Skocz do zawartości
Mariusz Ciesiółka

tutorial Instalacja Androida 7.0 Beta na P9 Lite bez udziału w projekcie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sam nie załapałem się oficjalnie na projekt beta (brak miejsc),  a chciałem sprawdzić zapowiadane nowości, wykorzystałem pewien trik znaleziony na XDA. Sam przetestowałem wszystkie kroki na swoim telefonie zakupionym w abonamencie operatora i w żaden sposób nie modyfikowanym. Wersja Androida przed modyfikacją 6.0 B160.

Uwaga !

Na wstępie chciałem zaznaczyć że nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenia telefonów itp., poradnik dla chętnych i zaawansowanych użytkowników. Jest to mój pierwszy poradnik więc sugestie i poprawki mile widziane , nie posiadam więcej P9 Lite z Androidem 6.0 więc częściowo opisywałem z pamięci niektóre kroki w końcowym etapie

Podziękowania dla użytkowników forum XDA, schluk & cvkef bez nich polska wersja poradnika by nie powstała

Link do oryginału:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/sympathic-to-upgrade-to-nougat-schluk-t3543704/page2

Pobieranie i konfiguracja programu Charles

1.   Pobieramy i instalujemy program Charles

2.   Uruchamiamy program  i klikamy zakładkę Sequence

1_zpskawdn19o.png

3.     Na górnej belce pod menu klikamy zaznaczone 3 przyciski zmienią się z wyszarzanych na kolorowe i o to nam chodzi:

2_zpsiu5ximad.png

4. Z menu Tools zanaczamy ocję Enable rewrite

5.W nowym okienku zaznaczamy opcję Enable rewrite i klikamy OK

3_zpsakibrsdm.png

Wyłączamy na czas pracy z programem wszystkie Firewalle gdyż u mnie bez tego trik nie działał. Cześć konfiguracji na komputerze mamy zrobioną teraz przechodzimy na nasz P9 Lite. (Telefon jak i komputer muszą znajdować się w tej samej sieci.)

Konfiguracja P9 Lite

1.     Wchodzimy w ustawienia Wifi

2017-01-27-19-03-53_zpsvzjotscz.png

2.     Przytrzymujemy palec na nazwie naszej sieci i wybieramy Modyfikuj sieć

2017-01-27-19-04-51_zps5npxmvlk.png

3.     Zaznaczamy Pokaż opcje zaawansowane  a Ustawienia serwera proxy zaznaczamy jako ręczne.

2017-01-27-19-14-10_zps6avsfuep.png

4.  W nazwa hosta serwera proxy wpisujemy adres IP naszego komputera a numer portu wpisujemy 8888 i klikamy Zapisz

Aby sprawdzić swój IP na przykładzie Windows uruchamiamy wiersz polecenia w menu uruchom wpisujemy cmd a w nowym okienku ipconfig i potwierdzamy Enterem. W moim wypadku jest to 192.168.1.221.

ffcb2bd3-5409-4def-8746-2b01bc069700_zps5. Teraz wchodzimy w Ustawienia na telefonie i wyszukujemy aktualizację oprogramowania (opcja Aktualizator)

2017-01-27-19-31-03_zpst4uulqvl.png

5.Jeżeli wszystko dobrze zrobiliśmy to w programie na PC zobaczymy taki widok:

Breakpoints_zpsiwegxpkd.pngKlikamy prawym klawiszem myszy na zaznaczoną pozycję i wybieramy Breakpoints ( jeżeli będzie zaznaczona to odznaczamy i zaznaczamy ponownie) opcja sprawi że łatwiej nam będzie skomunikować się z serwerem aktualizacji bo program nam od razu taką komunikację pokaże jeżeli nie zdążymy za 1 razem.

Mamy namiary na serwer Huawei z aktualizacjami teraz wystarczy trochę go zmylić żeby dostać wersję beta :).

serwer%20huawei_zpswagdqa8y.png

W okienku z menu wybieramy Edit Request a jako format JSON Text  A w oknie odpowiedzi szybko wklejamy ten kod tak jak jest widoczny ten ze screena jest do wersji Dual Sim P9 Lite i nim zaktualizowałem swój telefon. Trzeba dość szybko wklejać ten kod i kliknąć Execute w końcu telefon załapie aktualizację J (Sam próbowałem Kilka razy zanim się udało).

edit%20request_zpsjmzvh7rv.png

Kod dla wersji L21 Dual Sim 
    {
    "status": "0",
    "autoPollingCycle": "1",
    "components": [{
    "name": "VNS-L21-hw-meafnaf",
    "version": "VNS-L21C432B336",
    "versionID": "69777",
    "description": "�? ?�?���?��?: [�?��?��??] VNS-L21C432B336 ??? VNS-L21C432B336 (2016/12/13)",
    "createTime": "2016-12-13T03:18:12+0000",
    "url": "http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1164/g104/v69777/f1/"
    }]
    }

KOD dla wersji L31 
    {
    "status": "0",
    "autoPollingCycle": "1",
    "components": [{
    "name": "VNS-L31C636B331-OTA",
    "version": "VNS-L31C636B331",
    "versionID": "72074",
    "description": "VNS-L31C636B331 VNS-L31C636B331 (2016/12/13)",
    "createTime": "2016-12-13T03:18:12+0000",
    "url": "http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1258/g104/v72074/f1/"
    }]
    }

photo5780623078580135951_zpszlgfxqrb.jpg

Jeżeli wyświetli się takie powiadomienie że jest dostępna nowa wersja oprogramowania jeszcze nic nie pobieramy!! najpierw znów wchodzimy w ustawienia wifi na telefonie i odznaczamy serwer Proxy, dopiero teraz pobieramy paczkę z aktualizatora  screen poglądowy z XDA bo już nie mam P9 Lite na 6.0 ale jest opis po polsku o aktualizacji i system także z Polskim językiem do wyboru. Końcowy efekt u mnie jest taki:

2017-01-27-20-23-25_zpsa6lncysk.png

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładnie wszystko opisane, lecz u mnie po próbie oszukania telefonu wyskakują 6x okienka i w kazdym mam wkleić ten kod?

Wytapatalkowane P9L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko w 1 to aktualne że tak powiem tam gdzie jest info od serwera Sending Request Waiting for response trzeba to dosyć szybko robić zostaje próbować u mnie też od razu nie zaskoczyło i na początku myślałem że ten sposób nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Okej, idę próbować jeszcze raz.

Dostałem tak jakby 3 pakiety danych, czyli
    Wysyłanie danych - odbieranie
    Znów wysyłanie i odbieranie
    I 3 raz wysyłanie i odbieranie.
    Tak to ma wyglądać? :)

Wytapatalkowane P9L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tak wszystko jest ok tylko próbowac

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Szkoda że nie mam pod ręką jeszcze jednej sztuki na 6.0 ale wracać nie mam zamiaru chociaż to wciąż beta to nie mam żadnych problemów.

Edytowane przez NatanW
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to jest ta sama beta która była w grudniu nieoficjalnie ? bo ma chyba te same oznaczenia. Mi strasznie zaczęła mulić po około tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ta sama mi akurat działa bardzo szybko jak narazie :)

dodana zawartość

Jeszcze małe dopowiedzenie do tematu żeby aktualizacja ruszyła w okienku z komunikacją od serwera musimy mieć Response code 200 OK wtedy telefon powinien powiadomić o nowej wersji oprogramowania. Swoją drogą ciekawe czy podobną metodą można by wykonać powrót do 6.0, jakby dokładnie znać ścieżkę pliku z 6.0 na serwerze i zmanipulować serwer że mamy niższą wersję androida  to może by zadziałało :)

Edytowane przez NatanW
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcaris

Witam . Coś mi ten program nie chce wyszukać adresu zaznaczonego na obrazku w punkcie 5. Co jest nie tak

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Firewall wyłączony? Inaczej nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcaris

Tak wyłączony . Coś tam wyszukuje ale brak tego konkretnego linku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi