Skocz do zawartości
ct65

tutorial Odblokowanie bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

@arczi93 Wiesz co, teoretycznie nie masz się czego bać, jeśli robisz wszystko zgodnie z tutorialem. Oczywiście lepiej to robić na lapku, bo w razie braku prądu bateria podtrzymuje kompa, ale samo odblokowanie trwa bardzo krótko, więc to musiałby być niezły przypadek, że akurat brakło prądu ;) 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@arczi93 Nie ma się czego bać nie jest to takie trudne jak się wydaje jak by co to jesteśmy tutaj i na pewno udzielimy ci pomocy pytaj śmiało 

A tak na marginesie to gdy już odblokujesz bootloader to każde wgranie update.app full B120 i b131 powoduje ponowne zablokowanie bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokowanie na szczęście przebiegło bez większych problemów tym oficjalnym sposobem.

Czyli jak wrzucę standardowy rom, zablokuje mi bootloadera i zaś będę musiał prosić na stronie huawei o kod do odblokowania? czy kod nie jest jednorazowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Kod nie jest jednorazowy-zostaje przypisany do telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeverpl

Witam, czy po zablokowaniu bootloadera tą metodą znika info o utracie gwarancji? Gdzieś "flaga" zostaje po odblokowaniu i zablokowaniu? Przesiadłem się z Z3 Compact i strasznie mnie zdziwiło, że root'owanie Chińczyka może być takie problematyczne.

Edytowane przez jeverpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Z tego co czytałem jeśli odblokowujesz kodem od huawei to prawdopodobnie na serwerach gdzieś zostaje informacja o odblokowaniu.Natomiast gdy odblokujesz poprzez dc-unlocer to program sam generuje kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Jest tak jak kolega wyżej napisał jest mało prawdopodobne że serwis będzie to sprawdzał z tego co wiem nie bardzo się tym przejmują a co do Chinczyka to prawie wszystkie telefony pochodzą z Chin samsung też ma tam fabryki także stwierdzenie "Chinczyk" na obecną chwilę powinno tyczyć się prawie wszystkich telefonów

Edytowane przez bartos38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    1 godzinę temu, sabm napisał:

Z tego co czytałem jeśli odblokowujesz kodem od huawei to prawdopodobnie na serwerach gdzieś zostaje informacja o odblokowaniu.

Tak samo jest z telefonami sony. Niby mają imei odblokowanego urządzenia, ale jak się przywróci kopię partycji ta i zablokuje bootloader, to i tak serwis uznaje gwarancję:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe rzeczy tu piszecie, a ktoś to w ogóle sprawdzał, czy serwis się faktycznie nie kapnie, że było coś majstrowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie wiem jak jest tutaj, ale w sony niejeden model miałem odblokowany, potem blokowałem przed wysłaniem na gwarancję (wgrywałem też soft, jaki fabrycznie był przy zakupie) i serwis nigdy się do niczego nie przyczepił. Nie kojarzę, by w dziale sony miał ktoś problem z gwarancją z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi