Skocz do zawartości
szwejk27

rom [OP3/OP3T] [Finał] Resurrection Remix v6.2.0[android-8.1]

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Wam flash player na 7.1.1? Niestety u mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szwejk27

@michasssxDD  Font_SJlover.zip

dodana zawartość

#1 Nowa ver. z 13-12-2016

Powrót do TWRP 3.0.2-1.28 (mod)

Edytowane przez szwejk27
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje przemyślenia po 2 czy 3 dniach:

- informacyjnie: partycję data od razu przeformatowałem na f2fs (bo tak OP robi w swoich betach z Nougatem), ponoć tak powinno być szybciej, ale patrz punkt kolejny... dodam, że jak tak jest sformatowana partycja to nie działa superSU w trybie systemless (być może w wymuszonym trybie systemmode by działało prawidłwo, nie sprawdzałem, ale są takie zipy do pobrania), wbudowany w ROM superuser działa prawidłowo

- nie zauważyłem by system był szybszy czy bardziej responsywny w porównaniu do stocka 3.2.8... zalet przesiadki na andka 7.x też nie zauważyłem żadnych szczególnych... może powiadomienia są fajniejsze, choć wymagają przyzwyczajenia no i możliwość zmiany dpi bez kombinacji z edycją pliku build.prop

- opcji dodanych od RR jest od zatrzęsienia, większość niepotrzebnych, mi najbardziej się przydał stary dobry monitor połączenia internetowego na pasku powiadomień (używałem tego przez lata na Nexisie 5, wygodna sprawa)

- wbudowany w ROM laucher z Pixeli to porażka, wytrzymałem z nim kilkanaście minut, bo tak lagującego ustrojstwa to już nie widziałem wieki czasu, przewijanie listy aplikacji w szufladzie odbywa się "schodkowo" w przyspieszonym tempie, takie cykanie, jak młot pneumatyczny :) , lauchera trebuchet nie sprawdzałem, bo mnie nie interesuje, używam od lat Novy i z nią nie ma najmniejszych problemów

- wifi jest chyba stabilniejsze, ma jakby słabszy zasięg, ale trzyma pewniej, i nie rozłącza się tak często i szybko jak tel. jest wyłączony (na 3.2.8, po wyłączeniu się telefonu, po paru minutach włączając go, nie mam już wifi połączonego, mimo że w ustawieniach cyknięte jest trzymanie jeśli połączono)

- brakuje mi czarnego motywu, używałem takiego na oos 3.2.8 i się przyzwyczaiłem, teraz interface wali mi po oczach :) pewnie można to załatwić leyersem, ale nie próbowałem jeszcze

- jak telefon leży nieużywany to jest problem z powiadomieniami, tzn nie przychodzą lub przychodzą z dużym opóźnieniem, tak jakby Doze działało zbyt agresywnie (np. często po włączeniu telefonu nagle dostajemy masę zaległych powiadomień)... irytujące to jest

- bateria wydaje się lepiej trzymać niż na oos 3.2.8 (choć może to być związane z punktem wyżej)

- przycisk fizyczny do ustawień profilów dźwiękowych, jaki jest op3, to kiepskie połączenie z przywróceniem w systemie możliwości ustawiania trybu "nie przeszkadzać"... mi się przy pierwszej konfiguracji automatycznie wczytały z backupu google automatyczne ustawienia, które miałem na poprzednim Nexusie 5 i zanim się zorientowałem i to wyłączyłem, to miałem dziwne hocki-klocki, np. guzik na dolnej pozycji (wszystkie dźwięki), automatyczny profil o godzinie x wyłącza powiadomienia (ustawia tylko priorytetowe), restart urządzenia i priorytet już ma suwak fizyczny, czyli znowu jesteśmy ze wszystkimi dźwiękami, w nocy bezcenne doświadczenie ^^

- tryb sRGB nie działa

- aplikacja do aparatu jest beznadziejna, brakuje mi tej ze stock'a

- ze 2 razy miałem samoczynne restarty urządzenia, raz jak leżał nieużywany, raz podczas przeglądania RSS'ów aplikacją News+, czyli coś jest jednak nie teges ze stabilnością... niestety nie znam się za bardzo na analizie logów więc nie mam pojęcia czy to crash z kernela/systemu czy czegokolwiek innego

- najbardziej wpieniająca sprawa to fatalne (w porównaniu do stock'a 3.2.8) działanie skanera paluchów... niestety działa sobie w kratkę, najczęściej odblokowuje z zauważalnym opóźnieniem, bardzo zauważalnym (na stocku było to w mgnieniu oka, tutaj od wibracji do zapalenia się ekranu potrafią minąć ze 2s (sic!)), czasem odblokować paluchem nie da się w ogóle bo skaner nie reaguje, trzeba włączyć przyciskiem... ogólne wrażenia to jak w urządzeniu za 300 zł z biedry

- GPSu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić (tego jak działa z wł. LTE, bo na stocku jest z tym problem), ale dzisiaj popołudniu mam do przejechania >300 km więc jeszcze to nadrobię (najwyżej dopiszę później wrażenia)

edit: przejechałem się trochę i niestety pod względem działania GPSu nic się nie zmieniło w stos. do stock 3.2.x, nadal GPS wali crash'a po pewnym czasie jak są włączone dane LTE, u mnie wywalił się po ok 1:20h jazdy, jak po tym zmieniłem dane komórkowe wyłączając LTE problem się już nie pojawił

trochę się rozpisałem, ale może to komuś pomoże w podjęciu decyzji

sam nie jestem przekonany do tego ROMu (wkurzają mnie te powiadomienia i skaner paluchów), rozważam powrót do backupu 3.2.8 albo postaram się wytrzymać z RR do ukazania się kolejnej bety z Nougatem od OP (widziałem info że już była przez chwilę beta 9, ale szybko zniknęła, linki są więc się zobaczy)

edit: uzupełniłem spostrzeżenia odnoście działania GPSu

Edytowane przez bartolinio
    uzupełniłem spostrzeżenia odnoście działania GPSu
    • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szwejk27

U mnie powiadomienia ok. Restartów nie było. Pamiętajmy, że to wersja testowa oparta na CM. A źródło też ma błędy. Jak zauważyliście, prawie co dzień jest nowa wersja. Twórca słucha społeczności. Ale jak coś naprawi to inne zepsuje np. echo u odbiorców, cichy dźwięk w głośniku. Ale inni wspierają dając fix - co też załączam. Problemy są też z FW czy twrp. Raz na jednych innym razem powrót. Ale to test. RR na MM był ok. Jak OP3 dostanie oficjalnie Nougat, na co czekamy (jest nadal beta9) i CM bez dużych błędów to też będzie RR ok.

Edytowane przez szwejk27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak robisz aktualizację? 

dirty flash samego ROMu? czy gapsów również?

gdzieś jest jakiś changelog tych wydań? bo coś nie mogę znaleźć

swoją drogą te działanie skanera palucha irytuje mnie coraz bardziej :)

Edytowane przez bartolinio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szwejk27

aktualizacja flash samego ROMu + wipe cache/dalvik

skaner też mnie czasami wkurza

ostatnio autor zmian nie publikuje

#1 Nowa ver. z 15-12-2016

ver. z ElementalX OP3-1.01cm

Spoiler

OP3rrElx.png

Dla czystego

TWRP-mod (Backup) Flash  OB9(FW), ROM, Gapps(arm64-7.1.1 nano), EchoFix 

Aktualizacja (zmiana kernela  na El-X)

Flash boot.img (CM14-1), OB9(FW), ROM, EchoFix 

Edytowane przez szwejk27
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wytrzymałem z tym ROMem, za bardzo mnie wpieniał i... wyleciał

wrzuciłem betę9 i jest znacznie lepiej :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emerowo

@bartolinio napisz potem  "moje przemyślenia po 2 czy 3 dniach" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szwejk27

#1 Nowa ver. z 18-12-2016

poprawiona ver. ElementalX OP3-1.02cm

Edytowane przez szwejk27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 13.12.2016 o 09:38, Szycha441 napisał:

Działa Wam flash player na 7.1.1? Niestety u mnie nie działa.

u mnie  nie dziala   z kernelem i nawet na czystej becie 9 tez nie dziala ;/ ciekawe kiedy to naprawia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi