Skocz do zawartości
Muszczu

Bateria w Galaxy S8.

Rekomendowane odpowiedzi

Vol - i Power:)

Wrzucam luźnego screena odnośnie baterii.

Telefon cały czas na wifi, lokalizacji, danych, synchronizacji, smart stary oraz (jeżeli ma to jakikolwiek wpływ) włączonych krawędziach bocznych.

Używany prawie cały czas odkąd w pracy jestem (od 9). Ani razu nie podłączony do ładowania.

Screenshot_20170419-160201.png

Edytowane przez Cierni_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś spostrzeżenia po jednym/dwóch dniach ? Zastanawiam się czy ip7 nie wymienić na S8. Może ktoś tak zrobił i wypowie się co do baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995
    23 godziny temu, Cierni_ napisał:
    Vol - i Power:)

Wrzucam luźnego screena odnośnie baterii.

Telefon cały czas na wifi, lokalizacji, danych, synchronizacji, smart stary oraz (jeżeli ma to jakikolwiek wpływ) włączonych krawędziach bocznych.
    Używany prawie cały czas odkąd w pracy jestem (od 9). Ani razu nie podłączony do ładowania.

Spoiler

Screenshot_20170419-160201.thumb.png.0b271ec622408250411f9a7f2ee2e748.png

Jaki SOT?

HTC 10

Edytowane przez Fenek
    Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumci

A więc tak jak obiecałem wstawiam Wam dane po pierwszym pełnym dniu użytkowania mojego S8. Jestem zdecydowanie bardziej niż zadowolony. S8 wytrzymał cały dzień od 6 rano do godziny 23:45. 100% -> 4% . Przez ten czas LTE bez przerwy odpalone od godziny 7 rano do godziny 18:00. Po godzinie 18:00 odpalone bez przerwy wi fi + pòł h lte. W trakcie dnia bardzo dużo korzystałem z messengera gdzie często przychodziły mi powiadomienia, przeglądałem internet w chromie ogladajac również tresci video przez przegladarke, do tego troche aplikacji YT, sporadycznie sprawdzanie social mediow jak facebook, twitter czy Instagram. AON właczony od godziny 7:00 do 20:00 z tapetą bez efektu nieskończoności ale z efektem ruchu. Smartfon działał przez cały dzień na rodzielczości FHD+ z wyjątkiem okresu 45 minut podczas ktòrej przeglądałem treści video w rozdzielczości QHD+. Jeżeli chodzi o jasność ekranu to przez większośc dnia miałem ustawioną opcje automatycznego doboru jasności z paroma kilkuminutowymi przerwami gdzie ekran rozjaśniłem  na full. Do mniejszych czynności, które wykonywałem w dniu dzisiejszym mogę wliczyć 20 minutowe odtwarzanie muzyki na słuchawkach bezprzewodowych BT, konfigurowanie smartwatcha przez BT, kilka pomiarów SPO2 oraz pulsu, kilkukrotną aktywnośc programu Samsung Health związaną z krótkim joggingiem podczas którego smartfon sam wykrył trening, wykonanie kilkunastu zdjęć i kilku krótkich filmów video. Napisałem ok. 30 smsów i odbyłem 10 minutową rozmowę.

Korzystałem dziś z smartfona tak samo jak korzystam zawsze dlatego jak najbardziej jestem zadowolony. Zależało mi na tym aby S8 wytrzymał do tej 19:00-20:00 o której przeważnie ląduje w domu. Mimo, że mam możliwość doładowania smartfona w pracy to wiem, że raczej nie będę musiał tego robić co mnie cieszy. Załączam trzy zrzuty ekranu. Jeden gdy bateria osiągnela poziom 50% i drugi przed rozładowaniem + końcowy SOT - który wg. mnie wypadł bardzo dobrze mając na uwadze, że przez ponad 10h śmigałem na LTE, a dalej na Wi-Fi. Zobaczymy jak będzie w kolejnych dniach. Oczywiście wrzucę tu zrzuty ekranu po kilki dniach, zapewne wtedy będzie można wiarygodniej spojrzeć na te wyniki, ale po pierwszym dniu jestem optymistycznie nastawiony.

PS: co do robienia zrzutów to jest fajna opcja, że jeżeli robimy zrzut ekranu i nie zmieści się na nim cała treść to możemy wybrać opcje która doklepie obraz/tekst którego nie zmieściliśmy w kadrze - co widać na pierwszym zrzucie, dzięki czemu mogłem ująć całą listę aplikacji. Super. :D

Mam nadzieję, że w miarę streściłem ten dzionek na baterii S8 i komuś moje info się przyda. 

PS2: zapomniałem dodać, że oczywiście nie korzystalem z żadnych trybów oszczędzania baterii, które mamydo wyboru i które w jakiś pilnych sytuacjach znacznie mogą wydłużycz pracę smartfonu oczywiście ograniczając adekwatnie jego funkcje i możliwości. 

Spoiler

Screenshot_20170419-234535.jpg

Screenshot_20170419-234635.png

Screenshot_20170419-152450.png

Edytowane przez bykumza
    Wszelkie grafiki/wideo/zdjęcia zawsze wstawiamy w spoiler
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

@up
    Bardzo dobry wynik, nie spodziewał bym się takiego SOT przy takim czasie na LTE i takiej małej baterii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

@Rumci
    Jeżeli jest faktycznie tak jak opisujesz i ten wynik się utrzyma to sztos. Jednak Mateusz Witczak na Twitterze wrzucał ss gdzie miał ~ 40% baterii i SOT był 2h i 24 min.

Jeżeli więcej osób będzie takie wyniki wrzucać jak Twój to będzie dobrze :)

HTC 10

Edytowane przez bykumza
    Cytat był zbędny, ponieważ post znajduje się raptem post wcześniej, oraz rozciągnął niepotrzebnie stronę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumci

@DaN995 przy 50% baterii gdzie LTE miałem cały czas odpalone od początku dnia SOT wynosił ok. 2h 45 min z tego co pamiętam. Zobaczymy jak będzie dzisiaj i w kolejne dni ale po pierwszym dniu jestem zadowolony. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khak

Z bateria bardzo kiepsko jak mozna sie bylo domyślec po pojemnosci.od Godz 7 rano :

- kilkanascie rozmow telef, kazda po 3- 5 min

- troche czytania mediow społ, pisanie na messenger, troche zabawy telefonem

- BT w aucie odpalone- sluchanie youtuba wiec włączony ekran w sumie ok 1 godziny 20 min

Synchro poczty WYŁĄCZONE, lokalizacja włączona. podswietlanie na połowe skali

Jest godz 20.30 i poziom batt to 22 % - kiepsko. Tak jak na moim starym z3 compact. No moze ciut lepiej bo tamten zajechany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yar68

w ustawieniach -> konserwacja urządzenia -> bateria -> ustawienia zaawansowane (3 kropki po prawej na górze)

zmieńcie opcje "szybkie ładowanie przew." na on i na off i podajcie czady ładowania - u mnie:

szybkie ładowanie przew. - on - czas ładowania ok 1,5h

szybkie ładowanie przew. - off - czas ładowania ok 1,5h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi