Skocz do zawartości
Gość

tutorial Jak zainstalować Android na PC / Laptop ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne rzeczy : 

a) http://www.android-x86.org/download

b) Program do wypalania płyty

c)Płyta lub pendrive 

Instalacja :

Wypalamy obraz iso na płycie. Uruchamiamy ponownie komputer i robimy to , co napisze . Ustawiamy Bootowanie z  płyty i włala .

Już prawie gotowe! Teraz czas na instalację Androida na PC. Śledź każdy krok poradnika, a zobaczysz, że nie jest to trudne. Pierwszą rzeczą, jaką ujrzymy, to menu bootowania Androida x86. Wybierz opcję instalacji, aby kontynuować proces instalacji. Następnie należy wybrać pierwszą opcję w menu, czyli partycję naszego wirtualnego dysku twardego. Na kolejnym ekranie, za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze, należy wskazać opcję New, a następnie nacisnąć klawisz Enter. Teraz wybierz Primary i wciśnij Enter. Kolejny krok, to wybranie pozycji Bootable i naciśnięcie klawisza Enter. Dzięki temu partycja zostanie ustawiona jako startowa. Wybierz Write do zapisania zmian na dysku. Dla potwierdzenia wpisz słowo yes i naciśnij klawisz Enter. Po zapisaniu zmian, co może potrwać kilka minut, przejdź strzałkami do opcji Quit i potwierdź ją klawiszem Enter, aby powrócić do instalacji Androida x86. Teraz wybierz utworzoną partycję i potwierdź ją klawiszem Enter Następnie potwierdź formatowanie dyskuTeraz wybierz system plików ext3, który zwykle używany jest przez system Android. Po sformatowaniu dysku wybierz pozycję Yes, żeby potwierdzić instalację boot loadera GRUB. Również zatwierdź wybór przyciskiem Yes instalację katalogu systemowego z uprawnieniami do odczytu i zapisu. Instalacja potrwa kilka minut. Po zakończeniu uruchom system AndroidSystem został zainstalowany, teraz potwierdź chęć zresetowania komputera. Wybierz polecenie Reboot i zatwierdź je klawiszem Enter. Po uruchomieniu systemu Android w końcu pojawi się powitalny ekran znany z telefonów i smartfonów. Należy wybrać język i inne szczegółowe ustawienia. Możesz swobodnie korzystać z myszy wewnątrz okna .

Autor nie odpowiada za uszkodzenie systemu , z powodu złego czytania poradnika !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy znalazł się ktoś, komu tak jak i mnie, nie działa wyżej wymieniony opis? Zawędrowałem na koniec yt i niestety po zainstalowaniu i restarcie mam komunikat o braku bootowalnej partycji. Sprawa powtarza się na 2 laptopach i virtulnej maszynie, proszę o pomoc

Edytowane przez rafal18031988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

@rafal18031988

Podczas instalacji nie masz żadnych komunikatów o błędach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnych, niby się instaluje wszystko ok, kombinacji mnóstwo,  czasem pyta o przestrzeń na dane, czasem nie, raz używam do partycjonowania gpt, raz nie, próbowałem cm 14 i android 6 to samo. Kominukat mam  " FATAL: NO BOOTABLE MEDIUM FOUND, SYSTEM HALTED",
    w sumie to nie jestem aż takim laikiem aby sobie nie radzić z instalacją systemu, na oko wydaje mi się że grubb się nie instaluje/ błędnie instaluje, skoro tu napisałem to znaczy,że zrobiłem wszystko co w mojej mocy ;) a właściwie to nie wiem czy to dobry dział na takie dyskusje,

Edytowane przez rafal18031988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowałem na virtualnej maszynie android 5, z użyciem gpt i bez, efekt podobny, tylko tym razem jest komunikat: "grubb" i tyle lub  nie pamiętam treści ale błąd programu grubb, obstawiam, że tu pies bedzie pogrzebany

Edytowane przez NatanW
    Bałagan z cytatem - poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jalki GRUB ma ta instalka "Andka"?Z tego co pamiętam raczej Linux-y nie lubią gpt,a takowy masz pod Win10.GRUB2 jest potrzebny,ale on chyba od Ubuntu 9.01 wzwyż był....i on obsługiwał partycje gpt....Ja bym poszedł tak kupił jakiś mały używany na allegro np dysk pod ide potpioł jak płyta ma....i tak dalej i na nim postawił ale normalnie na nie GPT...

Wysłane z mojego Wileyfox Swift przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

Próbowałem przez virtualbox na kilka sposobów według kilka poradników zainstalować androida 5,6,7, ale nie udalo się żadnego uruchomić. Wszystko przebiega poprawnie ale przy uruchamuaniu androida zatrzymuje się na białym napisie android i koniec. 

Podczas instalacji androida bezpośrednio na czystm dysku nie mogę wejść do menu aby utworzyć partycję bootowalną wyświetla się że nie ma GNU. 

Proszę o odpowiedź. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez guciu69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Poszukaj o Remix OS.

@guciu69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Miałem ten sam problem z uruchomieniem, (na lapku Bios ustawiony na UEFI), ale da się...

Skasowałem na pendrivie tablice partycji (LLFormat Tool)

Utworzyłem nową w MBR programem Partition Guru primary ,rodzaj plików NTFS

Zainstalowałem Androida z pominięciem tworzenia partycji , ale z . GRUBem i 1024 dysk.imagem

Android wystartował!!! z GRUBa (windows źle wykryty, po wyjęciu pena startuje normalnie)

Pozdrawiam,

PS. Myślę ,że tak samo pójdzie CM i RemixOS  - w tym ostatnim trzeba wyedytować linijkę GRUBa i dopisać na końcu INSTALL=1

PS2. Napiszcie czy wam też się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gutini

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem netbooka hp x2 10-n140nw na win 10, nie jest to demon szybkości więc chciałbym zainstalować w nim androida. Więc pytanko czy wie ktoś jak to zrobić lub spotkał się już z instalacją androida na kompach. Bo ja nie znalazłem żadnego tematu powiązanego z instalacją na tym sprzęcie andka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi