Skocz do zawartości
c0untry

rom LineageOS 14.1

Rekomendowane odpowiedzi

geos

1. substratum a LineageOS

czy substratum jest kompatybilne z LineageOS? o ile się instaluje i pozawala na "zainstalowanie" motywów o tyle przy "odinstalowaniu" już kilka razy już miałem sytuację, że po restarcie telefon nie wstaje. musiałem na nowo instalować stocka, robić roota, wgrywać TWRP i dalej LineageOS. czy ktoś z Was miał podobne kłopoty podczas odinstalowania motywu? gdzieś czytałem, że trzeba ustawić tryb Legacy (?) ale nie wiem gdzie go znaleźć i czy działa. Na innych stronach z kolei wyczytałem, że można z poziomu TWRP zainstalować zipa, który usunie wszystko związane z substratum i telefon wstanie. nie znalazłem jednak tego zipa.

2. blokowanie synchronizacji Google

nie wiem o co chodzi, ale kiedy instalowałem poprzednio LineageOS to mogłem zablokować synchronizację z Google suwakami dokładnie tak jak to jest pokazane na obrazku poniżej. po zainstalowaniu najnowszej wersji nie widzę tych suwaków i jedyną opcją jest "Tap to Sync". czy aby te suwaki były dostępne trzeba coś dodatkowo ustawić?

Spoiler

aid2352297-v4-728px-Sync-Google-Contacts-With-Android-Step-4-Version-5.jpg

Edytowane przez dszymek
    Grafike umieszczamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sflashowałem Room. Lecz niestety nie jestem w stanie z niego normalnie korzystać. Internet mobilny nie działa, co chwilę gubi sieć. Połączy się z siecią i ponownie rozłącza. Ktoś ma jakieś lekarstwo na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

potrzebuje pomocy..

przed zabawą z lineage miałem cm13.

Wszystko robiłem po kolei tak jak to było opisane przy 5 punkcie wystąpił problem 

wipe data/cache/system/dalvik..

zamiast ustawić po kolei wszystko to usunąłem najpierw dalvik potem cache i przy jego usuwaniu twrp zawiesiło się.. zresetowałem telefon włączyłem na nowo twrp i od ponownego odpalenia wipe ustawiłem wszystko po czym odpaliłem i na starcie wyskoczył błąd;

E: Unable to mount '/cache'

E: Failed to wipe dalvik

od tego momentu nie mogę zainstalować żadnej kopii lineage'a ani cm.. co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem z dzisiejszą aktualizacją, pobrała mi się na telefon i  nie doczytalem komunikatu, przy resecie wchodzi mi w recovery i klikam reboot->system i dalej w recovery  nw co dalej. ktoś coś na szybko?

EDIT: wgranie na nowo los i gapps nic nie daje, podczas wgrywania los unknow command i dalej recovery

Edytowane przez mvteoxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazlo

Trochę tutaj:

https://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-g3/general/fix-recovery-loop-twrp-computer-t2873386

W skrócie:

Go To Terminal Emulator from TWRP. 
    Enter commands EXACTLY as shown Code (Text): 
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota
    Hit enter wait, takes a few seconds. 
    Now input this Code (Text): 
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/misc 
    Hit enter wait,takes a few seconds.
    When its complete, reboot.

U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

Wie ktoś jak poradzić sobie z problemem objawiającym się niemożnością zaimportowania kontaktów z karty SIM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Negative A czy to nie jest znany babol LOS? Z tego co pamiętam to nie ma żadnego workarounda na to. Ewentualnie wrzucenie karty do innego telefonu -> zapis do pliku -> import z pliku na LOS.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

@Lysolus Nie miałem pod ręką telefonu z wejściem MicroSIM, żeby spróbować skopiować te kontakty na kartę pamięci, albo na konto Google. :) Ale na chwilę pożyczyłem telefon od znajomego i przerzuciłem wszystkie kontakty na wspomniane konto Google. Teraz wszystko działa jak należy. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

Siema

To pierwszy nieoficjalny rom który wgrywałem i zastanawia mnie proces aktualizacji urządzenia. Raz zaktualizowałem "automatycznie" to się załadować po reboocie przez godzinę nie mógł, potem backup i działa. Wyczytałem, że przez TWRP, no ale to samo (bez utraty danych podobno), wiec bez  żadnego wipe, ewentualnie cache/dalvik ale efekt ten sam... Ręce mi opadły, jak to cholerstwo zaktualizować?

Edytowane przez suszpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi