Skocz do zawartości
Markus123

Ładowarka UCH-10 czy UCH-12?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem coś o oryginalnych szybkich ładowarka do telefonów Sony i są dostępne 2 modele. Ten pierwszy jest zgodny ze standardem qualcomm 2.0; Model uch-12 jest zgodny z qualcomm 3.0 i na pewno wspiera xperie serii X. Czy jeśli kupię model 12 to będzie ładował moją Z5 dual w trybie szybkim czy tylko normalnie? Może jednak bezpieczniej kupić model 10?

Tapane z Xperia Z5 dual

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładowarki są kompatybilne wstecz więc nie ma tu problemu.
    W dodatku to telefon decyduje czy będzie ładowany szybko czy też standardowo. Każdy telefon można podłączyć do szybkiej ładowarki i jeśli telefon tego nie obsługuje to ładowanie będzie standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Też ostatnio zastanawiam się na taką ładowarką. Może ktoś ma doświadczenie jak sprawuje się z Z5? Dużo szybciej się ładuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RAZ:

Lista kompatybilnych urządzeń do danej technologii 2.0 / 3.0

https://www.qualcomm.com/documents/quick-charge-device-list

DWA:

krótki i sensowny artykuł:

http://android.com.pl/artykuly/62725-fast-charge-niszczy-baterie/

TRZY:

Mam obie te ładowarki i m.in. Z5.

Ładuje się szybciej...znacznie szybciej (czasami wystarczy 10 min i mam parenaście % - na Z3 której aktualnie używam). ALE Z5 obsługuje tylko standard 2.0. Nie ma znaczenia czy masz UCH12 czy 10 dla Z5 - w teorii będą obie ładować tak samo (szczerze nie sprawdzałem bo nie chce mi się przepinać USB-C od uch12 dziewczyny :)) i urządzeniu nic się nie stanie - po prostu podłączając większą (mocniejszą) ładowarkę nie będzie z niej tyle pobierane, a moc zostanie dostosowana do obsługiwanego standardu. Rozsądniej jest kupić QC 3.0 - bardziej przyszłościowo (choć w planach jest i 4.0 :)). Uprzedzając pytania - zostawianiem telefonu na noc pod ładowarką - bez obaw :)

CZTERY:

Jak bardzo będziesz chciał mogę kiedyś sprawdzić obie ładowarki pod z5 (E6653), ale szczerze nie wiem kiedy to  nastąpi (nie wiem kiedy będę miał dłuższą chwilę wolnego czasu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi