Skocz do zawartości
Marcin

rom [OnePlus 3] OxygenOS 5.0.5 - oficjalny Android N 8.0 - full zip - OTA - instalacja - root - TWRP

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin

Czasem warto się posłuchać ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Jak najlepiej to zrobić, bo męczę się już trochę czasu i nie mogę sobie poradzić - chciałem wrzucić Nougata i do tego TWRP (3.0.2.1-28 czy jakoś tak) oraz SuperSU (2.79 SR1).

OOS 3.2.8. Wrzuciłem stockowe recovery, wgrałem przez adb sideload i przez fastboot wrzuciłem twrp, ale teraz pojawia się informacja o dm-verity (swoją drogą jest możliwość jakoś to usunąć?), a po wejściu w twrp pojawia się prośba o wpisanie hasła i nie mam dostępu do danych.

Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Edytowane przez trawel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Teraz tylko metoda odceglenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

format partycji data, łącznie z internal storage, i stawianie sytemu na nowo, nic innego nie zrobisz, a to i tak nie gwarantuje Ci że po tym będzie działało prawidłowo (u mnie nadal nie działało tak jak potrzeba, dlatego wróciem do 3.2.8)

przerabiałem już to wielokrotnie, twrp jest ostro zrypane i nie radzi sobie z nougatem na op3, wg mnie wymaga jakiejś aktualizacji

chyba najlepiej to wrzucić stockowe recovery, za jego pomocą zrobić aktualizację i w ogóle nie wrzucać już TWPR do czasu aż nie pojawi się jakaś aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Tylko chciałbym mieć roota, a podejrzewam, że jedyna opcja wrzucenia roota to za pomocą twrp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sierek

Właśnie przeszedłem z Beta 10 na  oficjalny N 7.0. standardową procedurą (pełny ZIP) używając  TWRP 3.0.2.1-28, System działa bez problemów.

Edit: Root też bez problemów.

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

TWRP nie trzeba wgrywać do recovery. Wystarczy uruchomić z boota.

Co do problemów to nie wiem jak to uczynić by tak było. Ja od pierwszych beta nie miałem problemu a różnie. Czasem miałem wgrany TWRP na partycje recovery a czasem używałem TWRP tylko z boota.

Ogólnie jak przeglądam wątki na xda i na forum oneplus to widzę, że zalecają format wszystkich partycji (cache, data, system) na f2fs przy przesiadce na N. Ja mam cały czas ext4 i cały czas robię dirti flash. W sumie zastanawiam się, czy na oficjalu nie zrobić zmiany na f2fs ale jak wszystko mi działa to po co formatować.

Co do problemu dm-verity to na pewno jak tak wyskakuje to chodzi o system plików. Wtedy musi być f2fs by już nie wyskakiwał ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sierekbyło już o tym że to loteria, jednym działa bez problemów, innym się pierniczy coś z szyfrowaniem

@trawelgdzieś czytałem że superSU można wrzucić za pomocą sideload, ale nie jestem tego zbyt pewny, bo sam nigdy nie próbowałem, poszukaj może coś znajdziesz

@MarcinTWPR z boot'a? a cóż to takiego?

Edytowane przez bartolinio
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Nie wgrywać tylko uruchomić za pomocą komendy fastboot boot recovery

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Dobra, w chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że wrzucam backup z 3.2.8, mam to zmodyfikowane recovery przez eng_stk. Co teraz najlepiej zrobić, żeby wrzucić na czysto oficjalną N-kę i mieć do tego roota i potencjalnie twrp też?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi