Skocz do zawartości
przemorawicz1980

Jaki stock/custom rom najlepszy do Z2?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaka wersja androida jest najmniej problematyczna w Z2? Muszę wgrać czysty soft do Z2 żony i wyczytałem już, że ponoć 5.1 jest ok. a 6.0.1 robi lepsze zdjęcia z tym, że są problemy z zasięgiem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtarzane już wielokrotnie, że 5.1 jest najbardziej stabilny i lepszy chociażby pod względem zasięgu od Marshmalow

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie obecnie jestem posiadaczem 6.0, wcześniej miałem 5.1.1, i szczerze mówiąc zasięg mi lepiej na nim trzymał niż na 6.0, i chyba troszkę dłużej bateria trzymała. Jaki soft według was jest najkorzystniejszy? Zależy mi głównie na tym żeby bateria dosyć dobrze trzymała, jak i na zasięgu,  i ogólnie płynności działania. Dużo ludzi chwaliło, i chwali w sumie dalej 4.4.4, jak to z tym jest? Który według was? I uzasadnijcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skipper

KitKat to już prehistoria...
    Nie wiem od czego to zależy, ale dla mnie z zasięgiem lepiej na MM. Co do baterii to nie odczuwam różnicy względem LP. Płynność lepsza na MM.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz mi dlaczego troszkę ciszej słychać np przy rozmowach i ogólnie troszkę ciszej gra? Pamiętam że Na 5.1.1 co do rozmów była taka opcja wzmocnienie głośności, a teraz jej nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki według was jest najlepszy customowy rom który jest w pełni sprawny? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, poszukuje jakiegoś stabilnego i sprawdzonego softu taki który będzie dobrze trzymał zasięg, jak i baterię.

Obecnie jestem posiadaczem MM, i nie jestem jakoś szczególnie z niego zadowolony, fakt może trochę trzyma lepiej bateria od 5.1.1 ale zasięg masakra, na 5.1.1 w miarę dobrze mi trzymał.  tylko nie pamiętam dokładnej wersji jego.. Jaki będzie najlepszy? Chciałbym wrócić chyba do 5.1.1 tylko nie wiem której tej wersji.  Dużo ludzi dalej też siedzi na 4.4.4 kitkat, i polecają. Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Edytowane przez xkriss07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xkriss07

Testowałem wszystkie stockowe romy na z2 najlepszy zasięg i dobre trzymanie baterii jest na stokowym 5.1 wersja kompilacji 23.4.A.0.546 i nie polecam robić aktualizacji do wyższej wersji kompilacji lub do androida marshmallow bo na nich zasięg jest słabszy.

A nie lepiej wrzucić jakiegoś custom roma? Testuje już od kilku dni 7.1.2 Resurrection Remix i powiem szczerze, że developerzy się postarali. Rom szybki praktycznie wszystko jak do tej pory na nim działa. Zasięg to samo co na 23.4.A.0.546 bateria trzyma normalnie jak na stocku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema all.

Najlepszy rom dla naszej Z2?

Dla czego?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przez długi czas używałem Resurrection Remix, ale ostatnio już nie mogłem wytrzymać jak sypał błędami non stop.? Zrobiłem kopię systemu w TWRP i przerzuciłem się na CarbonROM. No i po tygodniu użytkowania jestem zadowolony. ?Może nie ma tylu opcji personalizacji, ale jest dużo stabilniej. Poza tym jest częściej aktualizowany. Dla mnie ważne są nawet poprawki bezpieczeństwa. Poczekam teraz na kolejną wersję RR, przetestuje i zadecyduje. Do tej pory posiedzę na Carbonie.
    Pozdro.:yahoo:

Edit:
    Wyszedł Resurection Remix oparty na Androidzie 9 PIE (20190131)- Link do Romu na XDA - developers
    Aktualizacja z datą 20190217 - Link do aktualizacji

Spoiler

Screenshot_20190205-173916_Aktualizator.thumb.png.5829a6ffa96e8c73922669fecd852685.png

Screenshot_20190205-173935_Ustawienia.thumb.png.62232d3430c81e1050b168e5ef10b7d7.png

Screenshot_20190205-174013_Ustawienia.thumb.png.d5c50c57a2c47be3a926d53da2354abc.png

Edytowane przez SzuetaM93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi