Skocz do zawartości
ct65

rom [MM]SlimX REBORN [Extreme Battery Life] [ULTRA Optimized ROM!]

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

@kaciek wydaje mi się, że autorowi chodziło o to, że ten rom jest bazowany na.253, co można wyczytac na 2 str oryginalnego wątku. sprawdzałeś na nowszym czy faktycznie nie działa? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

Ja instalowałem na .253 ale na XDA w poście np.#86 jest wyraźnie napisane aby instalację robić na ROM oparty na .253 w przeciwnym razie zaleca się najpierw wgranie stocka 253. Dla bezpieczeństwa instalacji lepiej się do tego zastosować. Ja nie mam doświadczeń z instalacją na inną kompilację więc podaję takie wskazówki jakie sam przeczytałem.

Jeśli ktoś zrobił to 305 to może podzieli się swoim doświadczeniem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@kaciek Aż tak daleko nie dojechałem ;) Chociaż faktycznie wrzucenie customa i tak nie zatrzyma nowszej wersji kompilacji, tylko nadpisze ją starszą, stąd też mogą wyjść te problemy, o których piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

Ja śledzę cały wątek na bieżąco, tak że jak pojawi się coś nowego to się podzielę. Super że założyłeś ten temat bo rom jest na prawdę warty polecenia. (z tematem uprzedziłeś mnie o 1 dzień ;) )

Aktualizacja 15.12.2016

Jest już dostępna od kilku dni nowa wersja.

Z moich doświadczeń, mam problem z przełączeniem rozmowy na głośnik, po włączeniu tej funkcji podczas rozmowy dźwięk jest nadal nadawany z głośniczka słuchawki tylko głośniej. Niestety nie słychać dobrze. Zgłosiłem to już autorowi.

Edytowane przez ct65
    Dzięki za czujność. Zaktualizowałem temat, a Twoje posty połączyłem, pozwoliłem lekko zmodyfikować, aby nie stracić sensu Twojej wypowiedzi.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nan

Dnia 8.12.2016 o 08:03, kaciek napisał:

Co do wgrania to jeszcze jedna bardzo ważna informacja:

Można go wgrać tylko na   .253

W/g autora po wgraniu na .305 nie będzie działał poprawnie lub w ogóle.

kolejna sprawa to instalacja na czysty system (co kol. ct65 napisał w pierwszym poście) czyli trzeba zrobić pełny format, więc traci się wszystkie dane, w związku z czym należy zrobić kopię!

Pytanie: 
    W jaki sposób najlepiej zrobic kopie danych/aplikacji ?  (aby wszystkie apki działały poprawnie z nowym ROMem) ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

Ja robiłem TitaniumBackup, i przywracałem tylko brakujące aplikacje z danymi. Zrobiłem też kopię TWRP ale tylko na wszelki wypadek. Nie przywracałem jej po instalacji bo niektóre apki są usunięte w tym ROM-ie

Pierwsza instalacja musi być na czysto kolejne aktualizacje mogą być robione bez usunięcia danych, tylko z wyczyszczeniem casche, dalvik i system, data zostaje bez czyszczenia.

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie przywracaj kopii twrp na nowej aktualizacji, bo przywróci Ci caly poprzedni system. Nawet jesli przywrócisz samą partycje data, to może na nowym sofcie sypać błędami i Nie stabilnością. Najlepiej użyć titanium backup, nawet darmowa wersja to robi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

TWRP tylko po to gdyby coś poszło nie tak i złapał bootlop to zawsze można przywrócić do poprzedniej, sprawnej wersji

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Dokładnie. Z tego co napisałeś prędzej, co innego można było wywnioskować :-)

2 godziny temu, kaciek napisał:

Zrobiłem też kopię TWRP ale tylko na wszelki wypadek. Nie przywracałem jej po instalacji bo niektóre apki są usunięte w tym ROM-ie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

Nowa wersja SlimX oparta jest o najnowszy soft ,511 po instalacji (najlepiej na czysto) u niektórych (także u mnie) występuje problem z root, ale jest na to rada.

Trzeba zainstalować  Z5_Sunkernel_Permissive_v305_corona_III.1_9_12_5_2_ctl_X_sum.zip a następnie zaktualizować SuperSU : UPDATE-SuperSU-v2.79-20161211114519.zip

Wszystko wykonujemy w TWRP w kolejności : 

1. czyszczenie

2. instalacja rom-u reboot

3. po uruchomieniu wracamy do TWRP

4. aktualizacja SuperSu

5. jeśli nie mamy uprawnień root po ponownym uruchomieniu to znów wracamy do TWRP i instalujemy Sunkrnel i ponownie Supersu

Wszystkie kernele Sunkernel są tu:

https://drive.google.com/drive/folders/0BykGGWB96CBQQy05VURLbzJTZlU

SuperSU gdyby ktoś nie miał tu:

https://cloud.tapatalk.com/s/5860162783761/UPDATE-SuperSU-v2.79-20161211114519.zip

EDIT:

Ważne!!

Jest już sposób na pełny root na najnowszym sunkernel dedykowany dla softu 5.11 opracowany przez # koekoek91  z XDA post 1028

Trzeba pobrać najnowszy kernel z linku powyżej  Z5_Sunkernel_Permissive_v5.11_corona_III.1_9_12_7_2_ctl_X_sum.zip (uwaga wersja dla dual sim nazywa się podobnie)

pobieramy SuperSU wersja 2.46 stąd

http://androidhost.org/5Sf0r

Wszystko kopiujemy do telefonu 

Pamiętajcie o kopii w TWRP na wszelki wypadek

- Zaczynamy od pełnego unroot w telefonie. W tym celu wchodzimy w SuperSU klikamy ustawienia, znajdujemy zakładkę pełny unroot i uruchamiamy. W oknie które wyskoczy klikamy kontynuuj a w kolejnym NIE i następuje restart.

W przypadku gdy mamy niezaktualizowane biblioteki binarne w SuperSU i aplikacja po uruchomieniu krzyczy o to (co powoduje niemożność wejścia w ustawienia) klikamy anuluj do momentu zgaszenia zasłaniającego okna.

- Po restarcie od razu uruchamiamy TWRP i wykonujemy flash najnowszego sunkernel i Supersu 2.46

- Uruchamiamy telefon i mamy pełen root z aktualnymi bibliotekami binarnymi, możemy przyznać uprawnienia wszystkim aplikacją które tego potrzebują

- Teraz możemy znowu wejść w TWRP z zainstalować najnowszy (wcześniej pobrany i skopiowany do telefonu) SuperSU 2.79 z linku powyżej i będziemy mieli wszystko najnowsze i w pełni działające :) 

Edytowane przez kaciek
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi