Skocz do zawartości
zelos156

LG V20 Dyskusja ogólna/Wady, zalety.

Rekomendowane odpowiedzi

zelos156

blueoceanstrategylgelectronics2_1.jpg

Witam! Z racji tego że LG wypuścił na świat swojego kolejnego potomka, w postaci V20. Postanowiłem otworzyć nowy temat, chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzicie, jak wam się podoba. Czy LG zrobiło regres czy progres w stosunku do poprzednika/poprzedników.

Specyfikacja urządzenia:

LG V20 SPECYFKACJA

Hands on:

Drop test:

Wygląd nowego UX5.0+:

Jak dla mnie LG zrobiło wprost genialne urządzenie względem poprzedników "progres". Genialny design, dobrze uporządkowany software. Zdecydowanie na plus jest fakt, że nowy "ux" działa na najnowszym systemie Androida 7.0 N. Jedyny minus to rozmiar... Ciężko by mi było się na niego przestawić, ale spróbował bym. :) A wy co o nim sądzicie?? Zapraszam do dysputy na jego temat. :) :clap::piwo:

Edytowane przez zelos156
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Stylistycznie nuda w stosunku do V10. Z przodu Blackberry Z10, z tyłu LG G5. Po raz kolejny władowali ten tragicznej jakości IPS LCD, po raz kolejny dali niepotrzebny second screen. Wyszczuplili telefon, zamiast dać baterię 4000mAh. Reasumując brzydki, mało oryginalny. Dla samego audio, przynajmniej ja nie widzę sensu zmiany z V10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156
    2 minuty temu, Jash napisał:

Stylistycznie nuda w stosunku do V10.

Nuda? Tutaj bym się kłócił ponieważ duże zmiany w samym designu powstały. Każdy chwali swoje, ale są gusta i guściki. 

3 minuty temu, Jash napisał:

Z przodu Blackberry Z10

Trafne porównanie. :) Tylko że różni ich tworzywo. 

5 minut temu, Jash napisał:

z tyłu LG G5

Zdecydowanie tył v20 wygląda lepiej niż w G5. Który i tak w realu wygląda dużo dużo lepiej niż na zdjęciu. 

6 minut temu, Jash napisał:

tragicznej jakości IPS LCD

Z IPS słynie LG. I dlaczego mówisz że jest ono tragiczne? Bo nie ma czerni jak S Amoled? 

6 minut temu, Jash napisał:

dali niepotrzebny second screen.

Po to właśnie powstał V-class i z tego zawsze będzie słynąć ten model. Dlaczego kupiłeś V10 skoro 2nd screen Ci nie jest potrzebny? o.O

7 minut temu, Jash napisał:

baterię 4000mAh.

Cieszmy się z baterii 3200. Bo uwierz. Mogli pójść o krok do tyłu i dać mniejszą tak więc czapki z głów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Już spieszę z wyjaśnieniami :)

Kwestię designu pominę, bo o gustach się nie dyskutuje. Nie mniej V10 był dizajnerską fajną odskocznią na rynku, V20 w mojej opinii już nie. Powody podobieństw do innych produktów opisałem. V10 był z twarzy podobny zupełnie do nikogo ;)

Second screen - korzystam, bo skoro jest to dlaczego nie, ale uważam, po 7 miesiącach że to niepotrzebnie powiększa telefon, a użyteczność aż tak bardzo nie wzrasta.

Wyświetlacz - nie wiem z czego słynie LG, ale ekrany robi tragiczne. Ostatni dobry to chyba G2. G3, G4 i V10 to dramat. Powidoki, plamy, nierówne podświetlenie.

Ja jestem z tego elementu bardzo niezadowolony. Second screen ma w nocy poświatę, robiąc amoleda, uniknęli by tego. Ekran główny mam mocne podświetlenie na całej lewej krawędzi i nie każdą tapetę mogę ustawić, bo poza czarnym kolorem, wszystko wygląda jakby paliło się od lewej strony.

Czerń akurat jak dla mnie OK, nie mam zastrzeżeń :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

Oprogramowanie wygląda świeżo, dzielenie ekranu działa lepiej niż w V10. Myślę jednak (i mam nadzieję), że te zmiany pojawią się też w V10 po upgrade do 7.0, więc to raczej nie powód do upgrade'u. Przekonuje mnie jednak drop test: telefon wygląda na bardzo solidny! Zamykanie klapki baterii w ten sposób to żadna wielka nowość: podobnie to wyglądało w Nokii E71 (tylko zaczepy z dwóch stron). Jeśli chodzi o wygląd - rzeczywiście z przodu przypomina Z10 którego też kiedyś używałem: "brzydki" nie jest, ale jednak V10 wygląda bardziej interesująco. Metalowy tył - jestem zdecydowanie za! Szkoda tylko, że część z aparatami foto tak wystaje - pewnie nie ma tam miejsca... Trochę jestem zawiedziony baterią - co prawda nieco pojemniejsza od V10 ale nie wygląda to na rewolucję (a to według mnie największa bolączka V10). Przeniesienie przycisków na bok obudowy to świetny pomysł: te z tyłu są wygodne jak trzyma się telefon w ręce, ale przeklinam za każdym razem jak muszę zmienić głośność podczas jazdy samochodem (telefon w uchwycie). Jeśli o mnie chodzi to złącze USB typu C jest wadą: znów kłopoty z szukaniem kabla/ładowarki/przejściówki. Nie wszyscy pamiętają, ile było kłopotów w czasach gdy każdy producent używał swojego standardu ładowarek... 

Zobaczymy jak będzie sprawował się wyświetlacz, ile czasu uda się wycisnąć z baterii i... jaka będzie cena. Mój V10 nie ma jeszcze roku, więc trochę za wcześnie na upgrade ;-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Czekam aż dojdzie do Polski, będę się starał o jakiś egzemplarz testowy. Z LG jestem już od jakiegoś czasu, g, g2, g3. Niestety na G3 się zatrzymałem... Gdyby v20 miał rozmiar 5.2' max, bo takiego rozmiaru szukam. Na pewno z upgrade-ował by moje portfolio. Niestety boję się tego rozmiaru. Mam 5.5' i wiem że to nie dla mnie. Cieszę się że LG nie odgrzewa swojej stylistyki tak nagannie jak robi to Samaung, HTC, Sony. Co nóż nowe urządzenie, to odświeżony design. :)

×Google[emoji769]×

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Jeśli optymalizacja baterii będzie jak w G5 to będzie bardzo dobrze. Czas aby LG zaczęło oledy, amoledy montować. Ekran już na porównaniu z amoledem odstaje. Natomiast bardzo mi się tył urządzenia nie podoba. V10 wygląda przy V20 wygląda po prostu zjawiskowo. Chyba nie zawojuje LG rynku tym modelem.

Sent from my LG-H850

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Amoled nie ma opcji, bo to ekrany od Samsunga. To prawda samsung zapożycza te ekrany firmą takim jak Meizu, motorola etc. Ale są one dużo gorsze od amoleda w samsungu. Ale chciałbym żeby LG poszlo w kierunku oled. Bo oledy są od LG właśnie. Chociaż na IPS to ja nie narzekam. :)

×Google[emoji769]×

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76

Tył faktycznie bardzo przypomina G5, patrząc od przodu na ekran ... jakbym widziała swoją V10-tkę. Wizualnie jednak V10 bardziej mi się podoba, bo po prostu jest INNY. Jak do tej pory nie spotkałam osoby, która miałaby V10 - nawet w niektórych sklepach pracownicy są w szoku i nie wiedzą co ja mam za telefon ;). Zastanawiam się, czy jest sens przejścia z V10 na V20. Oczywiście wszystko kwestia ceny, jednak coraz częściej chodzi mi po głowie zmiana marki ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Przód w blasku światła wygląda, jak by ekran w ogóle nie miał ramek. :) Co do v10 to prawda, kupić ten telefon teraz na wolnym rynku Allegro np. To nie mały kłopot. Cena, pewnie mała nie będzie. Jakieś 2.700 myślę że spokojnie. Zmina marki powiadasz? Hmmmm... Gdybym miał zmieniać to tylko na Pure Android. Czyli jakiś nexus tudzież Pixel od HTC.

×Google[emoji769]×

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi