Skocz do zawartości
Anon A2

[OS Aokp Marshmallow] Gravitybox zmiana jasności we framework

Rekomendowane odpowiedzi

Na codzień używam rootdima, który modyfikuje plik brightness (niedytowalny przez custom recovery) i zastanawia mnie czy jak użyje gotowej modyfikacji gravitybox do zmiany jasności systemu to nie uszkodzi to mojego systemu (albo nawet kernela) i nie będę musiał wszystkiego stawiać od nowa albo zyskam kolejnego hardbricka na stoku (miałem bootloopa na stoku xperia ale prawdopodobnie można było wyłączyć moduły przez custom recovery). Czy ktoś próbował użyć tego modułu na swoim telefonie? Jeżeli nie to jak bezpiecznie przeedytować framework albo może jest jakiś moduł czy aplikacja, która doda dodatkowy panel w statusbar (lux, lower brightness próbowałem) . Zależało by mi na systemowej modyfikacji, ponieważ komunikat z ułatwiania dostępu jest uciążliwy, a zdaje się, że system albo cleaner wyłącza usługi. Na obecną chwilę gravitybox jest w stanie zmodyfikować klawiaturę ekranową i nie ma błędów.
    Edit: używam systemless framework.

Wysłane z mojego ASUS_Z00A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz tego typu wątpliwości to najlepiej zrób najpierw kompletny backup przez TWRP i będziesz bezpieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Aokpa nie da się zbackupować, wykrzacza się na generowaniu md5 dla systemu, trzeba to zrobić ręcznie w sensie spisać listę programów czy coś. Ale czy ktoś nie próbował czy gravitybox będzie jakoś działał w okrojony sposób?

dodana zawartość

Z tego co widzę Gravitybox funkcjonuje jakoś z Aosp/CM based, ale system zdaje się być przeładowany na starcie no i klawiaturę ekranową trzeba wyłączać.

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi