Skocz do zawartości
owall

Lenovo K5 jak zrobić roota?

Rekomendowane odpowiedzi

bas4ik

czyli po wgraniu TWRP przez ADB po restarcie telefonu pojawi się znów stockowe recovery ? Bo nie bardzo to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pucoas
    8 godzin temu, bas4ik napisał:

Siemka. Mam problem z recovery. Otóż po wgraniu najnowszego twrp, nie mogłem zflashowac k5ki. Stwierdziłem że wrócę do wersji 3.0.2.po wgraniu przez ADB, bo twrp nie pozwalało mi wgrać przez nie, telofon wchodzi w tryb fastboot. Wgrywalem już stockowe recovery ale to nic nie pomaga.. Przez ADB jest to samo... Miałem już wrzucać pacmana, ale twrp nie miało chyba dostępu do karty pamięci, a w pamięci telefonu w żadnym katalogu nie znalazłem softa. Co zrobić aby uruchomić te twrp? Telefon normalnie śmiga, ale szlag mnie trafia, że jest taki mulny na sofcie Playa.. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    8 godzin temu, bas4ik napisał:

czyli po wgraniu TWRP przez ADB po restarcie telefonu pojawi się znów stockowe recovery ?

Nie po wgraniu, tylko po uruchomieniu. Polecenie flash instaluje recovery, a polecenie boot uruchamia na czas tylko jednej sesji.

Składnia:

fastboot flash recovery nazwarecovery

albo

fastboot boot recovery nazwarecovery

Oczywiście najwygodniej jest, gdy plik recovery (TWRP) masz w tym samym katalogu, w którym jest zainstalowane ADB. Inaczej będziesz musiał podać ścieżkę do pliku.

Edytowane przez awygo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

@pucoas nie jestem pewien, czy dobrze Cię rozumiem. Masz teraz soft Play ze standardowym recovery? Masz dostęp do trybu fastboot, ale nie możesz uruchomić ani zainstalować TWRP?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pucoas

Soft Play z tego względu że mam brand i tak zrobiłem kopie. Chce zdebrandowac. Mam dostęp do fadtbootu, a jak chce uruchomić recovery, to fastboot się uruchamia. Komendy na uruchomienie recovery w ADB dają podobny rezultat 

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości posta, pod którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

To znaczy, że bootloader jest zablokowany i od tego trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pucoas

I dlatego mogłem wcześniej wejść w recovery a teraz nie? Jest gdzieś poradnik jak go odblokować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robo_s

Awaygo jesteś obeznany w temacie to podpowiedz czy można jakoś zatrzymać root? Chciałem sprawdzić aplikacje która ma blokadę na rootowane telefony. Nie chciałem usuwać root na stałe tylko na czas testów jakby go dezaktywować? Można coś takiego czy jednak musze usunąć root? Tzn wgrać recovery_stock_A6020a40_S027.img z pierwszego postu?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

SuperUser ma taką opcję. Usuwa uprawnienia i odinstalowuje program. Jeśli  będziesz chciał znów zrootować, to powtarzasz procedurę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po użyciu "fastboot flash recovery nazwarecovery " i uruchomieniu na nowo telefonu w trybie recovery, włącza mi się dalej stare recovery. Mam za to opcję update from ADB. Po kliknięciu w to, "Now send the package you want to applut to the device with "ADB sideload". Po wykonaniu tej komendy mam:

finding update package....

opening update package....

Verifying update package....

E: footer is wrong

E:signature verification failed. Installation aborted

Postępowałem zgodnie z postem nr.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi