Skocz do zawartości
aselag

[Redmi 3 pro] Nie działa mikrofon - w trakcie rozmowy muszę rozmawiać na głośniku

Rekomendowane odpowiedzi

aselag

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z mikrofonem w moim redmi 3 pro. Otóż w trakcie rozmowy muszę rozmawiać na głośniku, bo inaczej po prostu mnie nie słychać... W Skype mikro w ogóle nie działa, w Snapchacie słychać jakieś szumy ale dźwięk jest, chociaż raczej szumieć to nie powinno. Fabryczna aplikacja camera działa bez zarzutu, film nią nagrany ma dźwięk normalnej jakości, żadnych szumów, głośność nagrania jest jak najbardziej ok, stąd myślę, że nie jest to wina sprzętu lecz softu... Po zakupie miałem wrzucony jakiś rom manhit, na którym po kilku miesiącach od zakupu pojawił się ten problem pierwszy raz, bodajże uruchomiłem ponownie telefon i po problemie... Później właśnie pojawił się problem na stałe, przeinstalowałem nawet rom na fabryczny, global, z początku na developerski, aktualnie mam stable i na obu problem występuje. Co prawda da się z tym żyć, ale staje się to coraz bardziej uciążliwe... Zna ktoś może jakieś rozwiązanie tego problemu, bądz ma jakiś pomysł co można by z tym zrobić? Mnie osobiście wydaje się, że to kwestia softowa, skoro w jednej aplikacji problem występuje a w drugiej nie.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Edytowane przez patrikos23
    Doprecyzowanie tytułu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę Cię chyba trochę zmartwic, bo to raczej problem hardware. Mikrofon (dolny na porcie ładowania) w serii Redmi 3, to faktycznie (chyba jeden z niewielu) słaby punkt. 

Czasem "padają" same z siebie, czasem wystarczy trochę go poużywać w warunkach większej wilgotności i milknie. 

W aplikacjach masz czasem dźwięk, bo wciąż pracuje górny mikrofon (dziurka obok gniazda słuchawkowego) - on również odpowiada za rozmowy w trybie głośnomówiącym

Reasumujac - na 98% do wymiany masz dolny port ładowania. 

Spoiler

rm3_1.jpg

Spoiler

rm3_2.jpg

Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aselag

Hmm, nie powinno w takim razie być również problemów z ładowaniem? Nie rozumiem też dlaczego dźwięk w aplikacji Camera jest normalny, ona korzysta z górnego mikrofonu a wszystkie inne z dolnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 minut temu, aselag napisał:

Hmm, nie powinno w takim razie być również problemów z ładowaniem?

Wcale nie musi być problemu z ładowaniem. Większość płytek na których padł mikrofon nie nosi żadnych śladów ingerencji wilgoci i poza tym jednym działa poprawnie. No chyba że telefon robił za UBot'a - patrz foto poniżej :-P

Aplikacje naprawdę różnie korzystają z mikrofonów - w niektórych można to zmienić w ustawieniach. 

Reasumujac - port raczej do wymiany i wcale mnie to nie dziwi, bo tydzień u mnie na serwisie bez Redmi 3 z padniętym mikrofonem, to tydzień stracony ;-)

Spoiler

IMG_20160818_123634.jpg

Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aselag

Jakie są mniej więcej koszta wymiany tego? Nie bardzo chce mi się bawić w odsyłanie na reklamację, chociaż co prawda kupiłem telefon na allegro, ale znając życie może to trwać z miesiąc albo i dłużej przez jakieś dziwne procedury...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czujesz się na siłach aby samemu otworzyć telefon i wymienić płytkę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aselag

Hmm a trzeba tam coś lutować? Jaki mógłby być koszt w serwisie ? Tak orientacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo w redmi 4a
    Reset ustawień robiony
    Dziwne bo wczoraj dwa razy dzwoniłem i było ok a dziś znów nie działa
    Tylko trzeba na głośnik przełączać
    Też trzeba wymienić mikrofon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maksi

Witam

U mnie w 3 pro przestal dzialac mikrofo po wymianie baterii. Wymienilem s srawdziłem na 2 nowych plytkach z mikrofonem bez rezultatu>Nie wiem o co chodzi.Na glosnomowiacym ok.Test  mikrofonu aplikacj aMIcTest negatywny.Nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi