Skocz do zawartości
przemorawicz1980

Jaki stock/custom rom najlepszy do Z2?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez długi czas używałem Resurrection Remix, ale ostatnio już nie mogłem wytrzymać jak sypał błędami non stop.[emoji51] Zrobiłem kopię systemu w TWRP i przerzuciłem się na CarbonROM. No i po tygodniu użytkowania jestem zadowolony. [emoji846]Może nie ma tylu opcji personalizacji, ale jest dużo stabilniej. Poza tym jest częściej aktualizowany. Dla mnie ważne są nawet poprawki bezpieczeństwa. Poczekam teraz na kolejną wersję RR, przetestuje i zadecyduje. Do tej pory posiedzę na Carbonie.
    Pozdro.:yahoo:

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzuetaM93    Możesz coś więcej powiedzieć o CarbonRom?

Instalowałeś jakieś dodatki do romu?

Jak ogólnie się spisuje?

Tracimy funkcję od Sony?

I najważniejsze jak z GPS, na RR bardzo słabo łapał, z aparatem miałem problemy. Jak to tutaj wygląda?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co tu pisać? System goły i wesoły. Waży lekko ponad 400mb i tam nic nie ma. I to jest jego zaletą. Jeśli chcemy jakichś funkcji trzeba instalować dodatkowe aplikacje. Ten custom nie ma być rozbudowany. Nie ma żadnych apek od Sony, ani aparatu, ani Albumu czy Walkmana. Za to śmiga elegancko. Używając Yanosika i Map Google'a nie zauważyłem żadnych problemów z GPSem ani na RR ani na Carbonie. Co do aparatu to na tym romie jest biedna aplikacja z AOSP, także jakichś durnych efektów jak że Snapa albo Instagrama tam nie ma. Jeśli masz swoje ulubione aplikację którymi rozbudujesz ten system na swój sposób to Ci go polecam. Można oczywiście wgrać te aplikacje od Sony jak ktoś je po prostu lubi. Natomiast jeśli wolisz mieć rozbudowany system od razu po zainstalowaniu to nawet tego nie instaluj. To jest tylko baza do swojej konfiguracji i personalizacji. Pozdro [emoji868]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzuetaM93  A co z X-Reality, BionZ, ExmorRS? Wiem że to jest sam rom, ale czy działają?

I czego używasz Magisk czy SuperSu?

dodana zawartość

Co do aplikacji aparatu to interesuje mnie panorama, 4K, Timeshift video, timeshift burst, nieostre tło. Nic więcej. jbc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W samym systemie tych funkcji nie ma. Śledząc XDA nie widziałem też żeby były do wgrania przez TWRP, więc jak Ty chcesz żeby one na tym customie działały?

O tych funkcjach co wymieniłeś to zapomnij jak odblokowaleś bootloader. Skoro napisałeś, że miałeś RR to już tego nie odzyskasz nawet jeśli wgrasz stock rom. Chyba że zrobiłeś kopie kluczy DRM. Ja zrobiłem kopie, ale tego nie przywracałem i nie mam zamiaru, więc nie wiem czy to jeszcze działa.

Ja używam Magisk. Do tego moduł xposed instalowany bezpośrednio w apce Magiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzuetaM93 Kopia jest. Ktoś kiedyś pisał że nawet po odblokowaniu się tego nie traci. Na stocku po odblokowaniu BL działało(gdzieś na forum jest temat).  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To okej. Mi to nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzuetaM93 Słuchaj, możesz u siebie w ustawieniach wejść w 'Zarządzanie root' ? Ja po ostatniej aktualizacjii nie mogę, wywala mi "Aplikacja ustawienia przestała działać". ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ogarnę tego, bo nie posiadam przy sobie Z2.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SzuetaM93 Jak byś miał przy sobie to weź zobacz i daj cynk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi