Skocz do zawartości
marcinadd

tutorial Magisk czyli root oraz interfejs systemless.

Rekomendowane odpowiedzi

Karls

Ok miała być ocena:

Na razie wypada to słabo. Jako metoda zrobienia root jest w porządku, działa stabilnie. Problemy zaczynają się przy włączeniu MagiskHide, które jest potrzebne by przejść SafetyNet. W moim wypadku ta opcja działa bardzo niestabilnie i co chwila powoduje restarty telefonu. Trochę ludzi też zgłaszało podobno znikanie root kiedy MagiskHide jest włączony i trzeba restartować telefon by uprawnienia wróciły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Ok, muszę napisać pewne wyjaśnienia, bo co-nieco się zmieniło.

Obecnie sam Magisk jak i opcja MagiskHide działa już u mnie stabilnie. SafetyNet przechodzi bez problemu, można używać aplikacji wymagających niezmodyfikowanego systemu pomimo root oraz SElinux w trybie permissive (wyświetla go jako enforcing, zachowuje się jak permissive). Tak więc zmieniam moją ocenę tego rozwiązania na pozytywną :).

Gdyby również przytrafiły się wam problemy ze stabilnością to ja zmieniłem dwie rzeczy - zaktualizowałem rom do androida 7.1, oraz użyłem mniejszej paczki GApps (nano) - nie wiem, które z tych dwóch pomogło, choć obstawiam GAppsy.

Kilka słów wyjaśnienia co do instalacji:

1. Aby SafetyNet przeszedł, instalację Magisk należy rozpocząć od unroot-a (ewentualnie wcale nie rootować jeśli system domyślnie tego nie miał). Jeśli wcześniej root był w trybie systemless to warto przywrócić dodatkowo czysty kernel.

2. Bez powodu nie grzebał bym z SElinux, dopiero jeśli weryfikacja nie przejdzie to można poeksperymentować.

3. MagiskHide nie jest kompatybilny z SuperSU, trzeba użyć MagiskSU, który instaluje się automatycznie, razem z paczką samego Magiska. Podobnie Xposed domyślnie nie jest ukrywane, trzeba zainstalować specjalną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Odnośnie SELinux to u mnie Magisk wymusza chyba nawet Enforcing.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Właśnie to jest jakiś sztuczny zabieg :). Mam apkę Leandroid, która wymaga SElinux na permissive do działania i bez tego sypie błędem. A tutaj formalnie pokazuje się jako enforcing ale działa nadal. Także to chyba jest tak na prawdę permissive tylko ukryty na potrzeby MagiskHide.

Tak czy siak przydatny dodatek, z tego co wiem to już niektóre romy mają pre-instalowany Magisk jako metodę root. W sumie to nic dziwnego, skoro już kolejne aplikacje nie działają na telefonie z root. Zaczynało się od Android Pay, potem był PoGO, Snapchat, różne aplikacje bankowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trawel sprawdziłeś czy działa z custom kernelem? Jak to wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

@Vallhalen Ostatecznie sobie odpuściłem, stwierdziłem że jakoś przeżyję bez możliwości płacenia telefonem. Ewentualnie jak kiedyś poczuję nagłą potrzebę to spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guzio14

Karls tu masz taki :)
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-resurrection-remix-v5-8-0-t3507378
    Tylko trochę baterię zjada.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trawel To ja się podzielę pełną wiedzą. Magisk zadziała zarówno z Custom Kernelem (mnie szczególnie interesował Franco) jak i w Androidzie 7.1.1 (za kilka dni siądę do prowadzenia. Teraz pozostało tylkoz aczekać aż mbank wprowadzi AndroidPay... (podobno mieli wprowadzić w ciągu 3 miesiecy od koncówki grudnia 2016)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Powiem więcej - na niektórych romach Magisk zadziała tylko z custom kernelem (niektóre samsungi). Na 7.1.x działa bez problemu, sam tak używam. Jedyne co to występuje bug z chwilową utratą dostępu do root (po reboocie się naprawia) jeśli przez długi czas jest włączony MagiskHide. Dlatego ja proponuję ukrywania włączać tylko jak jest potrzebne, to jeden przełącznik, nie wymaga restartowania więc można zrobić w locie. No i niektórzy mają problemy z ostatnim wydaniem v11.6, wydaje się, że v11.1 jest jak na razie najstabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

@Karls No to widzisz. U mnie Magisk działa dobrze. Co do wersji to na wersji v11.1 nie działał mi Super Mario Run, a na v11.6 już działa. Niestety znajomy przez Magiska doznał Hard Bricka, tak więc nie wiem czy ta metoda rootowania jest bezpieczna w stu procentach.

Odnośnie Custom Kerneli.

Najnowsza wersja(v11.6) działa już z stockowymi kernelami Samsunga.

Moim zdaniem metoda jak najbardziej na plus, tylko czekać jeszcze, aby dali możliwość certyfikatu sklepu play, ale zakładam, że gdy się to trochę upowszechni to coś wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi