Skocz do zawartości
madmax86

Drenaże baterii

Rekomendowane odpowiedzi

penguino

Sam podałem numer zamówienia, nie oferował żadnej pomocy ze swojej strony. Cała wiadomość:

Dzień dobry!
    Bardzo prosimy o opisanie problemu poprzez wiadomość do zamówienia na portalu Aliexpress. Nasz serwis techniczny skontaktuje się z Panem i podpowie jakie podjąć dalsze kroki aby rozwiązać problem lub poprosi o odesłanie urządzenia do Chin w celu dokonania naprawy gwarancyjnej.
    Problem należy opisać w języku angielskim.
    Pozdrawiamy serdecznie,
    HK Goldway!

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom to na bank nie jest bo to właśnie Global jest typowym romem do sprawdzania Xiaomi. 

Jeśli nie ma jakiś randomowych restartów to płyta raczej też nie. Jeśli ładowałeś tylko i wyłącznie oryginalną ładowarką od początku a objaw ten się pojawił to skłaniam się ku wadliwej baterii. Kilka już Redmi Note 3 oraz Redmi 3 z wadliwymi ogniwami na stole miałem. Xiaomi ma problem z bateriami już od modelu Redmi Note 2 w którym to lawinowo po roku bateria praktycznie nie nadawała się do użytku , spadała w oczach po kilku sekundach.

Tak jak kolega @bergmen napisał , zacznij od przepuszczenia telefonu przez Mi Flash. Gwarancji nie naruszysz bo to oryginalny soft , nie modyfikowany.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Goldway odpowiedział:

hi friend,
    please send screen shot of battery history to us check:
    settings->Additional settings->Battery->Battery use->(click right corner) History details
    thanks

Tyle że obecnie telefon jest świeżo po ładowaniu i ma 88% baterii (5 minut na ekranie...) więc historia jest praktycznie czysta. Wysłać im poprzednie screeny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@penguino no pewnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Chińczyk odpowiedział, bez zaskoczenia:

Spoiler

Goldway A: Hi friend, we had submitted the photos to our technicist, and they said the battery is normal from the photos.
    Signal and the wifi can effect the battery usage.
    Please close all apps,network and reduce the phone screen brightness when you don't use the phone.
    Plus, some tips below to protect the battery:
    Do not charge the battery at high temperature environment;
    Do not charge the game while playing the game.;
    You can always at any time, pls charge before the power run out fully.
    Thank you!
    Ma

(Nie mogę wstawić cytatu bo kochane forum nie umożliwia tego przez telefon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@penguino Przeflashuj telefon jeszcze raz . Po flashu używaj go w trybie telefonu , nie loguj do google play , nie instaluj apek - tylko obserwuj jak się będzie zachowywała bateria. Wtedy będziesz wiedział wszystko. A ich wytyczne co do używania telefonu to chyba wymyślone na kolanie bo nawet producent nie ma takich rygorystycznych wymagań co do użytkowania swoich urządzeń haha...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Jeszcze raz? Telefon nigdy nie był flashowany, nie mam bladego pojęcia jak to zrobić (nawet po przeczytaniu instrukcji). A użytkowanie w takim trybie będzie ciężkie bo telefon nie jest mój - użytkuje go moja mama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

@penguino , a pokaż no screena z informacji o systemie. Bo może być tam napisane, że to Global Stable, a może siedzieć coś innego. I w tym właśnie podejrzewam przyczynę - jest zainstalowany syfiasty rom, który w końcu zaczął szaleć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

W końcu? On tak "szaleje" od początku. A telefon pochodzi od Goldwaya, jeśli piszą że ma być Global to chyba wgrywają Global.

MIUI 8 Global 7.4.6

Spoiler

Screenshot_2017-04-11-17-58-04-188_com.android.settings.thumb.png.a9afa3809c79fc0906ae27d3b4c009e6.png

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Wiesz, napisać mogą wszystko... Zdarzało się wiele przypadków, że od Goldwaya przychodził syf. Jednak tutaj jest oryginalny Global, nie ma się do czego przyczepić. Według mnie nie ominie Cię ponowna instalacja systemu, ale od zera, przez MiFlash. To jest naprawdę cholernie proste, na pewno dasz sobie radę. Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało na priv, pomogę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi