Skocz do zawartości
olszak1984

Po przywróceniu ustawień fabrycznych telefon prosi o podanie konta Google które było wcześniej na telefonie, FRP Lock itd.

Rekomendowane odpowiedzi

melis

Domyślam się, że nie Twój wybór. Dziś w każdym kompie sklepowym 10tka figuruje. Poszło coś do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie :( cały czas win,blokuje mi ten sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Pewnie jest nie podpisany cyfrowo. Nie mam teraz czasu szukać, ale tak na szybko to mogę zaproponowac uruchomienie tego instalatora z poziomu wiersza poleceń. Klawisz windows+X . Tutaj więcej o tym. https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-security/jak-odblokować-niezaufanego-wydawcę/832942c4-e115-4ebf-b7e9-9dc590cf76fc

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowałam sterownik ze stronki "http://developer.samsung.com/technical-doc/view.do?v=T000000117 "

dodana zawartość

miałam komunikat,ze sterowniki są już zainstalowane,a ponowne ich instalowanie nic nie dalo

dodana zawartość

co do wgrania nowego ROMa to mam wątpliwości, gdyż tel. jest nowy(ma 2 m-ce) i mam gwaranacje, której wolałabym nie stracic :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Nie stracisz gwarancji wgrywając rom od samsunga,ale jako że wszelakie reklamacje itp dokonać możesz przez operatora,  to owszem może on nie uznać gwarancji, bo nowy rom, nie będzie brandowany. Ja otrzymałem J3 od orange bez ich brandu. Tzn nic mi się nie wyświetla związanego z orange, ani żadne aplikacje nie były zainstalowane od nowości. Jeśli masz brand, to należało by znaleźć rom z brandem play. Też się da, jeśli jest ;)

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@fleurka

Wgraj na PC program Samsung Smart Switch. Zawiera on odpowiednie sterowniki USB dla J5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melis myślę,że rom z brandem play nie będzie konieczny,bo telefonem nie jestem związana z żadnym operatorem(zakupiłam go bez umowy), ale istotne jest dla mnie,żeby nie przyczepili się do mnie odnośnie naruszenia oprogramowania tel.

bladeno1 spróbuje wgrać ten program, dzieki!

dodana zawartość

ok zainstalowałam i po podłączeniu jest komunika" przesyłanie plikow jest niedozwolone,odblokuj urządzenie" wiec co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Wgranie romu, nie pozbawi Ciebie gwarancji, bo bedzie to rom stock'owy czyli producenta. Root'owanie mogli by wykryć i to pozbawia gwarancji. Telefon jest zablokowany, więc Smart Switch, nie pozwoli na transfer danych, ale wgrał sterowniki, więc teraz wcześniejszy program być może poprawnie wykryje Twój telefon. Wybrałaś tam opcję read Info?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak zrobiłam wszystko ponownie wg.instrukcji i nic :( przedostatnia deska ratunku to wgranie realterm i postepowanie wg.wskazowek z innego filmiku na yt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Nie cackał bym się i, wgrał nowy rom. Szkoda pary. Jeśli tel nie od operatora to kod SCS powienien być XEO. Sprawdzę jutro dopiero u kompla czy ma XEO, czy jednak inny. BO jak inny, to fakt może być różnie, choć pewności nie mam.

dodana zawartość

Chociaż trzeba by się dowiedzieć czy, faktycznie zmiana romu pozbawia gwarancji, jeśli jest od samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi