Skocz do zawartości
Marcin Sowa

jak robić ładne zdjęcia redmi 3s

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś rady jak co ustawić np czulosc ISO balans bieli tak żeby wychodziły najlepsze zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy dobrym świetle wystarczy dobrze złapana ostrość i włączony HDR, zdjęcia wychodzą jak dla mnie rewelacyjne. Przy mniej doświetlonych scenach trzeba pewnie trzymać telefon, bo łatwo zrobić rozmazane zdjęcie. W słabym oświetleniu cudów się nie zdziała - może przy mniejszym iso i dłuższym naświetlaniu będzie lepiej, ale jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

iso ustaw na 50 i powinno być w miarę dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

im mniejsze iso tym lepsze zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym mniej szumów ale dłuższy czas naświetlania co równa się rozmazane zdjęcie jeżeli jest za mało światła.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz robić ładne zdjęcia to musisz sam popróbować, na auto najlepiej z HDRem, na manualu po prostu usiądź sobie na spokojnie i pobaw się ustawieniami. Nie ma jedynego słusznego ustawienia, bo to wszystko zależy od światła no i pewnej ręki. bo przy długim czasie naświetlania np. w pomieszczeniach jak ruszysz to wyjdzie rozmazane. Żeby łatwiej Ci się ustawiało ostrość włącz sobie Focus Peaking. To się pojawia na górze jak wejdziesz w tryb manualny.

W spoilerze masz moje jakieś tam randomowe foto, co prawda z Mi4. Kot, w słońcu, ISO100, czas ekspozycji 1/500. Pokój, oświetlenie - lampa, ISO400, czas ekspozycji 32s

Spoiler

IMG_20161022_113410.jpgIMG_20161021_184906.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę ładne zdjecia ci wyszły,niestety w redmi 3S nie mam czegoś takiego jak focus peaking i tak samo nie mam czasu ekspozycji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm no to o tym nie wiedziałem, myślałem, że standardowa apka od aparatu w miui niczym się nie różni. Może poszukaj jakiegoś zamiennika apki aparatu w sklepie play, takiej co by miała tryb manualny pełny jak chcesz się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naprawdę ładne zdjecia ci wyszły,niestety w redmi 3S nie mam czegoś takiego jak focus peaking i tak samo nie mam czasu ekspozycji
    Nie jest zle w 3s czasem robię fotki i jakość jest b.dobra.ece1b2a491d9b6eef08c0040774468a9.jpg85c27c3be7c1ad19d3bb1a65a1336c46.jpgd59ee64f6ed69fb7004ffd74dbc54716.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi