu>Numer kompilacji>Kilkamy 7 razy w celu aktywacji.

2. Włączamy  Debugowanie USB. Ustawienia>Opcje programistyczne>Debugowanie USB

3. Włączamy Zdjęcie Blokady OEM . Ustawienia>Opcje programistyczne>Zdjęcie Blokady OEM

4. Podłaczamy telefon kablem Usb do komputera/laptopa

5. Sprawdzamy czy mamy zainstalowane sterowniki Lenovo. Jeżeli nie - instalujemy z pamięci telefonu. Mój komputer>Stacja dysków (w moim przypadku oznaczona jako K:)>LenovoUsbDriver.exe

6. Instalujemy "Minimal adb and FastBoot". Pobierz.

7. Pobieramy TWRP recovery, w naszym przypadku "twrp-k5-3.0.2-r1_shreps.img". Pobierz

8. Uruchamiamy Minimal adb and FastBoot z folderu do którego pobraliśmy.

9. Wpisujemy komendę "adb devices" (bez cudzysłowów). Powinna wyświetlić się informacja o połączeniu (List of devices attached). 

10. Jeżeli mamy aktywne połączenie (Jeżeli nie, zaczynamy wszystko od punktu 8) wpisujemy "adb reboot bootloader". Telefon powinien zrestartować się z informacją "Powerkey long press can reboot phone".

11. Teraz używamy komendy "fastboot boot twrp-k5-3.0.2-r1_shreps.img" (Plik twrp-k5-3.0.2-r1_shreps.img powinien znajdować się w katalogu z Minimal Adb, Domyślnie: "C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot\...")

12. Cieszymy się :D

Root:

1. Pobieramy SuperSu. Pobierz

2. Wgrywamy na kartę pamięci Telefonu.

3. Wyłaczamy telefon. Teraz naciskamy volume up by uzyskać dostęp do recovery.

4. Lokalizujemy plik SuperSu, instalujemy.

5. Drugi powód do radości :D

Edytowane przez owall
    Czerwony używany jest tylko przez moderatorów . Czcionka może być normalna.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Jeżeli chcemy zainstalować TWRP to pobieramy plik "  twrp-k5-3.0.2-r1_shreps " a jak chcemy wrócić do oryginalnego stock recovery to wgrywamy plik " recovery_stock_A6020a40_S027.img " sprawdziłem to na własnym telefonie i wszystko gra, root działa, instalowałem również xposed niestety wyskakuje błąd "usługi goole play zostały zatrzymane" próbowałem różnych sposobów żeby usunąć ten błąd niestety na chwilę obecną nie ma sposobu, można za to wgrać CM13 MM rom albo PAC-ROM MM, też testowałem działają bardzo dobrze, oryginalny temat na xda http://forum.xda-developers.com/android/development/recovery-twrp-3-0-2-0-lenovo-vibe-k5-t3391100

Ps. Proszę autora o poprawienie poradnika

Edytowane przez bartos38
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym CM do K5 to proszę was ostrożnie , już kilka trupów bez modemów do mnie trafiło. Także pamiętajcie o kopie nvram przed zabawą w CM.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Tak jak kolega wyżej pisze trzeba uważać i zrobić wcześniej kopię zapasową jest to zabawa dla użytkowników którzy już mają jakąś większą wiedzę o androidzie, CM13 nie jest jeszcze stabilny i ma parę błędów największy według mnie to bardzo ciche rozmowy, testuję teraz PAC-ROM za parę dni opiszę co i jak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jamba

I co teraz :(?

Spoiler

IMG_20160822_165047.jpg

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@jamba możesz opisać co chciałeś zrobić bo widzę że masz stock recovery i chyba próbujesz fleszować supersu niestety tak się nie da pierwsze musisz wgrać recovery TWRP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jamba

Cześć. Zrobiłem wszystko krok po kroku jak w tutce z pierwszego postu. Chcę zrootować moją K5-tkę :]

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu, pod którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    owall

Wykonaj jeszcze raz, był błąd w opisie. Teraz będzie ok.

Dnia 16.08.2016 o 13:32, bartos38 napisał:

Jeżeli chcemy zainstalować TWRP to pobieramy plik "  twrp-k5-3.0.2-r1_shreps " a jak chcemy wrócić do oryginalnego stock recovery to wgrywamy plik " recovery_stock_A6020a40_S027.img " sprawdziłem to na własnym telefonie i wszystko gra, root działa, instalowałem również xposed niestety wyskakuje błąd "usługi goole play zostały zatrzymane" próbowałem różnych sposobów żeby usunąć ten błąd niestety na chwilę obecną nie ma sposobu, można za to wgrać CM13 MM rom albo PAC-ROM MM, też testowałem działają bardzo dobrze, oryginalny temat na xda http://forum.xda-developers.com/android/development/recovery-twrp-3-0-2-0-lenovo-vibe-k5-t3391100

Ps. Proszę autora o poprawienie poradnika

bartos38. dzięki za wskazanie błędu, poprawione :D co do PAC-ROM to, u mnie wszystko posypało się po kilku godzinach użytkowania i telefon samoczynnie zaczął się resetować więc wróciłem do stock'a.

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu, pod którym piszesz.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jamba

Działa :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@owall u mnie PAC-ROM chodził dobrze tylko denerwowały mnie te ciche rozmowy prawię nie słychać rozmówcy i też wróciłem do stocka poczekam, napisałem posta na xda może to poprawią gościu który stworzył ten rom ma wakacje będzie dopiero we wrześniu ,zobaczymy a instalowałeś najnowszą wersje ? 20160810

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi