Skocz do zawartości
trollu

Instalacja czystego romu. Sposób na debrand.

Rekomendowane odpowiedzi

trollu

Pierwsze co to instalujemy sterowniki z paczki. OBOWIĄZKOWO w trybie pozwalajacym na instalacje nie podpisanych cyfrowo sterowników! Inaczej sterownik nie będzie działać. CAŁĄ DALSZĄ PROCEDURĘ PRZEPROWADZAMY JUŻ W TYM TRYBIE NIE RESETUJEMY KOMPUTERA PO ZAINSTALOWANIU STEROWNIKA.

Uruchamiamy program qcomloader ustawiamy go tak jak na fotkach z linka

https://androidmtk.com/use-qcomdloader-tool

Ikonka z jedą zębatką pokazujemy lokalizacje gdzie jest ROM czyli nasz katalog ROM.

Teraz ikonka z dwoma zębatkami. Powinna wyglądać jak na fotce z tym ze w polu type nie będziemy mieć nic ustawione trzeba ręcznie to zrobić. Wybieramy SMT.

58d1b4249ed2b_konfiguracjaprogramu.jpg.4c17cd904af96eab8ae439564ec206c8.jpg

Wyłączamy telefon. Teraz uruchamiamy telefon kombinacją klawiszy VOL+ i POWER pojawi się nam menu takie jak w fotce.

menu.thumb.jpg.5a63876a78a8c599b3a863fda6c6613b.jpg

Wybieramy z listy DOWNLOAD.

W tym momencie zgaśnie wyświetlacz i telefon będzie wyglądać jak by się wyłączył. Nic bardziej mylnego. Telefon jest włączony i czeka na wgranie romu. 

Podpinamy telefon usłyszymy że coś zostało podpięte i dopiero teraz będzie widać telefon tak jak na załączonym zdjęciu.

58d1b5955f2a6_Beztytuu.jpg.b53c91a374641afe7a5aac5810ffbfbe.jpg

Wciskamy play i dopiero teraz zobaczymy jakieś coś FireHose to jest nasz telefon i od razu pojawi się proces pobierania DOWNLOAD.

58d1b5c61e069_poczatekwgrywania.jpg.b06a13e3b8e8c3c0b3095172c4fa3cc3.jpg

Nie ruszamy w tym momencie już absolutnie nic to jest proces wgrywania! Telefon przez ten cały czas nie będzie dawać żadnych znaków czyli czarny ekran zero wibrowania tak ma być. Czekamy spokojnie aż pojawi się nam to...

58d1b5ec22bec_koniecwgrywania.jpg.59ae3ad5fdc217a5f255e7d63d023d08.jpg

W tym momencie proces wgrywania został zakończony trzymamy POWER aż telefon zawibruje i pojawi nam się to...

58d1b62ae76e4_powlaczeniu.jpg.465f5f80e30b50f9c99c15ae61fb6846.jpg

Możemy odpiąć telefon od kabla i to juz jest koniec. Gratuluje masz czysty nie modyfikowany soft. CWM jeśli miałeś też zostało usunięte.

Wszystko robicie na własna odpowiedzialność. Ale o ile nie wyciągniecie kabla w czasie wgrywania wszystko się uda.

Paczka z wszystkim co potrzeba: https://www.dropbox.com/s/q9xvq6s2d074drs/paczka lenovo.zip?dl=0

Pisane na kolanie kto ma ochotę może przepisać i zrobić ładniej. Możesz kopiować zdjęcia jak ci się nie chce robić nowych paczkę też bierz śmiało. Zrobisz ładniej usunę ten wątek.

Edytowane przez ipsec
    Czerwony kolor jest zarezerwowany dla Moderatorów i Administracji. Poprawiono prefix
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Napisz jeszcze czy przetestowałeś osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

Nie raz..... Usuwalem w ten sposób ROM z T-Mobile bo był tak spartaczony że nawet problemy z zasięgiem były. Ogólnie tym sposobem wracamy telefon do stanu fabrycznego. Jest to najnowszy ROM jaki udało mi się znaleźć z dopiskiem ROW czyli czysty od producenta. Jeśli pojawi się coś nowszego to z czasem wrzucę nowszy. Całość jest zlepkiem informacji z różnych forów uzupełniona własnymi doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy root i odblokowanie bootloaderu potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

Nie. A przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo. Jeśli ci się włączy do tego niebieskiego menu to nie potrzeba odblokowywac bootloadera ale to musi ktoś potwierdzić z telefonem nie odblokowanym. Ja już miałem odblokowany bootloader jak wgrywalem ROM czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam tel z plusa ale nr kompilacji mam z dopisem ROW mysle ze soft byl czysty z sieci plus ale nie wiem i moze ktos wie jak to jest soft mam z 170216.ROW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

ROW to jest czysty nie brandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Ile może trwać flash? Mam już 900sek i ciągle jest in progress, nie wiem czy czekać czy coś jest nie tak bo na zrzucie autora jest około 300sek.

edit

Spoiler

lenovo flash.jpg

Dobra , po 4000sek nie wytrzymałem i odłączyłem kabel , przytrzymałem power i tel sie zresetował , uruchomił się bez zmian czyli nic nie zmieniłem , nie wiem co źle zrobiłem. 

edit

Zrobiłem wszystko od początku , czas leci a nic nie instaluje , ciągle po resecie jest to co bylo czyli soft  T Mobile. 

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

Coś jest inaczej.... Jak dla mnie to program cały czas czeka na wgranie romu gdzieś robisz coś inaczej... Napisz od początku punkt po punkcie. Sterowniki zainstalowane? I prawidłowo rozpoznaje ci telefon w menedżerze urządzeń po włączeniu trybu download? Czy na pewno w ustawieniach programu masz ustawione wszystko jak ma być?

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Sterownik zainstalowany , urzadzenie w menadżerze widoczne jako Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 (COM6). Klikam pierwszą ikone podaje lokalizację do folderu rom, klikam drugą wybieram type SMT, wyłączam tel i uruchamiam w trybie download , podłączam kabel , klikam start w programie , przez chwile pojawia się w programie FireHose , Downloading (pasek postępu) i po chwili zmienia się na Send Result i nic później się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi