Skocz do zawartości
marcinadd

tutorial Magisk czyli root oraz interfejs systemless.

Rekomendowane odpowiedzi

pantin

@trawel Post nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Wczoraj próbowałem wrzucić najnowszego Magiska 11.6 i niestety napotkałem kilka problemów:

- Titanium backup mimo, że miał roota, pokazywał że usunął systemową aplikację, po restarcie ta nadal były zainstalowana

- Tasker, który normalnie prosił o dostęp roota, teraz w ogóle nie reagował i tego dostępu nie miał

Czy ktoś wie jak ewentualnie rozwiązać te dwa problemy, jednocześnie mając możliwość dodać kartę do AP? Czy może da się jakoś połączyć Magisk z SuperSU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

SuperSU można połączyć z Magisk ale wtedy kiedy nie korzystasz z funkcji Hide a z innych możliwości tego moda. Hide nie może ukryć niestety SuperSU, więc AP nie będzie działać. Nie używam Taskera, ale MacroDroid normalnie pyta o uprawnienia i działa. TB mam, akurat nic nie kasowałem ale np. robienie kopii działa. Mam Magisk v11.1 bo ta wydaje się być najbardziej stabilna. Po komentarzach na XDA nie zdecydowałem się na aktualizację, chyba lepiej poczekać jeszcze trochę na v12, która jest w fazie testów. Co do pytania o root to jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy. Firewall pytał mnie od razu po starcie systemu i jak się to przegapiło to trzeba było zrestartować telefon by jeszcze raz zapytał. Może ten Tasker robi Ci podobny numer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

@Vallhalen Ja posiadam 7.1.1 i Magiska :D. Nie widzę żadnych problemów. Odnośnie problemów ze zbrickowaniem urządzenia to ja obawiałbym się tylko o te oparte na MediaTeku. Jeden przypadek też nie czyni od razu zagrożenia. Może taki zbieg okoliczności.

Odnośnie wersji, którą polecam to jest v11.6, gdyż działa po prostu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mojej xperii nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Masz stockowy kernel Sony? Gdzieś czytałem, że są zabezpieczone i nie da się ich spatchować ale nie wiem czy to jeszcze aktualne bo to się chyba do wersji v11.1 odnosiło.

Edytowane przez Karls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guzio14

Jak coś to jest już v12.0

Spoiler

75545b6e2712187f9fa6dd8962bc4412.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bykumza
    Wszelkie grafiki/wideo/zdjęcia zawsze wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to w końcu sprawdził ktoś jak to łączyć z custom kernelem? najpierw kernel potem magisk, czy najpierw magisk potem kernel (tak jak w przyp. superSU)?

bo w wątku pytanie padło już kilka razy a żadnej odpowiedzi... co Wy wszyscy jedziecie na stock kernelach? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Najpierw kernel bo inaczej skasujesz patche magiska, które właśnie na partycji /kernel są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zanim odpowiedziałeś wrzuciłem kernel ElementalX na magiska i... wygląda że wszystko działa prawidłowo, aplikacje dostają normalnie prawa roota, safety net przechodzi prawidłowo, AP prawidłowo konfiguruje usługę, zobaczę jak się to będzie sprawowało przez dłuższy czas

Edytowane przez bartolinio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi