Skocz do zawartości
tobi514

Huawei P9 - logowanie do konta google, jak je ominąć?

Rekomendowane odpowiedzi

petu

Przed zrobieniem wipe wchodzisz w ustawienia i opcję programistyczne i w tych opcjach bodajże 7 pozycja "Włącz zdjęcie blokady OEM" to musisz zaznaczyć żeby było aktywne. Po zaznaczeniu można telefon przywrócić do stanu jak ze sklepu i nie będzie pytać o konto google i hasło.

Jeżeli tego nie zrobisz to każdy wipe i przywracanie ustawień fabrycznych, aktualizacja softu czy nawet pełny flash telefonu będą wymagały konta google pierwszego jakie było na telefonie zainstalowane.

Jest też opcja na już zablokowany telefon, można tą blokadę ominąć w podobny sposób jak opisuję ale trochę gimnastyki z tym jest bo bez konta google telefon nie chcę wpuścić nas do menu - da się obejść. Wiem bo robiłem już kilka telefonów i zawsze skutkowało zdjęciem blokady

Nie ma powodu żeby telefon do serwisu wysyłać wystarczą dobre chęci i wujek google wszystko jest tam opisane.

Edytowane przez petu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@pool80

Jeśli k.google było na fonie tuż przed factory reset - nabywca nie będzie mógł uruchomić fona. Jest to owszem to ominięcia ale wymaga sporo zachodu.

Jest to zabezpieczenie przed kradzieżą(blokada ponownej aktywacji).

Złodziej/znalazca nie uruchomi fona(pin/wzór itp.), zrobi FR(recovery) i przywita go prośba o logowanie.

dodana zawartość

Ps.

Zazwyczaj można o tym przeczytać w instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kanada

Miałem to samo, oddałem do serwisu i zrobili za darmo, jeśli masz na gwarancji. Teraz wszystko jest OK. Można się logować i przechodzić do dalszych ustawień. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petu

Tutaj mamy rozwiązanie Waszego problemu.

Używamy w tych celach przeglądarki wbudowanej innej niż chrome i w telefonie nie może znajdować się karta sim bo nic z tego nie wyjdzie

ominięcie blokady OEM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to rozwiazac bo ma problem i nie moge wejsc na tel bo zada przypisane konto goog;le

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

Zadzwonić do właściciela po dane. Po to jest to zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz do mnie na priv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowik3

Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na odblokowanie? Mam p9 którą kupiłem od gościa on zrobił twardy reset bez usunięcia konta google. Niestety nie mogę zalogować się chodź podaje dobre dane bo na lapku działają. 

Niestety sposoby z youtube nie działają może dlatego że na pokładzie jest antek 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kanada

Jeśli masz gwarancję to tylko serwis, poza gwarancją(ale koniecznie z papierami) 50 zł.Walczyłem z tym kilka dni, miałem kilku doradców i nikt nie bł w stanie mi pomóc.Jeśli na gwarancji to Huawei za darmo wysyła kuriera i z powrotem. Nic nie kombinuj szkoda czasu i nerwów w servisie mówili mi  ze to jest zabezpieczenie przed kradzieżą i nie da się tego złamać. Wcześniejszy właściciel przed sprzedażą po prostu nie usunął konta w google w telefonie. Samo usunięcie konta z pozycji komputera nic nie da. Ewentualnie proś gościa aby podał Ci swoje dane do konta ale wątpię czy się zgodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowik3

Dzięki za info. Tak jak wspominałem mam dane do konta ale wyskakuje że nie ma takiego konta chodź na laptopie wchodzę a w historii widać ten telefon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi