Skocz do zawartości
ct65

tutorial Odblokowanie bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

jeverpl

Sony root'owałem bez odblokowania BL. W serwisie był 4 razy, przed wysłaniem wystarczyło zmienić firmware i nie mieli prawa się skapnąć. Nie wiem jak było z odblokowanym BL, nigdy tego nie potrzebowałem .Tutaj brakuje mi już root'a :(, ale znając moje szczęście do telefonów gwarancję muszę mieć ważną :D. Chińczyk w sensie, że chińska "myśl" techniczna :D 

Edytowane przez jeverpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@arczi93 są tu przykłady na forum w działach P8, P8 lite, P9 , P9 lite, Honor 7 itd. że serwis nie czepiał się mimo że bootloader był odblokowany no ale zawsze może być ten pierwszy raz :D 

dodana zawartość

@jeverpl ja miałem chyba z 10 modeli huawei i honora i zawsze wgrywałem roota i odblokowywałem bootloader i nigdy mi nic nie wysiadło są to dość twarde telefony mało kiedy można tam coś zepsuć jak robi się zgodnie z poradnikami a nawet gdyby to jest bardzo dużo sposobów żeby to samemu naprawić chyba że uwalimy płytę główną jak tu jestem na forum to spotkałem się z tym może dwa razy ale to były wady fabryczne nie dawno ktoś pisał że siadła mu płyta przy przejściu z bata 7 do 6.0 i wysłał do serwisu i mimo że miał odblokowany bootloader serwis się nie bawił tylko wymienili mu cały telefon na nowy można odnieść wrażenie że polityka honora i huawei jest taka żeby nie bawić się w wymianę części tylko wymieniać całe telefony co jest na naszą korzyść 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeverpl

Dobra wiadomość. Uwalić raczej nie uwalę, Z3C mocno modyfikowałem i nic softowo nie zepsułem, co by się nie dało naprawić samemu, a padał mi głośniczek rozmów za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@jeverpl Dopóki boot jest zapisywany w całości, nic się nie uwali, gorzej jak podczas jego wgrywania braknie prądu ;) albo nie ten soft się wrzuci przez dload. Raz tak gościu uwalił podajże ascend jakiegoś, nie mogłem go odratować, bo przeszedł w jakiś tryb odzyskiwania i był wykrywany jako qualcomm loader coś tam :) tak samo ostatnio w dziale sony ktoś tak miał.

Edytowane przez ct65
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W plusie jest brand dla honora? Bo u mnie dalej nic.

Btw. Jeśli ktoś by uwalił telefon i serwis nie uznalby gwarancji to można ich sądem postraszyc i po kłopocie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeverpl

Hey, mam H8 z Plusa zero brandu, Żony telefon też, oba zaktualizowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się niedawno zablokować ponownie bootloader na b360

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Czy nadal odblokowanie bootloadera kasuje dane z telefonu? H7 odblokowywałem niedawno bez wipe i zastanawiam się czy tutaj też jest taka możliwość. Robił ktoś ostatnio unlock?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

Nie działa link do oficjalnej metody. Wie ktoś dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh strona kaput :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi