Skocz do zawartości
kac222

rom stock B390C432, EMUI 4.0.3

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kodu nie mam. 

Ale, ale....

W międzyczasie ściągnąłem po raz nie wiem który paczkę update OTA (tą mniejszą), wrzuciłem na inną kartę pamięci na której był tylko i wyłącznie folder dload, rozpakowany plik update.zip. Niby się wgrało, Po uruchomieniu telefonu nadal pojawia się wersja B380.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

To teraz wgraj bez karty pamięci za pomocą fastboota.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla innych, może się przyda. Po wielu kombinacjach, które opisywałem wcześniej: instalacja stawała na 5% lub wywalało błąd, a przez fastboot wysłał, ale nie chciał wgrać, udało się!

Po pierwsze wziąłem inną kartę pamięci i na nią wrzuciłem rozpakowany plik update.zip z wersji OTA (ta mniejsza) i o dziwo się zainstalowało, lecz po uruchomieniu telefonu nadal widniała wersja B380. Postanowiłem wyjąć całkowicie tackę na kartkę pamięci i SIM, wrzucając plik FULL do pamięci telefonu (rozpakowany do folderu dload) i eureka! O dziwo tym razem zainstalowało się bez żadnego problemu i po uruchomieniu wszystko jest tak jak być powinno.

@kac222 Dzięki za pomoc, gdyby nie motywacja z Twojej strony to pewnie bym olał temat.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Ważne że działa.

nadane z telefonu......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jd87

Możecie wrzucić jeszcze raz sterowniki do z pierwszego postu? (tamten link jest pusty). Thx!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Link działa przed chwilą sprawdzałem.... Może pobierasz z telefonu?

nadane z telefonu......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jd87

Sorry, faktycznie działa. Nie wiem czemu jak kliknąłem na link to wyskakiwała strona Mega z napisem "empty cloud drive". ok, już pobieram. Dzięki i sorry za zamieszanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ogryz

Czy jest jakaś różnica w tym gdzie umieszczę folder dload (pamięć wewnętrzna / karta SD)?

Mam B371 - lepiej wgrać pełny ROM, czy ten mały update?

Czy jest ryzyko utraty danych (zwłaszcza boję się o SD gdzie są kopie wszystkiego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

Sd nie stracisz pamięć wew zawsze należy wipe zrobić

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale co najmniej dwie rzeczy zmieniły się na gorsze.

Klawiatura Huawei Swype działa jakby miała obciętą połowę funkcjonalności, na szczęście przejście na GBoard było bezbolesne.

Wykres zużycia baterii został pozbawiony przewidywania czasu użytkowania i naładowania, jest też mniej czytelny.

Z plusów, które warto odnotować, to na pewno funkcja oszczędzania wzroku i chyba lepsza płynność systemu.

To ostatnie może jednak być subiektywne, albo wywołane full wipe po wgraniu nowe softu (wgrywałem pełną wersję).

Szkoda, że Huawei jak zwykle olewa nasz rynek i softu trzeba szukać na własną rękę (telefon bez brandu).

Do tej pory cały czas miałem B371, gdzie za naszą zachodnią granicą H7 dostał już dawno temu B380, a niedawno zaczęło się rozsyłanie B390 przez OTA.

dodana zawartość

Dnia 20.04.2017 o 16:02, ogryz napisał:

Czy jest jakaś różnica w tym gdzie umieszczę folder dload (pamięć wewnętrzna / karta SD)?

Mam B371 - lepiej wgrać pełny ROM, czy ten mały update?

Czy jest ryzyko utraty danych (zwłaszcza boję się o SD gdzie są kopie wszystkiego).

Wgrywaj pełny ROM, i zrób po tym full wipe, najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Z SD nic Ci się nie stanie, nie musisz się o to martwić.

Ja aktualizowałem telefon z folderu dload umieszczonego na karcie SD.

dodana zawartość

Do szukania softu w przyszłości polecam apkę Firmware Finder ze sklepu google.

Sama znajdzie soft kompatybilny z telefonem i umożliwi jego ściągnięcie z serwerów Huawei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi