Skocz do zawartości
iHusky

tutorial Odratowanie Galaxy J5 gdy nie przyjmuje konta google po factory reset

Rekomendowane odpowiedzi

iHusky
    Napisano (edytowane)

Witam, 

W tym temacie opiszę jak odratować Samsung Galaxy J5 gdy nie przyjmuje nam konta google po przywróceniu do ustawień fabrycznych lub gdy wgraliśmy niebrandowany ROM

UWAGA : Nie odpowiadam za uszkodzenia telefonów, wszystko co robicie, robicie na własną odpowiedzialność!!!!!

1.Co nam będzie potrzebne:

-dostęp do komputera

-kabel OTG dzięki któremu podłączymy pendrive do naszego telefonu

-pendrive

-paczka z tego linku https://drive.google.com/open?id=0BzsIGqkM7l4xSVJFV282bnl2ZWs (zawiera ROM jedno plikowy wersja 5.1.1, Odin który pozwoli nam na wgranie ROM-u, oraz samsung bypass google verify.apk który kopiujemy na pendrive)

2.Wykonanie

-rozpakowujemy pobraną paczkę (powinny być w niej 3 wymienione wcześniej rzeczy)

-instalujemy aplikację (odin3_v3.10.7) która pozwoli nam wgrać ROM

-rozpakowujemy archiwum z ROM-em dla naszego telefonu ( będzie miał rozszerzenie  tar.md5 po rozpakowaniu)

-wchodzimy w telefonie w tryb download mode (na wyłączonym telefonie wciskamy jednocześnie (Vol -) +Home+Power ) gdy zobaczymy niebieski ekran (gdzie pisze Warning) wciskamy vol + i jesteśmy w download mode

-włączamy aplikację odin i podpinamy telefon do komputera (w aplikacji odin powinien pokazać się niebieski znak z napisem 0:[COMxx] (gdzie x to numer portu) dodajemy rozpakowany plik z ROM-em do rubryki AP/PDA i upewniamy się że funkcja RE-Partition nie jest zaznaczona i naciskamy start.

-Po wgraniu ROM-u i ponownym uruchomieniu systemu, wyłączamy telefon i wciskamy jednocześnie ( Vol+) + Home + Power za pomocą przycisków zmiany głosu wybieramy pozycję wipe data/factory reset i zatwierdzamy przyciskiem Power, w następnej sekcji wybieramy Yes delete all user data i zatwierdzamy przyciskiem Power. Po wykonanej operacji wybieramy reboot system now

-Kopiujemy samsung bypass google verify.apk na nasz pendrive (podobno musi być sformatowany w systemie plików FAT32) gdy mamy włączony telefon i pierwszy ekran z konfiguracją systemu podłączamy nasz pendrive za pomocą odpowiedniego kabla OTG do telefonu. Po podłączeniu powinien ukazać się menadżer plików gdzie klikamy na aplikację samsung bypass i instalujemy ją (prawdopodobnie poprosi nas o zaznaczenie opcji "instaluj z nieznanych źródeł"  oczywiście zaznaczamy tą opcję)

-Po instalacji aplikacji samsung bypass powinniśmy otrzymać dostęp do sekcji ustawień, teraz przechodzimy w Ustawienia>Kopia Zapasowa i Resetowanie> i klikamy Przywróć do ustawień fabrycznych i zresetuj urządzenie.

-Teraz po ponownym uruchomieniu telefonu powinieneś mieć możliwość pominięcia logowania do konta google podczas konfiguracji

Nota końcowa:

-ten poradnik działa tylko z tą wersją systemu która jest w paczce ze względu na lukę w zabezpieczeniach która pozwala na działanie tej aplikacji!!!!!

Edytowane przez iHusky
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomogło, dobry tutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Dziękuję, dobrze wiedzieć że komuś mogłem pomóc tym poradnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , Zrobilem wszystko tak jak w Twoim poradzniku , ładnie rom sie wgral , widze ze inna werja na poczatku niestety nie mam kabla pod pendreiva mam za to w Penie wejscie mini usb . Wsadzilem Pendreiva do telefonu i telefon wyktyl pamiec niestety caly czas jest pusta , Nie widzi mi na nim plikow :) Nie wiesz co moze byc przyczyną? Dodam ze dysk formatowalem do fat32. Probowalem rowniez nastepujacej metody

Spoiler

Niestety u mnie nie chce pobierac , wypisuje error ,  Pomyslalem ze moze karta Pamieci mi w tej kwestii pomoze , Niestety po zainstalowaniu karte Pamieci widzi lecz dalej nie chce pobrac , Nie mam rowniez dostepu do karty Pamieci z pozycji es eksplorer .

Nastepna metoda jaka znalazłem to ta

http://www.techoxygen.com/bypass-factory-reset-protection-on-samsung-galaxy-phone/

Niestety juz na samym poczatku wystapily problemy poniewaz nie mam mozliwosci wyboru gdzie zapisac kontakt , moge tylko w Pamiec telefonu nic pozatym :) Ktorys dzien juz sie z tym mecze . Moze ktos moze mi pomoc ?

dlugo czekalem az ktos moze sluzy radą co zrobic , niestety :)

Jednak z powodu tego ze nie poddaje sie w zyciu , i spedzonych kilku dni na walce z tym urzadzeniem znalazlem rozwiazanie i oto link do niego , proste bez kabli bez zmiany romu bez pendrive , prosze to dla Was

Spoiler

Edytowane przez camdell
    znalazlem sposob , grafiki w spoilery
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arek760219 twoja metoda z filmiku nr 2 działa bez zarzutu.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę odkopię, ale mam właśnie problem z tym telefonem a z tego co widzę link do dysku już wygasł, mogę pobrać ten rom tylko potrzebuje dokładny numer/ wersję. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi