Skocz do zawartości
TomSy

Dyskusja o Custom ROMach - N910C/N910F

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy jest jakiś rom, mod czy cokolwiek co można wgrać na telefon i zwiększa to możliwośći okienka w etui s-view?

Edytowane przez bartusss123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na marginesie to już nigdy nie kupię żadnego samsunga. Pierwszy i ostatni raz!

Dlaczego nie kupisz, bo nie sprawdziłeś wcześniej? 

Od kiedy wychodzi samsung z exynosem zawsze były problemy z AOSP 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierając Note 4 w wersji z Exynosem miałem nadzieję, że z czasem pojawi się dla niego system w wersji 64bit, Po za tym tylko taki był dostępny w wolnej sprzedaży. 

Nie chodzi mi tylko o problem z brakiem modyfikacji/romów. Nie podoba mi się polityka firmy. Telefon od początku muli (różne romy - w tym te oficjalne). Podejście serwisu gdy zepsuł mi się pokrowiec s-view cover beznadziejne. Tak! Pokrowiec zepsuł się po tygodniu użytkowania. Problemy niemalże po każdej oficjalnej aktualizacji. W internecie opisywany jako telefon niemalże bez wad... Nie mam już siły na wypisywanie co mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy stock 5.1.1 tez Ci muli? A wrzucales port DN Note5 lub Sixperience? Moj notek smiga jak strzala zwlaszcza z kernelem googy max. Dziwnie tak czytac o mulącym n4. Cos musi byc z nim nie tak...

Edytowane przez KaleidGalaxy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie siedzę na runing lite z kernelem googy max. Jak znajdę chwilę to wrzucę coś z N5. Telefon ma ze tak powiem przebłyski. Raz jest ok a innym razem słabo. W Antutu raz jest 50k, a za chwilę 35-40k. Inni pisali na forum ze też tak mają ale to normalne i ze to tylko cyferki i na to nie patrzeć. Jednak ja to widzę przy codziennej pracy. Najgorzej chyba z multitasking. Na tym romie co teraz jestem i tak jest nie źle. Telefon mam już od stycznia wiec chyba się przyzwyczaiłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pobutek

@@Palmoster nie przejmuj się mam to samo co Ty ;) dopiero na ERobot telefon zaczął działać normalnie. Choć nigdy więcej samsunga juz nie kupię. ...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie najważniejsze korzyści daje wgranie takiego customa?

Z tego co czytam to więcej jest z tym problemów, że ciągle nie działa to, to, to i tamto.bateria lepiej nie trzyma z tego co czytam o jakąś dużą różnicę, a czy telefon może być szybszy niż na stockowym COI4?

Szczerze mówiąc nie wiem co mogłoby tam dziać się szybciej.

Ok, rozumiem że bardziej można personalizować ustawienia telefonu ale koniec końców czy to się opłaca, biorąc pod uwagę utratę gwarancji i to że telefon jest mniej warty przy sprzedaży?

Z chęcią zapoznam się z konkretnymi argumentami.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba bardziej chodzi o korzyści z posiadania roota, co łączy się z custom romami...

Ale tak w skrócie.

1. Z custom romami nie ma wcale wiele problemów, większość z nich jest dopracowana w 99 proc. i cały czas rozwijana

2. Bateria potrafi trzymać lepiej, ale userom custom romów wcale nie chodzi o baterię, ale o brak ograniczeń, zabawę w modowanie i dostosowywanie telefonu pod siebie, a nie pod widzimisię jakiegoś skośnego bolka z zarządu Samsunga

3. Od wiosny siedzę najpierw na porcie S6, a teraz na portach Note5 i uwierz mi, że jest mega szybko. Czy szybciej niż na stocku? Nie pamiętam, ale dzieki temu customowi mam to co chciałem: Note5 z wbudowanym slotem na kartę sd, wymienialną baterie (mam dwie plus ładowarka do baterii) i irdą. Uwielbiam zmieniać motywy ze sklepu Theme Store i mam satysfakcję z tego, że gram tym na nosie chciwemu producentowi, który motywów nie chce dać ani do Note4, czy S5 wyznając zasadę - kup znowu nowszy model, to dostaniesz... Mam nowego taczłiza, który jest nieco wykastrowany, ale za to szybki i ma jedną zaletę - JEST, tu i teraz i nie muszę marudzić w wątku pt. "Czy Note4 dostanie nowego TW"? mam screen off memo - nie muszę czekać aż Seul podejmie w 2017 roku decyzję, że innym telefonom też da tę funkcję. Mając roota czy customa w końcu jak biały człowiek jestem w stanie dodać wszystkie apki do opcji multiwindow, bo przecież Samsung nie mógł, bo po co... Mogę też jak użytkownicy wszystkich telefonów chociażby LG - wysyłać i odbierać MMSY bez włączonych nonstop danych komórkowych. Mogę też chociażby usunąć irytujące logi smsowe w spisie połączeń, albo zablokować sekcję ulubione kontakty, z których nie korzystam - a wszystko za sprawą prostej apki CSC wanama. Mogę w końcu zdecydować jakie apki zamrozić, którym zablokować opcję autostartu po każdym uruchomieniu urządzenia, a którym zablokować możliwość lokalizowania mnie, albo korzystania z irytującej funkcji "nie usypiaj". Uruchamiam w sekundę aparat poprzez dwukrotne wciśnięcie przycisku Home - nie muszę mieć już skrótu na ekranie, a całość działa mega szybko. Przykładów jest wiele, zależnie od upodobania.

4. Inne custom romy oparte na stockowym romie dla N4 dają całą masę opcji - jeśli ktoś wie jak ich użyć, szyje telefon na miarę swoich potrzeb i upodobań. I o to właśnie chodzi. O wybór, wolność, brak ograniczeń. Skoro to android, to czemu mam mieć tak jak chce Samsung. Oczywiście na części customów kilka rzeczy nie działają, coś się sypie, coś nie działa, czasem wynika to z niewiedzy developera, czasem użytkowników.

5. Mając roota mogę w końcu zwiększyć głośność telefonu na słuchawkach, co dla mnie jest dość ważne. Doczekaliśmy czasów, że w końcu stockowy rom jest całkiem OK, ale po to są customy, aby ich próbować. Masz roota, masz więc custom recovery. Robisz backup stockowego Romu i wgrywasz custom rom. Nie podoba Ci się, to w 10 minut przywracasz stockowy rom - to proste i genialne zarazem.

6. Gwarancja i knox - mam to gdzieś, jedyne czego się boję, to że padnie mi płyta główna. Ale jesli już to zapłacę i nie ma problemu. Pękniętego ekranu i tak nie zrobią mi na gwarancji. A sprzedaż? Nie sądze, abym wiele stracił sprzedając notka w przyszłym roku czy to za 1300 czy 1400.

7. Aha i na koniec błahostka. Mając port Note5, przy każdym jego wgraniu mogę na kolejny adres mailowy uzyskać 130GB za free od OneDrive i inne gifty od Samsunga, który myśli że mam Note5. Oczywiście nie jestem januszem biznesu, więc nie zamawiam 130GB na 23 adresy mailowe, ale na dwa, z których korzystam i będą korzystał :)

:)

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A powiedz mi czy w wanamie ustawiłes opcje wysyłania mms-a bez włączania danych czy jakimś innym modem

Wydziarane galaxxxnotem IV albo V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wanam xposed ta opcja średnio działa na nowych romach, bo apka nie jest jeszcze dostosowana. Zauważyłem, że czasem na DN Note5 MMSY po prostu same z siebie działały bez włączonych w kołko danych, ale czasem przestawały. Dla pewności użyłem więc tej przydatnej apki

https://play.google.com/store/apps/details?id=ma.wanam.cscexpert&hl=pl

Opcji jest aż za dużo, na szczęście jest szukajka. Szukamy więc polecenia Force Connect MMS - znajdujemy, i wpisujemy TRUE. Potem dajemy save, reboot i gotowe. 

W tej apce możemy dodawać też pojedynczo apki do multiwindow. Programy w sklepie typu MW Manager robią dokładnie to samo, tylko od razu dla wielu zaznaczonych apek. My tutaj znajdując polecenie:

Add On App 4 Multi Window, wpisujemy nazwę pakietu (znajdziemy go np. w Titanium Backap - dla Tapatalka nazwa pakietu to com.quoord.tapatalkpro.activity). Wpisujemy, save i reboot. Trochę z tym roboty, dlatego taki MW Manager Root za 7 zł jest dobrym pomysłem. 

W tej apce można też wyłaczyć logo smsowe itd. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi