Skocz do zawartości
mackus

Redmi Pro - jak zmienić ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, niedawno otrzymałem swojego Redmi pro i mam parę pytań:

Obecnie mam wgrany chiński soft z tego co udało mi się ustalić ( szczegóły na screenie ) i chciałbym zainstalować coś z polskim językiem oraz zrobić roota.

Jeśli chodzi o bootloader zrobiłem konto i wysłałem prośbę o odblokowanie, jednak żadna decyzja nie przyszła natomiast w między czasie udało mi się ustalić że bootloader jest już odblokowany (2gi screen ) oraz po odpaleniu programu miflash_unlock i zalogowaniu się na konto proces dochodzi mi do 50 % i wyskakuje informacja jakoby moje urządzenie już było odblokowane i teraz moje pytanie:

1 Jeśli już bootloader jest odblokowany to kolejnym krokiem będzie wgranie samego TWRP i softu?

2 mogę to zrobić z poziomu obecnego czy będę musiał zmienić na wersję developerską? 

3 jaki rom będzie najbardziej stabilny da niego ?

Pozdrawiam 

Spoiler

xxx2.jpg

Spoiler

xxxx.jpg

Edytowane przez bergmen
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tpawel

1. Tak
    2. Możesz wrzucić na tym co masz
    3. Wrzucaj xiaomi.eu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

Hehe napisałem mały poradnik post wcześniej w którym masz odpowiedzi na te pytania.  Co ciekawe masz wgrany oficjalny MIUI od xiaomi nie syf. Tutaj musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz działać na tym romie, czy przejść na customa eu. Plusy wersji eu to wszystko masz po polsku, jak też co chwila są dodawane nowe funkcjonalności, ogólnie na redmi pro działa rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

Tak na marginesie właśnie niektórzy dostali aktualizację MIUI stock na Redmi Pro V8.5.2.0.MHQCNED/Nightly/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow ale w urzedzeniu z ktorego pisze ich nie ma.

Czytam forum od jakiegos czasu szukajac rozwiazania mojego problemu ale niestety nie znalazlem kompleksowej odpowiedzi a wraz z zaglebianiem sie w temat pojawia sie coraz wiecej pytan.

Problem mam nastepujacy. Posiadam telefon Xiaomi Redmi pro ktory nie dziala poprawnie. Ciegle wystepuje jakis blad a po wlozeniu 2 karty sim wogole nie da sie na nim nic zrobic. Wycztalem ze winny moze byc syfMIUI a dokladnie mam MIUI Global 8.0 I Stabilna 8.0.4.0(LXKCNMA).  Probowalem dokonac aktualizacji ale otrzymalem odpowiedz ze brak dostepnych aktualizacji. Chcialbym to zaktualizowac recznie z pliku zip i tu pojawiaja sie pytnia:

1. Czy musze w tym celu odblokowanec bootloadera? Jesli tak to czy musze w tym celu zalozyc konto xiaomi i czekac czy jet inny prostszy sposob?

2. Jak widze pojawila sie juz wersja MIUI 10 ale mojego Redmi pro nie widze na liscie wspieranych telefonow. Na stronie http://en.miui.com/download.html wogole go nie znajduje. Ktora zatem najnowsza wersja MIUI moze byc wgrana do mojego telefonu? Najbardziej zalezy mi na stabilnej pracy przy obu kartach sim i dzialajacym internecie LTE.

3. Czy moglby mi ktos pomoc przeprowadzic procedure a najlepiej jakby ktos wskazal link najnowszego MIUI jaki moge sciagnac na moj telefon.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Hardyrrprzeczytaj kilka pierwszych postów w tym wątku.

Przede wszystkim masz śmieciowy ROM. Na 2 stronie tego wątku jest link do instrukcji która jest dla Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi