Skocz do zawartości
dodo1255

Lenovo K6 Note - Informacje Ogólne, opinie i pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

No dobsz, przesiadka z Moto G3 3gen, wcześniej Kazaam również (jak lenovo 8 rdzeniowy) jak to świeży Android, działa płynnie,

znowu mogę pograć w Real Racing 3 w zadowalającej jakości grafiki (na moto się nie dawało).

Nieprzyjemności: 

czasem przestaje wyświetlać ikony aplikacji z katalogów na pulpicie,

w jednej z aplikacji nie wyświetla opcji konfiguracji (na moto była w tej samej linii co przyciski systemowe, które tu są fizyczne). 

smutno mało opcji konfiguracyjnych, zwłaszcza kwestie wizualną, niby są motywy, ale fajnie jak by była opcja tworzenia nowych,

sporo systemowych apek od googla, jedynie z drobnymi modyfikacjami, czyli wiadomości sms smutne jak 4 litery węża (komu przeszkadzały kuźwa dymki, czy wszystko musi być tak archaiczne jak kafelki widows :( ), obcięte z opcji wysyłania o zadanym czasie (czy opcja udw przy wysyłce mms)

czytnik linii jest, ale mało opcji wykorzystania

coś nie tak z aparatem foto, zdjęcia bardzo agresywnie odszumiane, przez co mało szczegółowe, wolno łapie ostrość,ogólnie słabo, podobnie fimy.

brak nfc i ładowania indukcyjnego

plusy:

fajny ekran, zwłaszcza jak na ips,

wróciła obsługa grup (brakowało w moto) 

fajny czytnik linii papilarnych z opcją zabezpieczenia niektórych apek palcem, 

rozsądna ilość pamięci (ciekawe na jak długo)

standardowe złącze micro usb,

świetny tryb tzw ochrony wzroku (generalnie bardzo agresywne przyciemnianie jasnych elementów obrazu (zwłaszcza tła tekstu czy menu)

bateria wzbudza mieszane uczucia, niby pojemna co czuć przy graniu jednocześnie z niewiadomych przyczyn coś ją wżera w trybie czuwania, na plus fajny podział na sprzęt i soft w administratorze zasilania

dioda powiadomień, fajnie że jest, nie fajnie że w jednym białym kolorze, 

dla tych co się przyzwyczaili fajnie że jest opcja wybudzania pukaniem w ekran

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tinn

Posiadam telefon od niecałego tygodnia, generalnie na plus. Bateria trzyma przyzwoicie (przy intensywnym użytkowaniu z jednym SIM ładowanie potrzebne co drugi dzień), zobaczymy jak będzie z dwoma kartami (noc z włączonymi obiema kartami to spadek koło 7%).

Jedyną moją wątpliwością jest to, że muzyka mi się czasem przycina - Spotify, wyłączone Dolby (zaraz będę sprawdzać przy włączonym). Myślałam, że to kwestia wejścia, bo muzyki słucham głównie w drodze, a wtedy siłą rzeczy wtyczka się porusza, dodatkowo zdarzyło się, że po podłączeniu jedna słuchawka nie działała, ale właśnie telefon leży sobie na biurku i dźwięk też przerywa (chwilami po prostu jest znacznie ciszej). Sprawdzane na 3 parach słuchawek, więc to na pewno nie to.

Edit:

Sprawdzałam tylko na jednym trybie Dolby, jest lepiej. Ale mam wrażenie, że po prostu mniej to zauważam. Muszę zrobić w domu testy na lepszych słuchawkach.

Pojawił się za to nowy problem i jestem ciekawa czy to przypadłość tylko mojej sztuki, czy ktoś jeszcze tak ma. Podczas połączeń ekran wygasza się całkowicie i nic nie da się z tym zrobić (do tej pory dzwoniłam do kogoś, albo ktoś do mnie, więc zawsze ktoś się rozłączył, dzisiaj miałam przyjemność dodzwonić się na nieaktywny numer), dopiero po podłączeniu słuchawek ekran się podświetlił i mogłam zakończyć połączenie.

Edytowane przez Tinn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oxyqen

Jak się popuka trochę w wersję androida to wyskakuje gierka a'la flappy bird :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mis19

Wiecie przypadkiem czy można już zrobić Roota na K6 Note? 
    Sytuacja dość dziwna, już 2 miesiące minęły po premierze a tu wciąż nie ma jasnej metody na roota, a custom ROMów brak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie jak sobie poradzić ze spadkiem klatek podczas nagrywania video w ciemniejszych ujęciach ?

Nie ma custom bo nie ma dwa dostępnego :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mis19
    Godzinę temu, silenth86 napisał:

Nie ma custom bo nie ma dwa dostępnego :/ 

Słucham? Nie rozumiem zdania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to jest ja sie pisze z fona, chodzilo mi o to ze nie ma custom ROM bo nie ma firmware'a dostepnego na ktorym mozna by sie bazować. JEli bylny dostepny fw pod nasze fony to mozna by dzialac w temacie root'a bez obawy bo w razie czego wgra sie stock rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mis19

ok, teraz rozumiem. 
    Jak myślisz, czy to się kiedykolwiek zdarzy, zobaczymy w koncu jakies ROMy na K6 Note? 
    Bo to że minęło tyle czasu od premiery i nadal nic, mnie niepokoi. 

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu, pod którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spodziewał bym się szybko czego kolwiek i bez ryzyka uszkodzenia fona. Dopóki nie masz jak bezpiecznie wrócić do oryginalnego softu nie nastawiaj się na jakiekolwiek modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomzyl

Na tyle na ile się orientuję, to na stronie Lenovo jest soft dostępny... Ale mogę się mylić i nazwa mnie myli;)

Open Source Code - Lenovo K6 Note

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi