Skocz do zawartości
cia_agent

rom ROM - Androium VUI K3N (1.2 OTA) Final (Anroid 6.0)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
    Rom korcił mnie od początku kiedy zainteresowałem się zmianą systemu w zakupionym telefonie.
    Jest zainstalowany i działa całkiem dobrze.

Adres pod jakim znalazłem  ROM

http://www.needrom.com/download/androium-vui-k3n/

Tam też są wszystkie informacje o nim i uwagi dużej ilości testerów.
    W większości to pochwały dla autora.
    Sposób na odblokowanie wyższej częstotliwości Wi-Fi (5Ghz)
    Wgranie działającego Exposed.

Adres do samego archiwum:

https://drive.google.com/file/d/0Bybyl9rbj19CbEVBN1JMdmNuajg/view

Autor sugeruje by aktualizować oprogramowanie za pomocą konkretnej wersji TWRP która zapewne współpracuje z OTA.
    Tu adres do pliku:

https://basketbuild.com/uploads/devs/andreya108/twrp-3.0.x/Lenovo_K3/recovery-twrp-3.0.2-3-k3.img

Działające xPosed na tym romie: (linki podane w komentarzach przez testerów na 6 stronie komentarzy o romie na stronie (needrom.com)

http://dl-xda.xposed.info/framework/sdk23/arm64/xposed-v86-sdk23-arm64.zip
    http://www37.zippyshare.com/v/L4cDSAGi/file.html  (V85) czyli starsza wersja też działająca

Dodatkowo z komentarzy testerów można zastosować działający sposób na odblokowanie 5 Ghz Wi-Fi

http://www.needrom.com/download/enable-5ghz-wifi-with-sp-meta-tool/

A teraz co i jak:

Ja czytając tu poradniki znalazłem opis bezproblemowej aktualizacji TWRP bez siłowania się z kablami, windowsami, z poradnika tu na forum
    napisanego przez Pana Hardkorowy Marcin tu niestety jedyne co osiągnąłem oboma sposobami to zapętlenie się telefonu przy włączaniu a TWRP zostało i tak w wersji 2.8.6.0.
    Zamiast siłować się z przywróceniem stanu poprzedniego przez istniejące TWRP zainstalowałem pobrany ROM.

Zaskoczony jestem nie tylko całkowitą zmianą wyglądu Androida ale też płynnością działania.
    Szczególnie po tym jak pierwsze uruchomienie trwało około 20 minut po czym pojawił się na ekranie malutki robocik zamiast wielkiego napisu Lenovo.
    Na "Dzień Dobry" wita nas wybór języka (jest Polski) strasznie kulawy,
    potem pyta w polsko-angielskim o to czy używać karty mSD jako pamięci wewnętrznej
    (niestety niezbędne formatowanie mSD więc odrzuciłem i teraz nie wiem jak do tego wrócić)
    Aktualizacje OTA - tu dowiedziałem się po co było konkretne TWRP. 2.8.6 automatycznie nie współpracuje z OTA ale ręcznie można zrobić instalację aktualizacji i pojawia się pełny j.polski i sporo poprawek.
    (OTA zapisuje pliki IMG aktualizacji w folderze o nazwie 0 w pamięci telefonu przy ręcznej aktualizacji ta informacja może się przydać)

Dobra co niepotrzebne to wywalę, z czasem dopiszę co będzie trzeba, katuję telefon 3 dobę więc o baterii nie dużo powiem, opiszę tylko kilka rzeczy z którymi borykają się i opisują ludzie w innych tematach na forum.
    1. Telefon strasznie głośno i czysto teraz gra, może to zasługa aplikacji Dolby Atmos,
    2. GPS działa doskonale i bardzo szybko łapie fix przy czym nie gubi go podczas jazdy.
    3. W informacjach o telefonie jest zmiana
    - nie wiem czemu w informacjach o urządzeniu - K50-t5 zmienił się na K50a40
    - Wersja Android 6.0
    - Poziom poprawek Androida 1 maj 2016
    - Wersja jądra - nieznana
    - Numer kompilacji Androidum VUI 1
    4. Ilość wolnej pamięci RAM 1.1GB
    5. Na karcie SIM 1 mam słabszy sygnał niż zawsze
    6. Znacząco polepszyła się jakość połączenia Wi-Fi
    7. Nie zrywa już transmisji danych na SIM 2 która działa też na SIM 1 z pełną prędkością
    8. Bluetooth działa doskonale
    9. Dźwięki i dzwonki bardzo łatwo ustawić i działają doskonale
    10. W końcu mam 2 a nie trzy magazyny danych
    11. Klapka od pokrowca nie gasi mi ekranu (możliwe że do dziś, jeszcze nie wiem gdzie to ustawić)
    12. LED powiadomień działa doskonale
    13. HotSpot działa doskonale i przez Wi-Fi i Bluetooth i USB
    14. Działa wybudzanie stuknięciem w ekran
    16. ROM jest zrootowany
    17. Dodane są usługi google

ANTUTU 48726

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    1. Nie działa mi wysyłanie SMS za pomocą wbudowanej aplikacji ale po zainstalowaniu SMS GO Pro Działa bez problemu (może nie umiem poprawnie ustawić wbudowanej aplikacji)
    2. Kolejna rzecz którą zaobserwowałem to po zainstalowaniu sugerowanego Xposed i GravityBox nie możliwe jest włączenie oficjalnego facebook i messenger, mała strata ale kogoś może to interesować.
    Wyczyszczenie danych aplikacji FB powoduje zakończenie problemów z jej uruchamianiem.

Testy Antutu i materiały poglądowe umieszczam na zdjęciach:

screenshot-2016-09-17-21-10-24-398.jpgscreenshot-2016-09-17-21-13-17-591.jpgscreenshot-2016-09-18-09-21-56-144.jpgscreenshot-2016-09-18-09-22-49-367.jpgscreenshot-2016-09-18-09-23-08-678.jpg

Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność i nie ponoszę odpowiedzialności za Twoje poczynania!

Edytowane przez Hardkorowy Marcin
    Kolejna aktualizacja doświadczeń i aktualizacja linków.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dziala wybudzanie?

Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już dodałem -
    Działa wybudzanie i problem z wysyłaniem SMS przez dołączoną aplikację do SMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie ma problemów z dotykiem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że, problemy z dotykiem to kwestia sprzętu,
    Nie zaobserwowałem problemów z dotykiem które bym zauważył bo pierwsza opcja którą zawsze aktywuję to "Wyświetlaj dotknięcia".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 18.09.2016 o 15:22, bialymis napisał:

A nie ma problemów z dotykiem ?

Używam romu od paru dni, wydaje mi się, że dotyk przestaje czasami "łapać", pomaga uśpienie i ponowne wybudzenie telefonu.

@cia_agent

co do messangera to u mnie działa, a mam xposed jak i gravity box

Edytowane przez Jakub Przybylski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja mam problem nie mogę dograć takiego pliku tu wcześniej był link ale teraz go nie widzę o nazwie -- open_gapps-arm-5.1-pico-20160108

, pomoże mi ktoś z tym ??Czy nie ma sensu by to dogrywać ?Bo nie wiem czy trzeba jakąś aktualizację systemu i aplikacji robić a jak tak to jak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robak112 Nie trzeba nic dodawać, wszystko jest i śmiga bardzo ładnie! Aktualizacje przez OTA też działają, bardzo mało wymagający pracy ROM ciągle nic mi się nawet nie zawiesiło i nie wykrzaczyło. (jedyne co dodałem do romu to Gravitybox, i Xposed)
    @Jakub Przybylski Problemy z dotykiem i wybudzaniem u mnie nie występują.
    Nie chcę kłamać, żona zakupiła mi szybkę hartowaną marki Wozinksky od wczoraj zauważyłem problemy z zmniejszeniem się czułości dotyku po odklejeniu szybki nie ma problemu. Nie jest to jakoś specjalnie upierdliwe i na pewno nie aż taki problem by trzeba było wygaszać ekran, po prostu podczas przesuwania elementu potrafi często zerwać i położyć go gdzie nie trzeba.
    Dzięki za info o FB, faktycznie po wyczyszczeniu danych aplikacji i zalogowaniu się ponownie aplikacja FB zaczęła normalnie działać.

Bateria przy moim wykorzystywaniu telefonu (telefonowanie, bluetooth, wifi, gps, nawigacja, ekran włączony, transmisja danych, wszystko na raz bez przerwy) wystarcza mi na 7 godzin intensywnej pracy. Nie znalazłem nic do czego można by się przyczepić przy ROMie,
    przez chwilę myślałem że, automatyczne przyciemnianie/rozjaśnianie nie działa ale działa tak płynnie że, niezauważalnie.

OK jedno mnie wpienia, nie mogę pozbyć się ikony baterii w pasku by zastąpić ją przerywanym kółkiem z procentami, bo gdy włączę kółko, oryginalna bateria znika i po kilku sekundach a nawet restarcie mam i kółko i baterię hmmm.

Edytowane przez cia_agent

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, cia_agent napisał:

OK jedno mnie wpienia, nie mogę pozbyć się ikony baterii w pasku by zastąpić ją przerywanym kółkiem z procentami, bo gdy włączę kółko, oryginalna bateria znika i po kilku sekundach a nawet restarcie mam i kółko i baterię hmmm.

u mnie jest samo kółeczko z procentami, jedynie przy ładowaniu pojawia się ikonka baterii, no ale to nie jest problem ;)

możesz spróbować wejść w ustawienia>notification center i display battery indicator zmienić na percantage

Edytowane przez Jakub Przybylski
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fiskomp

Niestety, ale bolączki Andka 6.0 nie ominęły tego romu.

Wywalanie się Timely (zegar).

Automapa tak samo.

Sklep Play nie widzi w ogóle mojego telefonu, chociaż z komóry można instalować apki, chcąc to zrobić z pc, jest komunikat, że nie mam żadnych urządzeń :)

Najważniejszy babol (ciach) obsługę SD. Apki odwołujące się do karty jej nie widzą. Pod sdcard jest nie wiadomo co (na starcie wybrana jako magazyn dla muzy i innych multimediów). 

Rom obiecujący, ale jednak dalej z kłopotami.

Edytowane przez awygo
    Savoirvivre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi