Skocz do zawartości
patrikos23

rom [Mi5][Oficjalny] LineageOS 14.1 dla Xiaomi Mi5 (gemini)

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

1.jpg

2.png

Wstęp:

LineageOS to oprogramowanie open source będące modyfikacją systemu operacyjnego Android. Oferuje on funkcje często nieobecne w oficjalnym oprogramowaniu udostępnianym przez producentów urządzeń, takie jak natywne wsparcie dla motywów, odtwarzanie muzyki w formacie FLAC, zaawansowany equalizer, klient OpenVPN, overclocking CPU, menedżer uprawnień aplikacji, modyfikowalne przełączniki w obszarze powiadomień, a także inne ulepszenia interfejsu oraz możliwość konfiguracji wielu aspektów działania systemu (np. definiowanie funkcji poszczególnych guzików fizycznych). Jednocześnie jest to źródło aktualizacji systemu Android dla wielu niewspieranych już oficjalnie urządzeń przez producenta. System bez żadnych dodatkowych modyfikacji umożliwia nadanie poszczególnym aplikacjom uprawnień roota.

Programiści zamkniętego projektu CyanogenMod zainicjowali rozwój LineageOS. Lineage pochodzi od słowa pochodny i nawiązuje do rodowodu CyangenMod-a.

Wymagany odblokowany bootloader oraz najnowsze TWRP.

Uwaga!!!! Wgrywasz ten ROM na własną odpowiedzialność !!!! Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu.

LineageOS 14.1 jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Xiaomi Mi5 gemini (32GB / 64GB / 128GB). Xiaomi Mi 5S oraz  5S Plus nie są wspierane, przynajmniej obecnie. Najnowsze wydania Lineage są oparte na Androidzie 7.0 Nougat.

Co działa?

Wszystko poza tym co nie działa ;)

Uwaga: ROM nie wspiera niestandardowych kerneli, tylko stockowe i oficjalne wydania.

Screeny poglądowe:

3.png

Changelog: https://www.cmxlog.com/14.1/gemini/

Pobierz:
    Oficjalne wydania:https://download.lineageos.org/gemini
    Google Apps:http://opengapps.org/?api=7.1&variant=nano

Instalacja:

- Pobieramy rom i gapps

- Uruchamiamy recovery [TWRP]

- Wipe System/Data/Dalvik Cache/Cache

- Flashujemy LineageOS

- Opcjonalnie flashujemy gapps (nie zalecane stockowe gappsy)

- Reboot :D 

Gappsy instalujemy tylko podczas czystej instalacji, przy aktualizacjach nie trzeba tego robić.

Źródło: https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/rom-cyanogenmod-14-1-xiaomi-mi-5-t3501971

Edytowane przez patrikos23
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Aktualizacja do wersji lineage-14.1-20170131-nightly-gemini-signed do pobrania z głównej strony projektu --> pierwszy post

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Pojawiła się następna aktualizacja  lineage-14.1-20170206-nightly-gemini-signed.zip  . Można testować. Niestety ale listy zmian nie mogę znaleźć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Można testować aktualizację oznaczoną numerkiem lineage-14.1-20170213-nightly-gemini-signed do pobrania w pierwszym poście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używa ktoś może Lineage na Mi5 ? Po 2 miesiącach użytkowania MIUI nadal nie mogę się do niego przyzwyczaić i myślę, o zmianie właśnie na Lineage.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używa. Jednak proponuje sprawdzić osobiście tym bardziej, że w razie czego zawsze możesz przywrócić utworzony wcześniej backup MIUI.
    Zainstaluj tylko wersję z 13.02 ponieważ w najnowszej nie zawsze działa nagrywanie filmów.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam bateria? Wywalił Ci się system przez ten czas co go używasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM/lineage używam od grudnia, nigdy telefon sam się nie zrestartował. Jak pewnie wiesz bateria to indywidualna sprawa każdego użytkownika, u mnie przy dwóch aktywnych kartach SIM, w tym 8 h LTE SOT około 5h.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi