Skocz do zawartości
SpinoRex

Nexus 5 - folie ochronne/szkło na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

ja porysowalem N5 w ciagu 2 dni - nie jakos masakrycznie ale takie cieniutkie rysy po okolo 1,5cm.

Chyba zrobilem to wkladajac i wyciagajac telefon z kieszeni bo ani z kluczami go nie trzymalem ani nic.

Wyjatkowo slaby ekran jest.

To co to za spodnie? :) Zapomniałem dodać w pierwszym poście, że nie noszę niczego w kieszeni przeznaczonej na telefon. Lubię spodnie z kieszeniami w okolicy kolan, tzw. bojówki (chyba). No i prawa taka kieszonka jest przeznaczona na telefon i nic innego nie ma prawa w niej wylądować. Telefon wkładam ekranem w kierunku nogi, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Ze względu na to, że taka kieszeń jest w miarę luźna, raczej nie ma miejsca jakieś mocne ocieranie ekranem o wnętrze kieszeni i to pod naciskiem. Ale jeśli mimo to rysy miałyby się pojawić, to chyba zdecyduję się na folię.

Nie specjalnie zależy mi na wyciągnięciu większej kwoty od kupującego przy ewentualnej odsprzedaży, bo przy sprzęcie tego kalibru 50-100 zł w tę czy w tę i tak nie robi istotnej różnicy. Po prostu nie chcę, żeby po pewnym czasie ekran wyglądał jak przednia szyba w dwudziestoletnim samochodzie - na pierwszy rzut oka niby ok, ale jak się przyjrzeć, to rysa rysę rysą pogania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezar

Z tym "Małpim Szkłem" sytuacja wygląda tak, że najlepiej chroniła pierwsza generacja (SGS II mojej żony, po dwóch latach użytkowania, nie zaliczył ani jednej mikro rysy, a swoje przeszedł), z kolei następne nie były już tak udane. Jeżeli boisz się o ekran, to dla spokojnej głowy kup folię, nałóż i więcej o rysach nie myśl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Dokładnie.

Tym bardziej, że dobra folia majątku nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vites

Po Atrixie z GG1 gdzie nie mialem folii i ekran po roku nie wygladal za ciekawie, tez myslalem, ze GG2 w Nexusie 4 trzeba bedzie jedak czyms chronic. Ale z folia na N4 wytrzymalem raptem pare dni. Po 11 miesiacach na GG2 Nexusa 4 mam dwie rysy, jedna mala fabryczna (rogu) a druga wieksza na srodku ekranu to moje dzielo, obie widoczne tylko w silnym swietle pod odpowiednim katem ustawienia ekranu do swiatla. Na 100% nie zdecyduje sie na zadna folie w telefonie z GG3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spodnie to zwykle levis'y. Wkładam ekranem do nogi a teraz jak patrze to jest tam taki mały guziczek jakby, od tej mniejszej kieszeni na zapalniczke czy coś. I pewnie o ten guzik zarysowalem. Ale to naprawdę cienkie rysy są, takie nawet cieńsze od włosa. Widać je dopiero pod światło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kolejny raz temat dotyczący folii...

Cóż jeśli ktoś chciałby aby jego ekran za pół roku wyglądał jak nowy powinien wówczas zainwestować w folię bo nie ma opcji że się nie porysuje bez niej.

Kupiłem i dotarła folia Xtreme, jak zwykle bez problemów, jak zwykle najwyższa jakość i święty spokój :)

Edytowane przez knst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam HTC G2 Hero bez folii, wiele razy mi spadal, zahaczal o klucze i ryski zadnej nie uswiadczylem :) Tym bardziej ze akurat o ten telefon nie dbalem specjalnie a o N5 bede, wiec mam nadzieje ze folia nie bedzie wymagana.Choc z drugiej strony pytanie do uzytkownikow folii, czy spadek jakosci obrazu oraz wrazliwosci na touch jest zauwazalny z folia?

Obraz jest inny lecz gorilla tez troche przyciemnia,nt jakosc dotyku sie pogarsza a najbardziej odczucie dotyku,jak masz szkło i gg to czujesz ze to cos lepszego niz plastik lub szkło pokryte grubą folią jak robi sony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do żadnego telefonu z GG nie kupowałem folii. Trzeba się postarać żeby porysować ten wyświetlacz. Nie raz nosiłem razem z kluczami i nie było problemu. Ba nawet ostatniej zimy korzystałem z rękawiczek, którymi mogłem obsługiwać wyświetlacz pojemnościowy i nic nie porysowałem. Wiadomo jaki czasami syf jest na rękawiczkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezar
    I kolejny raz temat dotyczący folii...

Cóż jeśli ktoś chciałby aby jego ekran za pół roku wyglądał jak nowy powinien wówczas zainwestować w folię bo nie ma opcji że się nie porysuje bez niej.

Nie do końca się z tym zgodzę: U mnie sprawdza się po prostu etui w formie wsuwki i folii nigdy nie nakładam. Dokładnie tak samo jest w przypadku aktualnego N5. Jeżeli ktoś używa bumpera, to wówczas folia jak najbardziej ma sens.

Reasumując: Jeżeli ktoś się boi, niech kupi folię dla świętego spokoju - przecież zawsze lepiej więcej zabezpieczeń, jak mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi