Skocz do zawartości
Davvidos

Poszukiwany skrypt Underclock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zwracam się z dość nietypową prośbą, mianowicie poszukuję skryptu który na stałe obniży taktowanie procesora.

Temat wrzuciłem do tego działu ponieważ w zasadzie nie dotyczy konkretnego modelu , jest chyba uniwersalny. 

Aby doprecyzować dodam że powodem takiej chęci jest to iż mój tablet (Galaxy Tab S 8.4) ma wadę fabryczną która powoduje że tablet samoczynnie się resetuje. Złącze baterii jest wadliwe. Problem załatwia obniżenie taktowania , bo wtedy wystarcza mu napięcia do stabilnej pracy.

Chciałbym wrzucić do systemu skrypt który obetnie taktowanie z 1.9 do 1.4Ghz , bo wtedy po ewentualnym wyczyszczeniu ustawień czy wyłączeniu oszczędzania energii nadal będzie prawidłowo działać. 

Tablet zrootowany, kernel z obsługą init.d.  Czy wykonanie czegoś takiego jest możliwe? 

Proszę o pomoc i Pozdrawiam :)

Galaxy Tab S 8.4 Wi-Fi, Android 5.0.2 zrootowany  , SkyHigh Kernel 2.0

...

Udało mi się napisać takie cuśko samemu (oczywiście przy wsparciu internetu)

Skrypt wygląda tak , 

#!/system/bin/sh
    echo 1400000 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq

Cyfry to oczywiście taktowanie jakiego chcemy. Działa idealnie i nie trzeba zabaw w synapse , set cpu czy innych zbędnych aplikacjach. Jest na stałe w systemie i oto mi chodziło. Może komuś się przyda. Pozdro :)

Edytowane przez Davvidos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie umieścić ten skrypt żeby działał on automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi