Skocz do zawartości
cia_agent

rom ROM - Androium VUI K3N (1.2 OTA) Final (Anroid 6.0)

Rekomendowane odpowiedzi

aplikacji, o których mówisz nie używam, ale instalowanie ze sklepu play działa bez problemu, pewnie masz jakiś problem z połączeniem konta google ;)

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu, pod którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fiskomp Nie wiem o czym mówisz.
    Automapa to nieporozumienie, weź iGO działa doskonale Sygic też, w wielu miejscach w sieci piszą że jest błąd w automapie i na andku 6 się sypie po czasem kilku minutach używania.
    Nie powiem nic o płatności za tą aplikację do nawigacji, wielka pomyłka.

Mimo iż nie mam mSD jako pamięć wewnętrzną (przy instalacji andka nie mogłem sobie pozwolić na jej formatowanie)
    wszystkie aplikacje zapisują mi na niej dane, od rejestratora rozmów po folderplayer czy aparat, nawet iGO działa z karty pamięci podobnie jak cotygodniowy backup takich aplikacji jak watzapp czy GoSMS Pro. Nawet uTorrent też czyta i zapisuje na karcie mSD.

Nic mi się jeszcze nie wywaliło a katuję telefon by znaleźć jakikolwiek błąd w ROM-ie jedyne co mnie boli to kilka zupełnie nie przetłumaczonych opcji  i to że klapka od pokrowca nie wygasza mi ekranu po zamknięciu i nie odbiera połączeń po otwarciu.

Zegarek i budzik też działa i nie zasypia, nigdy też nie używałem widgetów a teraz kilka testuję i też nic się nie spie.
    Choć znacząco wzrosło zużycie prądu.
    Odnośnie sklepu play to też działa doskonale.
    Jak to możliwe że u Ciebie jest zupełnie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fiskomp

A możesz dla testów zrobić takie coś ? Zainstaluj Cool Reader GL (darmowa) - czytnik ebooków. Wrzuć jakiś pliczek na mSD i spróbuj wczytać. U mnie jest to nieosiągalne.

W root browserze, też zew. kartę widzi w katalogu "storage" jako E80S-A80C (zmienić tej nazwy nie mogę). Na androium 6 miałem SD0 i SD1 do nich wszystkie apki miały dostęp.

Na Peekendroid na którym siedzę, to już w ogóle nie ma problemu.

Nie wiem, może 6 potrzebuje jakiś specyficznych ustawień co do praw dostępu ?

Mógłbyś napisać, co widzisz w katalogu "storage" ? Tez na peeken mam tak:

1. emulated (pusty),

2. sdcard0 (wew. pamięc do dyspozycji użyszkodnika).

3. sdcard1 (karta mSD w slocie)

4. usbotg

Z tego co pamiętam to na VUI K3N miałem tak:

1. E80S-A80C

2. sdcard (bez cyferki)

3. emulated

4. tu nie jestem pewien 

Mam prawie padnięty fon, więc nie przywróce backupu w tej chwili (bo mam finalny obraz po OTA i wgraniu apek), to ew, mogę przywrócić do eksperymentowania.

@Jakub Przybylski  Ja nie pisałem o dostępie na telefonie, tylko poprzez www na PC'ie. Ale chyba wiem o co biega. Na obydwu moich przywracałem system z kopii, a Google Paly widzi tylko słuchawki na których "na świeżo" instaluje się system i aktywuje konto.

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fiskomp Faktycznie masz rację, dziwnych aplikacji używasz :D ale jeden email do autora i naprawił by błąd w coolreader, któremu brakuje ścieżki dostępu do mnt/m_external_sd i mnt/m_internal_storage. (nie wiem skąd autorowi rom-a takie dziwne nazwy przyszły do głowy).

Ewentualnie problemy by u Ciebie nie wystąpiły gdybyś przy instalacji androida wybrał opcję traktowania mSD jako pamięć wewnętrzną (czego i ja nie zrobiłem przez wymagane formatowanie) wówczas było by mnt/sdcard0 i mnt/sdcard1

Widzę że coolreader bierze info o dyskach z mnt/runtime/read/emulated zamiast z mnt/runtime/default gdzie jest dostęp do potrzebnych informacji. Nazwy karty SD też nie rozumiem u mnie jest B0B4-C7BC nie próbowałem jeszcze tego zmieniać bo mi nie przeszkadza.

Zamiast rootexploler polecam EX Eksplorator (z uprawnieniami root) działa doskonale i ma zdalne zarządzanie plikami dzięki czemu z kompa można normalnie przez FTP mieszać w telefonie i jest pełny dostęp do wszystkich trzech dysków w telefonie.
    Ja preferuję audiobooki zazdroszczę, że masz nerwy do czytania "literów" na tak małym ekranie :P

Fajne problemy żeś znalazł, może warto o nich napisać do autora ROM w pierwszym linku jaki podałem pewnie pomyślał by o rozwiązaniu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fiskomp

rozwiązanie dla CoolReadera (jak i dla innych probramów bez dostępu do roota np. Moon Reader, Mort Player, HERE itp) jest następujące:

1) Instalujesz Cool Readera

2) Wgrywasz przez custom recovery (np. TWRP) plik  ExtSD_Fix_rw-signed-v1.9b.zip - do pobrania tutaj: http://forum.xda-developers.com/android/software/fix-extsd-fix-v1-0b-2016-01-18-t3296266

3) Potem konfigurujesz Cool Readera - domyślny katalog z książkami na karcie poprzez odwołanie do nr karty (w Twoim przypadku  E80S-A80C)

i Cool Reader działa jak złoto.

Problem, który opisałeś występuje we wszystkich romach Marshmallow - w/w rozwiązanie testowałem na VibeUI 1621 i S427 i działało bezbłędnie.

Wgrywanie pliku ExtSD_fix działa na wszystkie programy zainstalowane do momentu wgrania ExtSD_fix. Jeżeli po tym czasie zainstalujecie dodatkowy program i chielibyście aby miał dostęp do EXSD to należy ponownie zainstalować plik ExtSD_Fix_rw-signed-v1.9b.zip  przez TWRP.

Daj znać czy pomogło.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać już dość dużo czasu minęło od kiedy męczę ten ROM i nic się nie kaszani.
    Nawet sprawa dotyku mi się wyjaśniła kiedy zdemontowałem szkło hartowane.
    Nic nie zwolniło, jestem po pierwszym czyszczeniu  SD Maind Pro i wbudowaną aplikacją w ROM zwolniło mi się 4GB śmieci :)
    Jedyny minus kiedy w końcu zacząłem używać autozapisu rozmów, okazało się że są strasznie cicho zapisywane i nie da się tego zmienić choć rozmowy odbywają się bez najmniejszych problemów.
    Ani jednej zwiechy, restartu. Po zainstalowaniu Greenify i wywaleniu FB z telefonu mocno spadło zużycie energii, a jak zrobiłem sobie dłuższy wypad okazało się że dzięki funkcji SuperPower na telefon mogę liczyć przez ponad 4 dni bez jego wyłączania.
    Chyba nic lepszego znaleźć się nie da.
    Mocno liczyłem na CM z Androidem 6 ale jak czytam ile tam błędów i problemów jeszcze poczekam, dziwne że tu autor opanował bluetooth, diodę i wybudzanie dotykiem a w CM jest to nieosiągalne.
    Jedyne co martwi to brak aktualizacji, u brata na MIU co 3 dni coś się aktualizuje a tu cisza totalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wie ktoś może jak wyłączyć tą blokadę przyciskiem zasilania? Mam tą funkcję wyłączoną a blokada przyciskiem zasilania i tak działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wczoraj testuje rom. Poki co działa ok ale dzisiaj przytrafiła mu się przygoda z utratą zasiegu w slocie nr 1 (4G) (nie mogłem wyslac sms) a na slocie nr 2 było ok no i żeby było ciekawiej to na obu slotach mam play... ciekawe. po jakimś czasie wrociło do normy i na razie jest ok. będę obserwował...

dodana zawartość

u mnie po wyłaczeniu tej funkcji działa jak powinno tzn. wygasza wyświetlacz ale go nie blokuje i po ponownym wciśnięciu przycisku wybudza wyswietlacz, ktory jest odblokowany...

Edytowane przez Gwozdek
    Nie cytujemy postów poprzedzających w całości. Używamy @up lub opcji 'Wspomnij' (@ obok nazwy użytkownika).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zmienić by przy przytrzymaniu przycisku home wyskakiwały wszystkie działające apki w tle ? Mam to ustawione na tym lewym przycisku a w kazdym romie na K3N było to w home.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w wbudowanym w rom launcherze chyba sie nie da tego zmienic (jedynie poprzez gravity box). ja od poczatku uzywam nova launcher i tu nie ma problemu ze zmiana konfiguracji przyciskow glownych

Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi