Skocz do zawartości
SpinoRex

Nexus 5 - folie ochronne/szkło na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie folia 3MK nie ma wycięć na czujniki, ale nie zauważyłem aby wpływało to jakoś negatywnie na działanie czujników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

Zamówiłem 3MK Classic, zobaczymy co z tego wyniknie.

To moja pierwsza folia na telefonie. Poprzednie dwa Nexusy 4 uszkodziłem Black - Rozbiłem Ekran, White - Plecki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ralph7

Czyli 3MK Classic nie ma tych wycięć na kamerkę i na czujniki?

Świetna wiadomość. Czujnikom ani tym bardziej kamerce taka zwykła folia nic nie przeszkadza (sprawdzone na GT-I9000).

Prosiłbym o wrzucenie jakiegoś zdjęcia tej folijki, jak ona wygląda na wyświetlaczu ;)

I przy okazji nie wiecie może, czy pozostałe wersje folii 3MK też są bez tych wycięć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktos kto ma w zestawie folie spigena moze sie wypowiedziec jak ona wypada na tle pozostalych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Folia 3MK ma wycięcie tylko na kamerkę, na czujniki nie ma wycięć, wszystkie rodzaje folii 3MK są takie same. Wrzuciłem tutaj zdjęcia folii: Nexus 5 folia.rar - download. Darmowy hosting plików.

Kiepska jakość ale tak na szybko ciachłem fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Br0NaS

bardzo dobra folia, nie wiem czy gorsza czy lepsza od 3mk classic ale naprawdę dobre doznania z jej użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ralph7

@arekk_89

Dzięki wielkie za informację i za zdjęcia ;)

Szkoda, że jest to wycięcie na kamerkę i poza tym z tego, co widzę, to docięcie też pozostawia trochę do życzenia (szczególnie to widać na drugim zdjęciu - ogólnie jest chyba trochę za mała, zła krzywizna górnej krawędzi ekranu i trochę za duże wycięcie na głośnik).

No ale nic, jest tania, więc chyba sobie na razie zamówię i sprawdzę "na własnej skórze" Jak z czasem znajdę coś lepszego, to sobie wymienię :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączę się na szybko w kwestii naszych folii.

W Nexusie 5 zdecydowaliśmy się nie robić otworów w pierwszej wersji folii. To urządzenie o bardzo ładnej i jednolitej powierzchni, nie chcieliśmy go szpecić :)

Faktem jest jednak, że większość użytkowników dopytuje o otwory, dlatego folia będzie je miała od kolejnych wersji.

Ale jak zawsze u nas, zamawiając w oficjalnym sklepie można sobie zażyczyć modyfikację w postaci folii bez otworów ;)

@up

krzywizna i otwory są tak celowo dobrane. Dzięki temu margines jest trochę większy i folię łatwo się nakłada.

Ciekawostka:

W telefonach, w których nie ma żadnego otworu zbliżonego do prostokąta, montaż folii jest trudniejszy. Wynika to z tego, że mierząc folię do okrągłego otworu, można łatwo przesunąć folię wokół osi. Będzie idealnie pasować przy otworze, ale z po drugiej stronie wyjdzie poza wyświetlacz ;)

A i jeszcze się odniosę do Gorilla Glass.

W mojej opinii mamy wobec niego za wysokie wymagania, które urosły wraz z kolejnymi wersjami.

To szkło jest idealnie klarowne, dzięki niemu wyświetlacze weszly na wyższy poziom. Jest też wytrzymałe, ale niestety nie jest w stanie poradzić sobie z drobinkami piasku, które zawierają kwarc (Skala twardości Mohsa – Wikipedia, wolna encyklopedia ).

Naprawdę nie trzeba nosić telefonu z kluczami, czy monetami, by trochę, ledwo zauważalnego pyłu porobiło rysy :(

Mało tego. Klucze i monety nic nie zrobią, a drobny piasek zmatowi i porysuje ekran aż miło.

Dodatkowo. Bardzo ważne jest tu szczęście ;) Niektórym przez długie miesiące nie zdarzy się nic takiego, a inni położą telefon na biurku w pracy i będą mieli rysy.

trzymka!

Michal z 3mk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

I tutaj jest racja.

Moj Nexus 4 dostał masakryczną ryse na wyświetlaczu tylko dlatego że wpadło ziarnko i porysowało go bardziej niż gwóźdź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy jest mozliwosc zamowienia foli 3mk z warstwa eoleofobowa? bo obecne strasznie sie palcuja w porownaiu z golym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi