Skocz do zawartości
Anako

Jaki rom będzie odpowiedni ?

Rekomendowane odpowiedzi

Anako

Witam serdecznie,
    na wstępie powiem że jestem zielona w tym temacie i chciałabym zapytać który root jest lepszy ? z tego co się tu orientuje to są 2 rodzaje roota Vibe i AOSP (chyba że się mylę)

Zależało mi na takim roocie co ma mąż - czyli niby zwykły android ale zrootowany. Mąż zrootował mi tym AOSP no i niby fajnie ale nie mam większości funkcji jakie były przed rootem - chociaż w tym rozsuwanym menu z góry.. na którym mi jednak najbardziej zależało..
    czy jest jakaś apka uzupełniająca ew jakieś inne rozwiazanie ?

post-388312-0-15908300-1438768635_thumb.png

Edytowane przez awygo
    Nieprawidłowy tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root to dostęp lub kontrola nad zasobami systemowymi. Tobie chodzi o rom ( soft , oprogramowanie )

Żeby mieć pełną funkcjonalność wgraj rom z podwieszonego tematu - VIBE 5.1 by Xancin + patch polonizujący od JDstara.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Anako

Dziękuje za tak szybką odp

A teraz jakoś specjalnie muszę to zrobić mając tą wersję AOSP ?czy wystarczy tak jak jest w tym poradniku ? (od punktu pierwszego do ostatniego)

I Waszym/Twoim zdaniem który rom jest lepszy - stabilniejszy ? Bo jeżeli ten co mam jest wg Was lepszy to może przeboleć tą całą funkcjonalność i się przyzwyczaić do tego co mam ? ;) czy jest sens się w to "bawić" - ryzykować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po przetestowaniu wielu romów wybrałem Limonchelo 5.0 -stabilny, rozsuwane menu z góry jak na Vibe, posiada bajery jak obudzanie podwójnym tapnięciem i da się na niego wgrać xposed framework(sdk21) i ma roota na starcie, działa dioda i nie zauważyłem żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Anako

Ja po przetestowaniu wielu romów wybrałem Limonchelo 5.0 -stabilny, rozsuwane menu z góry jak na Vibe, posiada bajery jak obudzanie podwójnym tapnięciem i da się na niego wgrać xposed framework(sdk21) i ma roota na starcie, działa dioda i nie zauważyłem żadnych problemów

A jak mam teraz wgrać ten rom ? całkiem od nowa robić całą instalacje, odinstalować ten co mam czy jak ? Kurczę kompletnie się na tym nie znam a nie chce zepsuć sobie telefonu :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rzulf

@@Anako - niestety nowy ROM, to nowa instalacja - wsio od zera. Najlepiej by było jakbys poprosiła męża o ponowne wgranie ROMu - ma chłop doświadczenie, to szybciej mu pójdzie. Kupisz mu jakieś piwo, zrobisz dobry obiad, to długo nie będzie marudził :)

Jakbyś chciała spróbować sama, to tutaj masz instrukcję.

EDYTA:

Ciut prostszy sposób:

Można też pobrać plik zip z wybranym romem, wrzucić do pamięci wewnętrznej telefonu i z poziomu recovery go zainstalować - recovery uruchamiasz włączając telefon trzymając wszystkie trzy przyciski (power, vol- oraz vol+). Będąc w recovery wybierasz "install zip" i odnajdujesz plik zip z wybranym romem. Pamiętaj o wyczyszczeniu danych - wipe cache i dalvik.

Edytowane przez Rzulf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

Witam.

Czy mógłby mi ktoś doradzić dobry ROM do naszego Lenovo K3 Note? 

Zależy mi przede wszystkim na tym, aby wszystko działało płynnie głównie podczas zwykłego korzystania z telefonu (Messenger, Facebook, wielozadaniowość) i aby bateria trzymała w miarę długo.

ROM najlepiej bez żadnych wodotrysków itp. oraz ma być stabilny. No i najlepiej by było, gdyby Xposed działało poprawnie.

Nie obchodzi mnie jaką będzie miał nakładkę itp. oraz czy będzie zawierał syf w postaci zbędnych aplikacji, dam radę je usunąć.

Nie wiem jaki obecnie posiadam ROM, gdyż uszkodził mi się dysk w laptopie i straciłem wszystkie pliki, 

ale po paru miesiącach używania go telefon się strasznie muli, a w dodatku zegarek na pasku powiadomień

potrafi się zwyczajnie 'zaciąć'.

Bardzo proszę o podawanie tylko sprawdzonych przez Was ROM'ów.

EDIT: Polskiego języka też nie musi posiadać

Edytowane przez tEz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytaj, wybieraj co Ci pasuje, większego wyboru chyba nie będziesz miał.

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Znajomy poprosił mnie żebym wgrał mu (lenovo k50-t5) coś polskiego (obecnie ma polsko-chiński) i tak przeglądam sobie dział romy i modyfikacje i nic konkretnego nie wiem (możliwe że słabo szukam). Ma być stabilny, po polsku i bateria dobrze trzymać. Który będzie odpowiedni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na razie według ogólnej opinii najnowszy androium czy jak to się nazywa jest najbardziej odpowiedni sam mam go i nie jest źle ale mam wrażenie jakby czasem nie łapał dotyku mimo wszystko polecam,sam możesz zgrać kilka i protestować

Jak prosiłes masz link Http://www.needrom.com/download/androium-vui-k3n/

Jeżeli chodzi o miui to lubię i polecam tyłko różnie z nimi bywa w resorution remix nie używałem w tym modelu telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi