Skocz do zawartości
grizli

Błędy przy wgrywaniu romu

Rekomendowane odpowiedzi

grizli

Witam,

Od 2 tygodni jestem bez telefonu.. tzn podczas dzialania android zaczal mi zatrzymywac wszystkie apki (rowniez te systemowe) i ekran byl zasypany samymi kommunikatami. Wpadlem na pomysl wgrania romu z (http://www.myphone.pl/aktualizacja_cube4gb/) , kiedys mialem podobny problem i udalo mi sie wgrac system bez zadnego problemu. Teraz po jednej probie telefon w ogole sie nie uruchamia, nie wchodzi do recovery (nawet ekran sie nie zapala). Na SP flash toolu jedynie co moge zrobic to jak wybiore scatter i dam download. Wtedy podlaczam telefon, dochodzi do konca i jest okej.. z tym że nic mi to nie daje, bo telefon dalej sie nie uruchamia. Kiedys jak mialem problem to udalo sie to poprzez opcje firmware upgrade, teraz po wybraniu tej opcji flash tool wyrzuca mi komunikat: PRO_INFO: Failed to get PMT info. Dodam, że przy podlaczeniu telefonu do komputera po chwili w menadżerze urzadzen widac (slychac tez komunikaty) że urządzenie łączy sie i rozłącza i tak w kółko, z tym że domyslnie laczy sie jako MTK USB PORT, a jak przytrzymam przycisk vol+ to jako: Mediatek Preloader USB VCOM.
    Błagam.. pomożcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam(ostatnio na nowo wrzucałem soft ze strony myphona) to telefon przy aktualizowaniu był chyba w trybie  Mediatek Preloader USB VCOM, ale nie dam sobie ręki odciąć, także spróbuj w tym trybie przez spft, i oczywiście stosując się do instrukcji Myphone czyli Firmware upgrade, i wrzuć nie brandowany soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

Ja mam tel z playa wiec powinienem raczej brandowany :) Mimo wszystko jest tak, ze jak ustawie firmware upgrade i dam download to telefon sam jest wykrywany przez system i jak go odpowiednio wykryje to wgrywa ten rom.. tylko, ze podczas wgrywania sie rozłącza i podłącza i tak w kółko. Slysze tylko te komunikaty systemowe, ktore wskazują na podlączenie urzadzenia i rozłączenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki system operacyjny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek
    Notatka Moderatora Globalnego:
    Treść notatki:

Przeniesiono z R&M do Pomoc Techniczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

Probowalem i na win7 i na win10 i ten sam problem:   PRO_INFO: Failed to get PMT info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

@Hardkorowy Marcin Jestes w stanie jakos mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@grizli Ciężki mi przez forum cokolwiek doradzić , musiałbym mieć telefon przed rękoma. Win 7 był 64 bitowy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

@Hardkorowy Marcin Tak, 64bity... Jesli chodzi o telefon to przyszla mi taka mysl ze moze byc cos z gniazdem usb , badz plytą glw. Po podlaczeniu do ladowarki, kontrolka na ladowarce migala podczas ladowania (zielony / czerwony)... ta sama ladowarka przy ladowaniu innych urzadzen swieci sie na zielono, a jak nie ma nic podlaczonego to na czerwono. Tak samo jest podczas wgrywania softu, telefon sie rozlacza i podlacza i tak w kolko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

Kupilem nowa plyte główna za 30zl w jakims serwisie obok stadionu narodowego w Warszawie. Telefon dziala! i ma 32gb pamieci ^^ Sprzedawca powiedzial mi ze tam padl jakis kontroler zasilaina (dosyc czeste w tych podelach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi