Skocz do zawartości
allgreen

Asus Zenphone Max ZC550KL problem z DUAL SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim Asusem  Zenphone Max w wersji azjatyckiej. Po problemach z ciężkim wirusem musiałem zaktualizować androida a po konsultacji z asus service korzystam na bieżąco jak tylko się pojawią nowe aktualizacje z oficjalnej strony asusa, ale nie europejskiej tylko USA. I teraz tak, wcześniejszych problemów z wirusami i innymi problemami fabrycznymi się pozbyłem i wszystko pięknie, gdyby nie co kilka dni wyłączający się slot na kartę sim nr1. Aktywnie korzystam z dwóch kart sim (obie V-mobile) jedna jest do internetu i zapasowe środki na sms i dzwonienie a druga podstawowa.

Gdy slot sim wyłączy się ręcznie w ustawieniach dual sim wtedy jest napisane karta odłączona, ale kiedy owy slot sam się wyłączy, wtedy napisane jest karta sim niedostępna. Uaktywnić go można na dwa sposoby prostszy czyli ponowne uruchomienie telefonu i nieco bardziej upierdliwy stukanie w ustawieniach DSim w nieaktywny slot aż telefon załapie i go wyłączy i wtedy normalnie już po dezaktywacji idzie go ponownie włączyć. Na początku działo się to raz w tygodniu a teraz zdarza się nawet co 2 dni. Nie wiem czy slot się wypala, bo dużo korzystam z neta czy to wina aktualizacji od asusa. Dlatego też jeżeli ktoś ma ten sam problem lub sugestię jak go rozwiązać to proszę o odpowiedź :)

Ze względu na naturę problem trudno to przedstawić w serwisie. Wiadomo jak to jest zrobią reset fona włączą potrzymają 2 dni działa? Działa, no to zwrot do właściciela a to niestety dzieje się losowo czasem po 2 czasem po 5 dniach.

Dodam tylko, że na górnej belce oba zasięgi pokazują normalnie pełen zasięg (podczas tego błędu) i aktywność obu kart, problem jest gdy chce zadzwonić, wysłać sms, czy skorzystać z mobilnego internetu z karty pod 1 slotem.

Co do tej pory nie pomogło:

- przywracanie do ustawień fabrycznych

-tryb recovery i wszelakie opcje tam zawarte jak cache partition i factory reset oraz wspomniana aktualizacja system do Android 6.0.1   Version WW 8916-13.8.26.76

- zamiana miejscami kart sim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że jest to wina oprogramowania urządzenia. Próbowałeś wgrać starszą wersję softu?

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie. Problem jest taki, że w starszych wersjach były inne cuda tzn.  4g samo się uruchamiało przy uruchamianiu telefonu i nie szło normalnie go wyłączyć tylko w głębokich ustaniach menadżera co było męczące, ponadto  często zacinał się i mrugał na zmianę tryb nocny z wyciszeniem i włączeniem dźwięku taka karuzela :( ustępowało po zablokowaniu ekranu a czasem trzeba było restartować telefon. Niemniej jednak spróbuję. Faktycznie można poszperać między starszymi aktualizacjami. Tylko nie pamiętam czy któraś była bez wad, ale  zobaczę. Dzięki za sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety we wcześniejszych wersjach były problemy z wyłączeniem sieci komórkowej (cały czas mimo wyłączania telefon aktywnie korzystał z połączenia mobilnego) co poprzednio dało się jakoś wyłączyć teraz po powrocie do tych wersji systemu android mi się wysypał, to jest źle działały klawisze dotykowe górna belka przestała działać i odwieczny problem z wyłączeniem sieci mobilnej.  Niestety musiałem wrócić do w miarę stabilnej wersji tej najnowszej czyli Version WW 8916-13.8.26.76. Straszne dziadowanie z tymi aktualizacjami Asusa ciągle coś. Niby wszystko wspaniale same urządzenia ok, ale jeżeli ja aktywnie korzystam z dual sim to takie wyłączanie się karty co jakiś czas jest niedopuszczalne. Chyba pozostaje mi czekać aż asus wypuści poprawki bo nowy telefon teraz nie wchodzi w grę :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Odkopuję. Czy ktoś rozwiązał problem z "gubieniem" karty i lacznie z nim wystepujacym komunikatem "karta sim niedostepna"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Spróbuj wgrać najnowsze oprogramowanie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po kilku tygodniach użytkowania ASUS-a ZENFONE GO ZB552KL wystąpił problem. Mianowicie szwagier ma dwie karty SIM. W pierwszym slocie ma kartę Plusha na kartę a w drugim slocie A2Mobile. Wszystko ma skonfigurowane, domyślnie priorytetową jest ustawiona karta na SIM1.
    Zdarza się, że karta SIM1 wyłącza się samoczynnie i staje się nieaktywna, pomaga restart telefonu.
    Czy ten model tak ma?

Edytowane przez bogdanzieba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Częściowe rozwiązanie problemu pewnym sposobem.
    To może nie działać na innych modelach ponadto nie eliminuje problemu.

Nie wiem czy to pomoże na odmiennych/ podobnych modelach, ale mnie działało to  i może wam zadziała.

Więc tak, jedynym rozwiązaniem jest wgranie nowego aktualizacji lub pewnie pomógł by root. Generalnie poza tymi metodami jest pewien schemat który postaram się przedstawić z grafiki od wujka bo telefon sprzedałem, ale 2 lata się przemęczyłem z tymi dwoma slotami.
    A więc:
    Ponowne uruchamianie pomaga tylko na kilka dni później problem wraca więc tego nie stosujemy, ale jest to ważna informacja. Gdy problem ze slotem  się pojawia wchodzimy w ustawienia> dual sim card czyli ustawienia kart sim o to tu:
    Znalezione obrazy dla zapytania asus zenfone dual slot problem settings 

jedno ze slotów (u mnie zawsze slot 1 wywalało) jest zaszarzony i informacja niedostępny czy jakoś tak i teraz tapiemy do skutku w tę grafikę by wymusić wyłączenie slotu- tak stukamy aż wyłączy nieaktywny sim, bo za pierwszym razem i następnym nie załapuje. Jak załapie i pomieli kółkiem i się odłączy, to jeszcze raz tapnąć trzeba by WŁĄCZYĆ. Po tej czynności zawsze wszystko działało. Problem wracał zazwyczaj tylko przy ponownym włączeniu telefonu (bateria padła, lub restart androida)

Tu widać różnicę między niedostępnym sim(ten problemowy) a wyłączonym slotem- ten po po prawej

thsrth.PNG.33d98a78f66c81a5a964ee0e19172362.PNG

Mam nadzieję że komuś się to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus widze dalej ma z tym problemy mam zf2 (4gb ram) i ten problem jest identyczny na gwaracji 2 razy wymienili mi slot do kart ale wystarczy ze sim 2 traci zasieg i juz sim 1 odlacza i blokuje. Raczej jest to wada softu niz samego slotu. Zamierzalem kupic nowego maxa ale chyba zrezygnuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Miałem ten tel, i nie zauważyłem takiego problemu [emoji848]

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi