Skocz do zawartości
kitachi

Jaki ROM szybki, stabilny i podobny do stock

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem mało obeznany z tematem, ale zdarzało mi się już grzebać w telefonach. W swojej motce zrobiłem root i wgrałem TWRP teraz chyba już czas na zmianę stock ROM 5,1 na coś nowszego. Dam radę jeśli wybiorę co warto wgrać :D

Moje potrzeby nie są wygórowane (jak i posiadany telefon) wystarczy android 6 (patrzyłem na CM13) byle działający bez bug i stabilny. Chciałbym aby był w pełni spolszczony bo żona mnie podrze za telefon z angielskim menu. Nie mam parcia na najnowsze wersje testowe.

Przeglądałem XDA ale to potrzeba paru tygodni abym ogarnął jakie są różnice między ROM tam umieszczonymi.

Generalnie szybkość i stabilność przede wszystkim, grafika i wodotryski na ostatnim miejscu.

Które z wersji ROM dla mojej XT1032/16 polecacie ?

Dzięki waszym sugestią przyśpieszę wybór.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam zbędny prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A żona tego potrzebuje? Ogólnie jak chcesz numerek w ustawieniach zmienić to cm13 i jak najnowszy snapshot z oficjalnej strony jeśli jest jak nie to nightly bo cm 13 się kończy i podejrzewam że jest już bardzo dobrze dopracowany ale poczytaj w wątku o cm w dziale tej motki plus ten dział jest na romy i modyfikacje

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

Żona ma jeszcze starszy Moto E1 (xt1021). Chcę zmienić ROM najpierw w swoim XT1032, aby bojem rozpoznać ewentualne problemy i różnice. Na nr wersji mi mało zależy. Spotkałem się już z aplikacją, której nr wersji był zbyt mały. Bardziej zależy mi na podniesieniu kultury działania żony moto e1, która pomimo root i linktosd kuleje. Bez tych zabiegów brakuje pamięci nawet na system i jego aplikacje w najnowszej wersji. Po przeniesieniu linktosd niekiedy aplikacje wariują i system ma bezustanne czkawki. ROM nie stock np CM ale nie upieram się przy nim ma natywnie wbudowane instalowanie i traktowanie SD jak pamięci wewnętrznej i mam nadzieję na usprawnienie działania telefonu żony.

Czy wgrywając inny ROM uzyskam wzrost wydajności ? Nie liczę na 300 % :) ale 10-20% jest do osiągnięcia względem stock ROM?

Proszę o proste odpowiedzi dla laika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samej wydajności i szybkości na pewno, choć w motkach i tak już jest aosp więc nie wiem czy różnica będzie bardzo widoczna, funkcja łączenia karty pamięci z pamięcią wewnętrzną powinna pomóc w tej sprawie(zawsze lepiej tak niż bawić się apkami, tylko pamiętaj że karta zostanie sformatowana) + skoro masz możliwość to sprawdź, sama instalacja romu i gapps(polecam open gapps) to kwestia kilku minut.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

Dla tego właśnie chcę zacząć od swojego telefonu, mnie jest łatwiej :)

Teraz pytanie, który ROM, CM 13 official (jest do ściągnięcia) czy jakiś inny ? Jest tego tyle, że aż głowa boli. 

Z najnowszych patrzyłem na 

[ROM][OFFICIAL][7.1.1][FALCON][OFFICIAL]RESURRECTION REMIX [5.8.0]

Coś szybkiego i stabilnego i jednocześnie nie przekombinowanego dla fanów zmieniania i konfigurowania wszystkiego. Coś na miarę i podobieństwo stock.

Proszę o nazwy i/lub link do np xda czy gdzie znajdę info, a resztę sam ogarnę.

Które open gapps, bo jest spory wybór (ARM, ARM64 etc. v6, v7, v7.1, pico, nano, stock, full) jest jakaś zależność wersji z procem słuchawki i wersją instalowanego android ROM ?

Jest gdzieś jakiś poradnik, opis ? Bo widzę, że od moich ostatnich zabaw z android i ROM sporo się zmieniło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

I to chyba byłoby najlepsze. Jest może wersja na xt1021 taka jak ta czyli stock 6.x + koniecznie poprawiona obsługa SD (instalacja i przenoszenie apek na SD we właściwościach systemu nie przez aplikacje zewnętrzne) ?

Pozdrawiam

dodana zawartość

Witam

Może jest jakiś dodatek do stock (z root i twrp) 5.1 dla XT1021 który usprawnia tak działanie karty SD, iż jest ona traktowana jako partycja pamięci wewnętrznej ? Na podobnej zasadzie jak linktosd  tylko sprawniej i z poziomu systemu jak w custom ? To całkowicie rozwiązałoby mi problem z czkającym telefonem powodowany przez permanentny brak pamięci wewnętrznej.

Dla uzupełnienia może jest już gdzieś opisane co można wyłączyć z usług i aplikacji systemowych (pomijam moje śmieci) w motorolach aby działały sprawniej i bez szkody, dziwnych zachowań systemu ?

Ten stock 6.x dla xt1032 bardzo mnie zaciekawił :) zapewne skorzystam. Dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Do moto E1 XT1021 polecam https://forum.xda-developers.com/moto-e/development/rom-resurrection-remix-t3507636

Instalowalem jakis ponad miesiac to kumplowi. Zachwycony. Szybki, brak restartow naglowych i jest jako jedna pamiec wew z SD. Musial wymienic na szybko microSD i cieszy sie z  telefonu. 

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

wszystko w nim działa ok ? nie ma jakiś niedoróbek / braków ? Żona słabo zna angielski i przeciętnie obsługuje androida. Nie chciałbym pretensji za jakieś problemy, których nie będzie potrafiła ogarnąć.

Dzięki za podpowiedź, to ROM który na pewno wezmę pod rozwagę. Jest bardzo ciekawy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Wszystko dziala pieknie. Sa pare elementow w ustawieniach ale tych bajeranckich ze jest jezyk angielski, ale te wszystkie podstawowe ktore sa w stockowych ROM sa idealnie przetlumaczone na polski. Tak te w sms, telefonie, galeria,kamera itp jest polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi