Skocz do zawartości
mobopx

Honor 8 - ochrona ekranu (folie, szkła hartowane)

Rekomendowane odpowiedzi

Rufus

Witam. 

Możecie coś konkretnego polecić? Wszystkie folie czy szkła albo nie zakrywają całego ekranu albo odchodza po bokach. Zastanawiam się nad 3mk Arc 3d który zakrywa przód boki i tył, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już go przetestował bo niechce wydać bez sensu 50zl na folie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Rufus może folia w płynie wowfixit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m1804

Po kij komu ta folia w płynie? Szkło hartowane w jakimś tam stopniu chroni chociaż przed zbiciem wyświetlacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Zgadzam się z tobą-szkło chroni wyświetlacz podczas upadku przenosi naprężenie na cały ekran i w najgorszym razie pęka szkło.Ale póki co nie ma u nas szkła profilowanego na cały ekran.Folia w płynie zabezpiecza przed zarysowaniem (oglądałem testy) i w niektórych wypadkach jest trwalsza od zwykłego szkła stosowanego poprzez naklejenie.Jak dla mnie lepsza taka ochrona niż żadna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

Czyli tak:

szkło na ekran - chroni przed pęknięciem i zarysowaniami - odstaje na brzegach(kant)

"folia" w płynie - chroni przed zarysowaniem nie chroni przed pęknięciem - nie widać jej na ekranie

No i jeszcze kwestia ceny. Najtaniej to zwykła folia ale jej nie brałem pod uwagę, kolejno szkło 9H i najdroższa folia w płynie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rufus

Z tego co czytałem to wowfixit wytrzymuje tylko rok i po tym czasie trzeba nałożyć ja jeszcze raz :/

Zamowilem 3mk 3d na cały tel. Jutro powinna być to wrzuce opinie i fotki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Rufus podeślij linka gdzie zamawiałeś.Coś mi się wydaje że nie będzie na cały ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rufus

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6562862996

dodana zawartość

Folia już na telefonie.

Biorąc pod uwagę całokształt jestem bardzo zadowolony. 

Na wstępie chce zaznaczyć że ekran jest zakryty w 100% nawet na zaokrąglonych krawędziach. Folia jest dobrze wykonana i przycięta. Zakłada się ją w miarę łatwo. 

Jeśli chodzi o folie na tył i boki to jest ona wykonana z czegoś innego. Tak jakby była delikatnie gumowa. Rowniez jest dobrze wykonana i przycięta ale jej zakładanie jest okropne. Udało mi się dopiero za 3 razem i pewne drobiny dostały się pod spód. A to wszystko dlatego że producent wybral zakładanie od dołu zamiast od góry gdzie wycięcia muszą pasować w aparaty itp.

Materiał tej tylnej folii sprawia że telefon tak pewnie leży w dłoni że rozważam nie używanie pokrowca.

Jutro postaram się dodać zdjęcia jak znikną pęcherzyki powietrza na tylnej obudowie. Producent zapewnia że stanie się to w przeciągu 24h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również założyłem 3mk Arc 3D. "Przyklejenie" potwierdzam jest problematyczne. Założyłem za pierwszym razem, ale po drodze z 3 razy poprawiałem, aż tylna folia straciła jednolitość widać ślady odklejania. Przednia folia strasznie się palcuje. Boki ładnie się trzymają.

Zamierzam zamówić jak @gebels9 https://pl.aliexpress.com/item/Soft-Rear-Film-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-Honor-8-Guard-Film-Huawei-Honor8-Front/32740273202.html?shortkey=77bMreEr&addresstype=600&detailNewVersion=&categoryId=200002107

Edytowane przez rafal_9661

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi