Skocz do zawartości
Kubinho

Huawei P10 - Folia / Szkło hartowane

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że te za 2zł to tandetny plastik i nie uchronią w razie upadku , a te od puro lub ailun , w razie upadku nie rozpadają się na 1000 części tylko jest poprostu pająk i można kolejne nakleić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i....

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej kupić szkło droższe i polecane niż plastik za kilka zł  dodam że nosząc do tego etui wytrzymałe i sprawdzone jestem pewniejszy , choć nigdy mi nie spadł żaden telefon to wolę przy tym się zabezpieczyć odpowiednio .

Edytowane przez FanatyczekHTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skit777

Czyli to kolejny shit nadający się do kosza.
    Szkło nawet nie styka się z wyświetlaczem(dlatego klej ma tylko dookoła na ramce)przez co przy mocniejszym naciśnięciu tworzy się efekt tęczy a do tego znacząco pogarsza kolory na wyświetlaczu.
    Jeszcze żeby zapobiec efektowi tęczy ma pewnie te ochydne kropeczki na całej powierzchni widoczne pod światło.
    Przerabiałem już ten shit od najróżniejszych producentów.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69
    43 minuty temu, FanatyczekHTC napisał:

tyle że te za 2zł to tandetny plastik i nie uchronią w razie upadku , a te od puro lub ailun , w razie upadku nie rozpadają się na 1000 części tylko jest poprostu pająk i można kolejne nakleić 

Sam jesteś plastik. Normalne szkło podklejone od strony szybki telefonu folią z klejem. Kup najtańsze i je rozbij to zobaczysz. 

Tylko uważaj, żeby się nie pokaleczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubi1

We wcześniejszych postach pisałem, że po zdjęciu fabrycznej folii nie widzę i czuję różnicy między gołym ekranem P10 a innymi ekranami posiadającymi na 100% powłokę oleofobową. Cofam wszystko. Po dwóch tygodniach użytkowania z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że ekran nie ma tej powłoki. Fakt, że się brudzi jest norma, bo każdy się brudzi i żadne powłoki tu nie pomogą. Jednak usuwanie zabrudzeń to inna sprawa-w tym wypadku trudno jest w prosty sposób doczyścić ekran. Lekko wkurzony postanowiłem założyć folię. Szkieł ni lubię, bo je widać, a dobra folia jest praktycznie niezauważalna. Wybór padł na 3mk ARC PRO. Jako, że nie można ich kupić w necie, a tylko w firmowych punktach zamówiłem w poznańskiej Posnanii. Błędem była decyzja o "profesjonalnym montażu" na miejscu. Widok profesjonalnej blondynki z tipsami powinien dać do myślenia, ale uśpiła moją czujność. W efekcie panienka upaprała czymś wyświetlacz przed montażem i na to nałożyła folię, podrapała packą, złapała kłaczka widocznego na jasnym tle, a w dwóch miejscach chyba drapnęła pazurem. Mimo wszystko efekt nie jest najgorszy, ale pod światło widać zaschnięty klej/czyściwo pod folią. Zadrapania są mało widoczne (folia ma właściwości regeneracji powierzchni i to faktycznie działa), przylega świetnie, pokrywa 100% powierzchni, jest rewelacyjna w dotyku, nie łapie specjalnie śladów paluchów, a do wyczyszczenia wystarczy przetarcie o koszulkę. Do tego po nałożeniu dwa bąbelki z powietrzem same zniknęły. To zachęca do zrobienia drugiego podejścia, ale tym razem sam będę naklejał. Generalnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FanatyczekHTC

Gadasz bzdury o plastikach za 2zł z allegro. Nie spotkałem się jeszcze żeby zamiast szkła był sprzedawany plastik. To są normalne szkła hartowane. 

Druga sprawa że omotało cie dziwne przeświadczenie że szkło uchroni od pęknięć na wyświetlaczu. Widać chwyty marketingowe działają mocno na ludzi i piorą mózgi ;)

Przy upadku szkło pęka od nagłego zatrzymania, czyli jak działa na nie siła przyspieszenia(tu fizyka się kłania). Więc wytłumacz mi jakim magicznym sposobem takie szkło niweluje siły działające na telefon? Ochrona szkieł przed pęknięciami panela to tylko marketingowy bełkot żeby szaraki kupiły szkło i sie zachwycały że mają niezniszczalny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69

Ty znowu przesadzasz w drugą stronę. Jakby nie było to jest na szybce telefonu jakaś dodatkowa warstwa/powłoka, która bierze na siebie pierwszy kontakt z glebą jeśli tel upadnie frontem w dół. Już masę telefonów widziałem z pękniętym dołożonym szkłem, a szybka i lcd ok. Klienci, którzy przychodzili na wymianę szkła często wspominają, że to po upadku.

Pancerne to nie jest, ale zawsze coś i lepiej mieć niż nie mieć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@annubis17 Mówię tak bo sam kupiłem niby szkło a wczoraj przyszło mi normalne szkło 9h tamto w dotyku jak plastik , nie rozumiem czemu masz problem że mam swoje zdanie na temat tanich szkieł. , ten plastik się rozwalił gdy spadła na niego bateria z 10 cm wysokości .

Edytowane przez FanatyczekHTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi