Skocz do zawartości
peja_87

Bateria - oryginał, czy podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gzubik

Dzięki :-) Mam zamiar zrobić zakup na przyszłość bo boje się że potem ciężko będzie oryginał dostać, a chce żeby Note 4 zagoscil u mnie na dłużej :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gzubik

Kupowałem od sprzedawcy zalinkowanego przez użytkownika imre, mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety bardzo drogi kurier a pozostałe sposoby dostawy mało pewne...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję informacji czy ktoś kupował baterię do Note 4 z któregoś ze sklepów:
    http://www.ceneo.pl/33185773;pla?se=GbURRsztAQDKjv8JWkP65aU3m_HZ5_bB&gclid=Cj0KEQjw3s6-BRC3kKL_86XDvq4BEiQAAUqtZ1TUbldohJeC6k5OA63npi-S7DvU72AftU6iUMGbxG8aAtqE8P8HAQ#tab=click

Jeśli chodzi o seltrade to brałem tam akumulatory do e-papierosa i parametry były w porządku. Może ktoś już dokonał zakupu i podzieli się opinią, ponieważ spotkał mnie problem tzw. 15%, do tego bateria trzyma od 6 do 13- 15.

Pozdrawiam
    Skoczek135

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

[email protected]

Chcesz kupić za 50zł coś, co normalnie kosztuje 100zł? Jakiś powód widzisz, dla którego Samsung kilkudziesięciu naszym sklepikom daje tak zarąbiste warunki zakupu hurtowego? Temat wałkowany w każdym wątku o akumulatorach, na każdym forum z telefonami i ciągle tego samego typu pytania. Nie, nie są to w 100% oryginalne akumulatory, a nic nie warte chińskie podróbki. Tak jak karty pamięci, buty, ubrania i  pierdylion innych towarów sprzedawanych za połowę ich normalnej ceny.

Pierwszy z brzegu przykład oryginalnego akumulatora.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jackpe
    Rozumiem, że Mirek szukający kury znoszącej złote jaja, może sobie pozwolić na sprzedaż podróbek. Wydaje mi się niezbyt logiczne, że przedsiębiorstwa mogą sprzedawać produkty sygnowane logiem producenta i kodem seryjnym akumulatora, bez ponoszenia odpowiedzialności prawnej. W Polsce o ile dobrze wiem, jest zakazana sprzedaż podrobionych produktów (nie mówimy tu o zamiennikach) i zgodnie z art.305 ustawy Prawa własności przemysłowej, za taki czyn przewidziana jest kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności. Mówimy wciąż o przedsiębiorstwach.

Nie zastanawialiście się nad tym, że autoryzowane serwisy zawsze mają wysoką cenę? Dlaczego zatem 95 % osób kupuje gdzie indziej telefony, a nie w brand storze?

Nie zamierzam bronić tych sklepów, tylko liczyłem że ktoś zakupił z jednego z nich i da znać jak sprawa wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@Skoczek135

To nie tylko problem naszego kraju. A u nas było tak odkąd pamiętam. Tak naprawdę to nikomu na tym nie zależy. Ani producentowi oryginalnych produktów, o ile nie chodzi o jakiś bardzo drogi znak towarowy, ani naszym organom ścigania. Przecież mało który sklep, czy sprzedawca oferuje produkt oryginalny. Mówię tu o akumulatorach, czy np kartach pamięci. Ale to samo tyczy się ładowarek, zasilaczy, kabli, itp. Ogólnie temat rzeka. O ile po zakupie nieoryginalnej karty pamięci można ew stracić zapisany materiał, lub w większości wypadków nic nie zapisać, to przez tandetnie wykonany zasilacz, czy akumulator można mieć naprawdę duży problem. No cóż. Taki zasilacz np. MacBook kosztuje kilkaset złotych, a ładnie wyglądająca chińska podróbka ułamek tej ceny. Tylko jeszcze nikt do tej pory nie zaoferował nieoryginalnego działającego w taki sam sposób jak oryginał. O samozapalających się akumulatorach w telefonach też nieraz było głośno, a jak to wygląda w praktyce możemy zobaczyć na przykładzie Note 7, gdzie mała wada fabryczna akumulatora powoduje całkowite zniszczenie telefonu. Dlatego w tym przypadku raczej bym nie ryzykował zakupu czegoś, o czym z góry wiadomo, że koło oryginału to nawet na półce nie leżało.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od ponad 2 tygodni używam baterii zakupionej u jednego ze sprzedawców, którego wymieniłem w poprzedniej wiadomości. Za baterię zapłaciłem około 50 - 60 złotych. Zanim dokonałem zakupu, poprosiłem sklep o informacje, czy bateria jest na pewno oryginalna, żeby mieć to na piśmie w przypadku gdyby było inaczej. Takie potwierdzenie otrzymałem i bateria jest u mnie.

Wnioski:

Bateria wygląda jak oryginał - to na pewno. Telefon przestał się grzać, telefon nie jest już ciepły. Brak wyłączania się telefonu przy ~15 %. Bateria trzyma... no właśnie... Nie jest to co na starszym sofcie, ponieważ SOT mam na poziomie 3 - 3,5 h, natomiast mam cały czas włączoną lokalizacje, słucham radia internetowego oraz używam messangera. W statystykach zużycia energii góruje sklep play, chrome, jądro systemu, a ekran jest 5 czy 6 z kolei. Uważam, że to było dobre wyjście na zakup baterii i tak jak wcześniej prowadziłem konwersacje - zawsze brand store będzie miał wyższe ceny, ale dzięki temu masz pewność co do oryginalności i tylko za to płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Skoczek135

W temacie w dziale w PT ktoś pisał, że po zakupie baterii za około 60 zł u handlarzyka polskiego problemy powróciły po 2 miesiącach. Niby też oryginalna, ale napisy są minimalnie różne, co może świadczyć o jej mizernej oryginalności, tak więc nie wierzył bym w żadne słowo sprzedawców którzy nie są autoryzowanymi dilerami marki Samsung.

http://forum.android.com.pl/topic/296517-nowa-bateria-po-2-miesiącach-nie-trzyma-poprawnie/?page=1 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w firmie zarejestrowanej w Polsce i jeżeli coś będzie się dziać to od razu idzie na niezgodność towaru z umową. Jeśli będą się buntować to poinformuje o zgłoszeniu faktu handlowania podrobionymi przedmiotami. Sprawa w 100% wygrana, tym bardziej, że mam ich poświadczenie na piśmie o oryginalności produktu.
    Na razie bateria śmiga jak rakieta, więc ja się nie stresuje i swoje poprzednie zdanie dalej podtrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi