Skocz do zawartości
Szynku

[LG G4] Pytania przed zakupem - Dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

hesu

@up

jasne jasne nie poczuje różnicy :megusta:  miedzy g2 a g4 jest przepaść. Miałem wszystkie  modele z serii g ,żonie zostawilem g3 a sobie kupiłem g4 i bije wszystkie inne telefony na głowę.Ekran,szybkość działania i reakcji,zdjęcia,wygląd wszystko to jest naprawde na wysokim poziomie. Sam wziąłem na raty za 2600 G4 i jestem zachwycony.

Pewnie między samsungiem s2 a s6 też róznicy nie ma :fuckthisshit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gratek

@@hesu

Nie przesadzajmy :-)

Moje doświadczenia z G4 to co prawda tylko ~20min macanek w MediaMarkt, ale jeśli chodzi o płynność działania to nie zauważyłem jakiejś znaczącej róznicy (bądź co bądź jest lepiej, nie kwestionuję tego).

Jeśli chodzi o wydajność to G2 póki co wciąż bezproblemowo ciągnie większość apek.

Nie róbmy grata z telefonu, który trochę ponad półtora roku temu był topowym flagowcem (wg wielu najlepszym dostępnym w tamtym okresie).

Wtedy G2 był super płynnym, nie zacinającym się smartfonem, a dziś juz tak nie jest? Standardy się przez ten czas drastycznie zmeniły? ;-)

Poza WQHD nie poczyniono jakiś rewolucyjnego skoku technologicznego (a to już było w G3).

Otrzymujemy tylko 1GB ramu i 2 rdzenie więcej (choć juz 64 bitowy system), ale za to trzeba udźwignąć bardziej zasobożerny ekran.

Wiadomo, że benchmarki można traktować tylko poglądowo, ale mój skapicniały G2 wypluł 2 dni temu 38k w antutu vs ~46k w G4.

Sorry, ale to nie jest rewolucja ani przepaść, przynajmniej w przypadku wydajności i różnicy 2 klas w generacji.

Zgodzę się, że G4 ma znacznie lepszy aparat oraz wyświetlacz, ale w żadnym wypadku nie jest to przepaść.

Jeśli chodzi o G2 to największą patologią było/jest najpopularniejsze 16GB nierozszerzalnej pamięci.

Osobiście będę robił wkrótce przesiadkę na G4 z G2, ale jest to tylko moja fanaberia.

Wracając do tematu głównego.

Jak wygląda sprawa brandowania przez operatorów?

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

gratek dobrze piszesz różnice są ale tylko minimalne !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hesu

Ludzie to kupujcie g2 za 700zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

Skoro tak twierdzisz! to chyba pozostaje ci uwierzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gratek

@@hesu

Prosty deal, lepiej zapłacić prawie 4 razy więcej (swoją drogą ciekawe gdzie kupisz nowego G2 za 700zł...) za nieznacznie lepszą wydajność (mniej niż 20% wg antutu), trochę lepszy aparat i wyświetlacz, ładniejszy tył, ale wyraźnie słabszą batkę.

Btw. Z3+ i S6 > G4, bo przecież więcej kosztują, hę? ;-)

Absolutnie nie kwestionuję faktu, że G4 jest lepszym smarfonem od swojego starszego brata, ale twierdzenie, że dzieli je przepaść wzbudza jedynie śmieszność.

Jeśli nie jesteśmy ćwierć-inteligentami, to na prawdę wystaczy 20min macanki w sklepie żeby wysunąć podstawowe wnioski, takie jak płynność działania czy jakość wyświetlacza.

"no ale wiedzą lepiej od tych co mieli (...) g4

Takkk, jesteś znafcom, bo masz G4 od kilku dni ;-)

Rozumiem różowe okulary i zachwyt po zakupie nowego, drogiego gadżetu, ale proszę o odrobinę więcej obiektywizmu.

Tak jak pisałem wcześniej, sam będę się przesiadać na G4, ale zdecydowanie brakuje mi w nim "efektu wow".

I raczej na ten wybór znacząco wpływa słabość konkurencji oraz przyzwyczajenie do eldżikowej nakładki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hesu

To po co siejesz swoje mądrości na forum g4? Idz na forum g2 a wyniki jakiegoś antutu mnie nie interesują bo nie sprawdzam ich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@gratek

daj spokoj...nie ma sensu @@hesu ma swoją racje:) i niestety nie przebijesz tego

wczesniej ja wystawilem podobną opinie do twojej odnośnie G4 i w porownaniu do G2 to czesc osob pokazala tutaj brak kultury, obiektywizmy i poszanowania czyjegoś (odmiennego!) zdania :)

w pełni popieram twoje zdanie bo odnioslem dokladnie takie samo wrażenie bawiąc sie G4...przepąsci nie ma, są ficzery, bajery, ekran lepszy, aparat itp...ale bez efektu WOW :)

...mając doświadczenia z tego forum pewnie zaraz zacznie się "jazda" :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Nie rozumiem Waszych dywagacji skoro nie ma żadnego przeskoku to nie zmieniajcie telefonu i nie udowadniajcie, że to nie ma sensu.

Nie wiem co musiałoby być, żeby dla Was był efekt wow, ekran zwijany w trąbkę, czy jak.

Wiadomo, że przy obecnej technologii nie ma jakiś rewolucyjnych efektów, ale nie oznacza, że nie ma zmian w ogóle.

Uczepiliście się tej wydajności, ale sprawdzacie ją tylko przez 20min w sklepie i na podstawie benchmarków.

810 wypada o wiele lepiej w benchmarkach, ale co z tego jak w normalnym użytkowaniu grzeje się i obcina wydajność.

Zmian jest wiele, sami je wymieniacie: lepsza jakość wyświetlacza, dodatkowa pamięć, aparat itp.

Dla niektórych powodem przesiadki będzie chociaż sam aparat, a dla kogoś innego nie będzie sensu wydawać tyle pieniędzy.

Ten kto ma ochotę zmienia, a różnicę na pewno odczuje chociażby w tym, że to teraz G4 jest flagowym modelem, a nie G3, czy G2 i LG w pierwszej

kolejności będzie o niego dbało.

Na tej zasadzie to żadnego sprzętu nie byłoby sensu wymieniać i możecie trzymać swoje G2 jeszcze kilka lat, o ile nie zmieni się jakoś znacząco technologia.

@Maxellxl skoro wiesz, że będzie jazda to po co piszesz.

Przy okazji mam pytanie do osób które mają z plusa, ma ktoś z G4 ze skórzaną klapką? Wychodzi na to, że wszystkie z plusa są tylko z plastikową.

Czy gdzieś w PL można kupić taką oryginalną klapkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też szukam dla siebie na wymianę klapki w kolorze czarnym (teraz mam brązową) ale narazie poza eBay chyba nie znajdziesz. Może wkrótce się pojawią bo przed premierą LG obiecywała, że będą dostępne w cenie około 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi